Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

firma de geotehnica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nyko_d

nyko_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2011
Eu fiind Inginer Geolog cum pot sa-mi imi fac o firma de geotehnica, adica care sunt actele, instrumentatia, softurile si per total cam care ar fi costurile?

#2
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
mulțumesc anticipat!  ;)

#3
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 nyko_d, on 13th June 2011, 15:30, said:

Eu fiind Inginer Geolog cum pot sa-mi imi fac o firma de geotehnica, adica care sunt actele, instrumentatia, softurile si per total cam care ar fi costurile?

Ce vrei tu inseamna un plan de afaceri si nu o sa-l faca nimeni (gratis) pentru tine (sau o sa-ti dea niste cifre la misto).

#4
nyko_d

nyko_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2011
Daca deti informati utile si un "plan de afaceri",  putem vorbi si de bani, dar nu doar pentru niste preturi adica nu doar sa-mi spui cat costa aparatura ca in asta nu vad un " plan de afaceri", doar un ajutor...care poate l-ai primit si tu o data. Chiar aer impachetat nu poti sa vinzi asa... Oricum astept un raspuns mai relevant. Multumesc

#5
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Scuze daca am lasat impresia ca as vrea sa vand ceva, nu este cazul. Am vrut doar sa-ti atrag atentia ca nu de pe forum vei obtine informatiile care sa te ajute.

De ce nu te angajezi la o firma de specialitate pentru 1-2 ani, vezi cu ce se mananca "care sunt actele, instrumentatia, softurile si per total cam care ar fi costurile", inveti ce greseli sa nu faci si apoi incepi pe cont propriu.

#6
nyko_d

nyko_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2011

 gabian22, on 16th June 2011, 00:07, said:

Scuze daca am lasat impresia ca as vrea sa vand ceva, nu este cazul. Am vrut doar sa-ti atrag atentia ca nu de pe forum vei obtine informatiile care sa te ajute.

De ce nu te angajezi la o firma de specialitate pentru 1-2 ani, vezi cu ce se mananca "care sunt actele, instrumentatia, softurile si per total cam care ar fi costurile", inveti ce greseli sa nu faci si apoi incepi pe cont propriu.

   Bun sfat, mersi! Doar ca acum lucru in alt domeniu si vreau sa fac asta pe langa, fara sa renunt la locul de munca actual.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate