Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Reziliere ZAPP

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005
Am sunat la Zapp sa reziliez unul din cele doua abonamente ale mele la ZAPP. Mi s-a spus ca nu poate sa imi faca rezilierea online ci trebuie sa completez o cerere tim intr-unul din magazinele Germanos. A reziliat cineva in asa fel? A intampinat ceva probleme?

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007
eu am facut portare la cartela in cosmote , la germanos ai nevoie de buletin , o factura si sim

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009
Ceri acolo o cerere. ( o platesti si aia ).
O completezi si o sa rezilieze.
Asta e cam ciudat, oriunde poate sa faca reziliere la telefon. Cred ca vor numa sa te poarte pe drumuri.

Edited by eug3n92, 12 June 2011 - 13:47.


#4
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
E cel mai bine sa ai o dovada in scris a cererii de reziliere, deci alege varianta asta.

Edited by copil_Cuminte19, 12 June 2011 - 14:56.


#5
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postcopil_Cuminte19, on 12th June 2011, 15:54, said:

E cel mai bine sa ai o dovada in scris a cererii de reziliere, deci alege varianta asta.

Cred ca fac cerere la toate magazinele Germanos de le intalnesc sa fiu sigur ca una ajunge la Zapp...

#6
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Prin fax nu mai vor sa primeasca cererea de rezilerea ?  :mellow:

#7
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Cererea de reziliere se poate trimite prin: e-mail, fax sau posta. Trebuie sa contina datele de identificare ale abonatului obligatoriu si data la care se doreste rezilierea (de obicei data aniversara).

#8
poliglot

poliglot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.04.2009
atentie! vor cauta tot felul de motive sa nu va returneze garantia care ati lasat-o cand ati incheiat contractul. la incheierea contractului, zapp cere de la toata lumea 2 abonamente platite in avans ca si garantie. cu mare greutate am reusit sa recuperez suma lasata ca si garantie, numai dupa ce le-am facut reclamatie la OPC.

#9
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postpoliglot, on 10th July 2011, 00:33, said:

atentie! vor cauta tot felul de motive sa nu va returneze garantia care ati lasat-o cand ati incheiat contractul. la incheierea contractului, zapp cere de la toata lumea 2 abonamente platite in avans ca si garantie. cu mare greutate am reusit sa recuperez suma lasata ca si garantie, numai dupa ce le-am facut reclamatie la OPC.
Sincer dorinta mea este sa nu ma lungeasca cu rezilierea, nu ma mai gandesc la 50 lei... Le-am trimis si fax si email cu cererea scanata si cred ca mai trimit un fax luni sa fiu sigur. Cea mai mare tampenie asta cu rezilierea la zapp !!! isi merita soarta !

#10
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Nu se cere garantie decat abonatilor cu probleme.Eu am 3 numere pe abonament, niciodata la adaugarea unui numar in contul de abonat nu mi-a cerut garantie. Iar cu reziierea, odata trimisa cererea, vei primi un raspuns insa mai greu. Dar, de facut, se face.

#11
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postionut.tabacaru, on 10th July 2011, 11:00, said:

Nu se cere garantie decat abonatilor cu probleme.Eu am 3 numere pe abonament, niciodata la adaugarea unui numar in contul de abonat nu mi-a cerut garantie. Iar cu reziierea, odata trimisa cererea, vei primi un raspuns insa mai greu. Dar, de facut, se face.
Le mai dau maine un fax sa fiu sigur :)

#12
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postjovan, on 10th July 2011, 19:52, said:

Le mai dau maine un fax sa fiu sigur :)
Am reziliat anul asta, in feb. , dupa 10 ani. Vezi ca nu poti sa pleci fara a plati decat 1 zi pe an, in ziua aniversara si sa anunti inainte parca cu 90 de zile. Au incercat sa ma duca cu presul si sa nu-mi dea un nr de inregistrare al cererii, a trebuit sa ma duc de 3 ori pt a avea un nr de inregistrare in termenul contractual.
Bine in cazul meu cu un contract vechi, m-am gandit ca legea nu se poate aplica retroactiv si am respectat contractul.
Bine ca am scapat, altii au platit bani buni pt reziliere cu Zapp, vezi ca sunt destule povesti urate cu Zapp pe net.

#13
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postdinmarius, on 10th July 2011, 20:14, said:

Am reziliat anul asta, in feb. , dupa 10 ani. Vezi ca nu poti sa pleci fara a plati decat 1 zi pe an, in ziua aniversara si sa anunti inainte parca cu 90 de zile. Au incercat sa ma duca cu presul si sa nu-mi dea un nr de inregistrare al cererii, a trebuit sa ma duc de 3 ori pt a avea un nr de inregistrare in termenul contractual.
Bine in cazul meu cu un contract vechi, m-am gandit ca legea nu se poate aplica retroactiv si am respectat contractul.
Bine ca am scapat, altii au platit bani buni pt reziliere cu Zapp, vezi ca sunt destule povesti urate cu Zapp pe net.
Pai da, pe 20 iulie e data aniversara si o sa le dau cate fax-uri vor pana le consum hartia. Stiu ca sunt nesimtiti cand e vorba de reziliere.

#14
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postjovan, on 10th July 2011, 20:36, said:

Pai da, pe 20 iulie e data aniversara si o sa le dau cate fax-uri vor pana le consum hartia. Stiu ca sunt nesimtiti cand e vorba de reziliere.
O sa urle ca nu ai anuntat din timp, conform contractului. Din pacate legea nu se aplica retroactiv, la capitolul asta Boc este repetent, adica contractul tau este anterior ordonantei Boc?
Succes! :peacefingers:

#15
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postdinmarius, on 10th July 2011, 22:30, said:

O sa urle ca nu ai anuntat din timp, conform contractului. Din pacate legea nu se aplica retroactiv, la capitolul asta Boc este repetent, adica contractul tau este anterior ordonantei Boc?
Succes! :peacefingers:
Nu cred ca or sa faca figuri, am prelungit un contract cu lor, intr-un fel le-am dat ce isi doreau...

#16
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,350
  • Înscris: 05.05.2005

View Postjovan, on 10th July 2011, 22:50, said:

Nu cred ca or sa faca figuri, am prelungit un contract cu lor, intr-un fel le-am dat ce isi doreau...
Zapp mi-a acceptat cererea de reziliere din prima ! Un succes ! :)

#17
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Rezilierile se fac in acest moment numai pe baza de cerere scrisa. Nu stiu de cazuri in care acestea nu au fost acceptate (in conditiile in care cei din magazine le-au si trimis unde trebuie).

View Postpoliglot, on 10th July 2011, 00:33, said:

atentie! vor cauta tot felul de motive sa nu va returneze garantia care ati lasat-o cand ati incheiat contractul. la incheierea contractului, zapp cere de la toata lumea 2 abonamente platite in avans ca si garantie. cu mare greutate am reusit sa recuperez suma lasata ca si garantie, numai dupa ce le-am facut reclamatie la OPC.

Tu de unde ai scos aberatia asta? Ia zi, cam cate tepe ai tras pana acum, si cum te descurci prin Preventel?

#18
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
Am reziliat cu cerere trimisa prin fax chiar in ultima zi. Dar au zis ca trebuia cu 30 de zile inainte. In fine, dupa doua zile ma suna sa-mi spuna ca mi-au reziliat. Am platit si urmatoarea factura in valoare de vreo 80 de lei desi nu au trecut decat 2 zile din luna. Luna aceasta tocmai mi-a venit o ultima factura care zice asa:
Total factura curenta: -75.00
Total de plata in Lei: 0.00

Asta inseamna ca am de primit 75 de lei? Oare cum sa procedez sa-i recuperez? Sa merg la Germanos sau la un magazin Zapp? Mai exista magazine Zapp? Sau iarasi trebuie sa fac cereri peste cereri si vizite la OPC?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate