Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dragostea scade pofta de mancare?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Buna ziua! Am si eu o intrebare: Se poate ca din cauza ca esti indragostit sa nu mai ai pofta de mancare? Eu am o relatie cu o fata de aproape un an si nu sunt sigur dar de cand sunt cu ea nu mai prea mananca si a slabit foarte mult si nu vreau sa mai slabeasca. Nu sunt 100% sigur ca din cauza mea dar tot ce se poate. Ce ar fi de facut? Daca ma puteti ajuta.

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
O scoti in oras la o portie de ceafa cu cartofi prajiti si bere.

#3
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postedy_wheazel, on 11th June 2011, 23:14, said:

O scoti in oras la o portie de ceafa cu cartofi prajiti si bere.
Eu chiar nu glumesc...vorbesc foarte serios...sunt foarte ingrijorat

#4
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Hai sa spunem ca poate era posibil in primele 2 luni, dar daca e de un an treaba, nu prea mai merge. Intr-un an trec fluturasii care tin locul mancarii in stomac :lol:

Ai facut vreodata vreo remarca... de genul ca ar fi putin plinuta? Sa ii fi intrat in minte si sa vrea sa slabeasca intruna?

#5
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostDida, on 11th June 2011, 23:18, said:

Hai sa spunem ca poate era posibil in primele 2 luni, dar daca e de un an treaba, nu prea mai merge. Intr-un an trec fluturasii care tin locul mancarii in stomac :lol:

Ai facut vreodata vreo remarca... de genul ca ar fi putin plinuta? Sa ii fi intrat in minte si sa vrea sa slabeasca intruna?

Nu, niciodata...inca ea imi tot zice ca ar vrea si ea sa manance dar ca nu poate...niciodata nu i-am zis ca e plinuta...

#6
zengaro2

zengaro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 12.07.2010
De ce mananci d'aia ai manca. Spune-i sa manance putin mai mult ca ziua trecuta in fiecare zi si o sa-i revina pofta de mancare. Eu asa am facut :) Bine, acuma nu te astepta sa ii creasca pofta de mancare dintr-o data, dar poti incerca incetul cu incetul.

Si sa manance des, si nici mult (ca sa i se mai faca foame) dar nici putin.
Nu's eu nutritionist dar daca gresesc undeva are cine sa ma corecteze.

Era sa uit. Si sa manance ce-i place ei mai mult. Tu stii.

#7
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postzengaro2, on 11th June 2011, 23:26, said:

De ce mananci d'aia ai manca. Spune-i sa manance putin mai mult ca ziua trecuta in fiecare zi si o sa-i revina pofta de mancare. Eu asa am facut :) Bine, acuma nu te astepta sa ii creasca pofta de mancare dintr-o data, dar poti incerca incetul cu incetul.

Si sa manance des, si nici mult (ca sa i se mai faca foame) dar nici putin.
Nu's eu nutritionist dar daca gresesc undeva are cine sa ma corecteze.

Era sa uit. Si sa manance ce-i place ei mai mult. Tu stii.
Mersi pentru sfaturi am sa le incerc

#8
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Te-ai gandit ca poate trage pe nas :D?
Si vorbesc serios, de la alea n-ai pofta de mancare absolut deloc.

#9
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
eee...o cunosc bine...nu trage ea pe nas:-j

Problema este ca vorbesc cu ea si ii spun ce mi-ati spus mai sus (faza cu mancand iti vine pofta) si spune ca degeaba incearca ca nu se poate tine de asta, zice ca incearca si dupa 2 zile iara nu mai mananca, cateodata pe mine ma enerveaza:D

Nu stiti vreun tratament, ceva care ii dea pofta de mancare, dar pofta mare de mancare, nu cum am fost la farmacii si mi s-a spus sa ia nu stiu ce vitamine, le lua si ca si cand nu le-ar lua. Daca ati putea sa-mi spuneti vreun tratament mai bun (chiar foarte bun daca se poate).

#10
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Stai linistit , asa sunt fetele , au ginduri , vise , dragoste ... :)
Daca nu are ameteli , vertijuri , lesin nu-i nici o problema , iar daca vrei sa o "indopi" cu ceva 10 zile coplex de B-uri

e genetic la femei , cind se indragostesc automat se fac frumoase , se matamorfozeaza - dupa 5 ani de casatorie incepi sa te sperii  :D

#11
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
cat de fericita este ea in relatia cu tine? mai exact, ce fel de relatie aveti?

cauza poate fi si pe fond psihologic, poate o consuma ceva... si da, dragostea scade pofta de mancare, mai ales daca este insotita de un aspect negativ.

Edited by NotEasy, 12 June 2011 - 21:04.


#12
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
In legatura cu greturi si lesinuri...inainte sa stea cu mine manca dar avea lipsa de calciu si mai lesina cateodata, rar (de 2-3 ori pe an), dar de cand sunt cu ea nu a mai lesinat niciodata...In schimb imi zice ca vrea sa manance dar nu poate...zice ca i se face greata daca incearca sa manance prea mult...ce poate sa fie oare?

Si in legatura cu fericirea...imi zice ca nu a fost niciodata mai fericita si destea....ca tine mult la mine etc.
Mai exact care ar putea fi aspectul negativ?

Si la ce ajuta vitamina B?

Edited by CiprYst, 13 June 2011 - 14:34.


#13
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011

View Postedy_wheazel, on 11th June 2011, 23:14, said:

O scoti in oras la o portie de ceafa cu cartofi prajiti si bere.
De unde atâta scos, cumpăra un 1kg de cartof nou, să fie mai ieftin, apoi o pune să gătească, garantat îi vine foame.

#14
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostCiprYst, on 12th June 2011, 15:43, said:

Nu stiti vreun tratament, ceva care ii dea pofta de mancare, dar pofta mare de mancare, nu cum am fost la farmacii si mi s-a spus sa ia nu stiu ce vitamine, le lua si ca si cand nu le-ar lua. Daca ati putea sa-mi spuneti vreun tratament mai bun (chiar foarte bun daca se poate).
Sport?

#15
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Eu vreau sa se ingrase nu sa slabeasca:d

#16
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Alte sugestii mai aveti...sau alte pareri?

#17
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Oare asa, prin absurd presupunand, v-a trecut prin cap sa-si faca niste analize banale pe care i le poate da medicul de familie oricand?

#18
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostCiprYst, on 13th June 2011, 16:21, said:

Eu vreau sa se ingrase nu sa slabeasca:d
Sportul face bine, poate sa-i readuca si pofta de mancare, face bine si psihic si fizic, te mai eliberezi de stres etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate