Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Inna vs Parazitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
780 replies to this topic

#19
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

cum ce treaba are inna cu parazitii ma? ambele parti fac parte din industria muzicala din Romania. au un numitor comun, da? deci au treaba.

Vaca si crocodilul au amandoi coada; deci au un numitor comun.

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

si mai exista 5% dintre.. voi.. care nu stiu ce au cu ea..

N-am nimic cu ea, dar nici nu mi se pare cine stie ce. Nu o critic.

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

ei au un rap si un hip hop cu mult peste al nostru. si multe alte tari din Europa la fel

Wrooong :roflmaofast: :lol:

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

cu ce ma incalzeste ca ii aud pe parazitii injurand si vorbind atat de urat in muzica lor? mie mi se face scarba.. sunt un tip cu facultate, care poate e mai dobitoc decat voi.. dar apreciez ce ma face sa fiu mandru de mine.. respect

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aJVXx_pOLic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ann0nyym0us, 09 June 2011 - 23:07.


#20
CBb

CBb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 02.06.2009

 D-M-X, on 10th June 2011, 00:05, said:

Du-te ma si te culca, maine tre' sa te duci la scoala, pune mana pe carte si invata, sa nu mori de foame peste 2-3 ani.
ok.. lasa.. asta o sa fac... nu am cu cine sa vorbesc aici. salut

 Ann0nyym0us, on 10th June 2011, 00:07, said:

Vaca si crocodilul au amandoi coada; deci au un numitor comun.



N-am nimic cu ea, dar nici nu mi se pare cine stie ce. Nu o critic.



Wrooong :roflmaofast: :lol:



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aJVXx_pOLic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
tovarase, ce e cu linkul ala? ti se pare tie ca oricine care apreciaza ceva ce tu nu inghiti, duce lipsa de asa ceva? oricum inna nu are nevoie de oameni ca voi.. are destui care sa o aprecieze. noapte buna

#21
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Si acum ar trebui sa incercam sa-l aducem inapoi pe topic si sa-i explicam ca noi chiar am avut niste argumente valide? :habarnam:

 CBb, on 10th June 2011, 00:09, said:

tovarase, ce e cu linkul ala? ti se pare tie ca oricine care apreciaza ceva ce tu nu inghiti, duce lipsa de asa ceva? oricum inna nu are nevoie de oameni ca voi.. are destui care sa o aprecieze. noapte buna

Nu, vroiam sa-ti arat ca parazitii au si melodii pe care tu nu le cunosti, unde incearca sa instige la ceva bun. Iti mai dau exemple daca vrei.

Edited by Ann0nyym0us, 09 June 2011 - 23:11.


#22
D-M-X

D-M-X

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 28.05.2011
Lasa-l mai, intai sa isi termine scoala, implicit note mai bune la  gramatica, sa isi faca o cariera, si pe urma sa o arda pe forum.

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 D-M-X, on 10th June 2011, 00:13, said:

Lasa-l mai, intai sa isi termine scoala, implicit note mai bune la  gramatica, sa isi faca o cariera, si pe urma sa o arda pe forum.

M-a mancat undeva sa beau cafea pe la 20:00, acum nu am somn, macar opiniile sa mi le sustin, indiferent in fata cui.

#24
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

cu ce ma incalzeste ca ii aud pe parazitii injurand si vorbind atat de urat in muzica lor? mie mi se face scarba.. sunt un tip cu facultate, care poate e mai dobitoc decat voi.. dar apreciez ce ma face sa fiu mandru de mine.. respect

Daca nu ai inteles nimic din versurile celor de la Parazitii, atunci stai in banca ta si taci ;) Nu e deloc vorba de injuraturi, ci de mesaj. Ia zi, ce mesaj transmite Inna prin versurile ei? "Fly like a woman"? :lol:


Cum ai zis si tu, Inna e un produs de export, dar pentru faptul ca e in stare sa cante niste melodii catchy la radio, nu inseamna ca trebuie idolatrizata ;)

Si btw, ai vazut cum vorbeste in engleza? :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5pgIu6v5zPA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
@CBb - nu am absolut nimic cu tine sau cu Inna; nu-mi pasa ca e idolatrizata sau ca altii o considera o tarfa. Din punctul meu de vedere ea e doar un produs comercial, facut ca sa atraga lumea, si nu facut pentru calitatea muzicii, asa cum ar trebui sa fie reprezentata in genul muzical respectiv.

Parazitii pe de alta parte, ofera o muzica de calitate pentru genul lor. Este imposibil sa privesti din exteriorul oricarui gen si sa concluzionezi daca muzica facuta de artistul respectiv este de calitate sau nu, pentru ca nu ai cunostinte despre genul respectiv, si mai mult de atat, poate nu te atrage.

Din nou, Inna isi face un renume pe plan extern, dar asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fiu mandru de ea, deoarece eu consider ca muzica ei nu are o nota calitativa, iar Parazitii, desi nu sunt atat de renumiti pe plan extern, fac muzica de calitate.

#26
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011
Apropo, si infectiile astea de pacanele ce apar pe la TV, muzica pentru retardati gen Inna, Play & win si alti rahati de astia, se pot numi tot manele... electronice doar.

 Ann0nyym0us, on 10th June 2011, 00:27, said:

@CBb - nu am absolut nimic cu tine sau cu Inna; nu-mi pasa ca e idolatrizata sau ca altii o considera o tarfa. Din punctul meu de vedere ea e doar un produs comercial, facut ca sa atraga lumea, si nu facut pentru calitatea muzicii, asa cum ar trebui sa fie reprezentata in genul muzical respectiv.

Parazitii pe de alta parte, ofera o muzica de calitate pentru genul lor. Este imposibil sa privesti din exteriorul oricarui gen si sa concluzionezi daca muzica facuta de artistul respectiv este de calitate sau nu, pentru ca nu ai cunostinte despre genul respectiv, si mai mult de atat, poate nu te atrage.

Din nou, Inna isi face un renume pe plan extern, dar asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fiu mandru de ea, deoarece eu consider ca muzica ei nu are o nota calitativa, iar Parazitii, desi nu sunt atat de renumiti pe plan extern, fac muzica de calitate.
Prea frumos spus :)
Este stiut faptul ca in 90% din cazuri ce e comercial e pentru tampiti.

Edited by bogdan2011, 09 June 2011 - 23:30.


#27
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007

 D-M-X, on 9th June 2011, 23:13, said:

Lasa-l mai, intai sa isi termine scoala, implicit note mai bune la  gramatica, sa isi faca o cariera, si pe urma sa o arda pe forum.
Deci sa inteleg ca nu ai voie sa o "arzi" pe forum daca nu ai scoala terminata?
On topic: Mie personal imi place mai mult Inna dar acum fiecare cu parerea lui.Problema e ca trebuia scris in titlu ca e vorba de un versus nu ca un gen muzical ci doar care muzica ajunge mai mult peste hotare.

Edited by 5inci, 09 June 2011 - 23:40.


#28
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
@initiator, imi doresc sa te vad in chinuri, sa te gaseasca pompierii mort de foame in casa cu salamu`n mana!
si dedicatie: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fZJXkNw2hg0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] :)
daca nu stii despre ce vorbesti omoara-te, nu te chinui sa ne indoctrinezi, nu o apreciem pe inna si atat!

btw, si da in romanica noastra prinde mai bine comercialul pentru ca e plina de cocalari!
btw2. mi-e rusine ca suntem celebri in europa din cauza acestei domnisoare care instiga la curvasaraie.

Edited by whiteboy, 09 June 2011 - 23:41.


#29
Gogu1987

Gogu1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.03.2008

 CBb, on 10th June 2011, 00:03, said:

suntem numiti "fabrica de hituri" a Europei in materie de muzica dance si house, voi blamati aceste trupe... gen inna, gen akcent, gen edward maya, gen dj project

House fara numar!!! Guta are si el cateva melodii trance si Inna cred ca o arde pe Goa .
In istoria muzicii electronice 90% din baietii si fetele astea care au succesuri mari acum nu vor lasa nimic.

Edited by Gogu1987, 09 June 2011 - 23:58.


#30
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Fara sa am nimic impotriva Innei, prefer clar Parazitii.

Pe ea o ascult la radio, e OK, dar n-as da bani pe un CD, nici macar un mp3 free (promotional, nu piratat  :bigwhitegrin: ) nu i l-as salva pe PC.

In schimb, albumele Parazitii le-am cumparat.


P.S.   Inna nu cumva-i aia care, mai pe la debut, a declarat intr-un interviu, "I'm boring ?"   :roflmaofast:

#31
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

 D-M-X, on 10th June 2011, 00:02, said:

My bad, am uitat de EL

:nonobad:
Hmm, l-ai uitat chiar pe cel care i-a pus in cur pe francezi cu onomatopeele lui ritmice !?




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T-kwdjWRqLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T-kwdjWRqLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vp-emanuel, 10 June 2011 - 00:12.


#32
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
Ce treaba are Inna cu Cioran, Brancusi, Angela Gheorgiu ?
Raportanadu-ne la mediul in care activeaza, este o valoare. Daca nu s-ar fi apucat de ce face, poate acum lucra intr-o uzina... si-a exploatat capacitatile.
O putem critica pentru lacunele culturale, lacunele spirituale,samd. Dar ar fi absurd. Caci daca o atacam pe ea, sa atacam si asa-zisele "staruri" ale muzicii contemporane. Sa-l criticam pe Mercury, pe Jackson... ca de comparat cu Bach si Beethoven oricum nu se compara. Doi nebuni extraordinari impotriva a doi nebuni geniali.
Deci nu va apucati cu mojicisme d'astea comparative, ca o dati in ipocrizie. La urma urmei nu se mediatizeaza singura. Daca-s mai multi care cunosc toate numele firmelor de vestimentatie straine, decat cei care cunosc filosofia kantiana, cine-i de vina ? Designerii ? Sau indivizii care-i baga in seama ?

Cat despre Parazitii - paraziti ori nu, domnisoara Inna le-a dat clasa pana acum. Vorbind la nivel de indicatori macro.

#33
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Nu îmi plac nici una nici ceilalți. Parcă totuși aș prefera "Paradiții" dacă nu aș avea vreo alternativă decât astea două.

Hai să nu judecăm vedetele după câți bani adună și după cum le place străinilor. Eu judec după cum îmi place mie, nu mă interesează ce le place marii mase de puști cordiți din occident.
Mă interesează așa, ca o știre că Inna e pe primul loc în topul Dance, dar asta nu mă face să o ascult mai des.

Eu tot cu un Pink Floyd, Sting, Dire Straits sau BB King mă împac cel mai bine!

Asemenea: respect pentru părerile tale, dar mi le expun și eu pe ale mele!

#34
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011

 SkeTches, on 10th June 2011, 01:16, said:

Ce treaba are Inna cu Cioran, Brancusi, Angela Gheorgiu ?
Raportanadu-ne la mediul in care activeaza, este o valoare. Daca nu s-ar fi apucat de ce face, poate acum lucra intr-o uzina... si-a exploatat capacitatile.
O putem critica pentru lacunele culturale, lacunele spirituale,samd. Dar ar fi absurd. Caci daca o atacam pe ea, sa atacam si asa-zisele "staruri" ale muzicii contemporane. Sa-l criticam pe Mercury, pe Jackson... ca de comparat cu Bach si Beethoven oricum nu se compara. Doi nebuni extraordinari impotriva a doi nebuni geniali.
Deci nu va apucati cu mojicisme d'astea comparative, ca o dati in ipocrizie. La urma urmei nu se mediatizeaza singura. Daca-s mai multi care cunosc toate numele firmelor de vestimentatie straine, decat cei care cunosc filosofia kantiana, cine-i de vina ? Designerii ? Sau indivizii care-i baga in seama ?

Cat despre Parazitii - paraziti ori nu, domnisoara Inna le-a dat clasa pana acum. Vorbind la nivel de indicatori macro.
E un cacat.
Nu si-a exploatat decat fizicul. Cu muzica n-are NICI O TREABA.
Instrumentalul oricum e platit si facut de baieti in studio iar vocea poate sa fie si a unei pisici strivite cu usa de la lift, ca se rezolva tot in studio. Deci e fix 0.
Aia de zici tu isi compuneau singuri creatiile.

#35
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008

 bogdan2011, on 10th June 2011, 01:27, said:

E un cacat.
Nu si-a exploatat decat fizicul. Cu muzica n-are NICI O TREABA.
Instrumentalul oricum e platit si facut de baieti in studio iar vocea poate sa fie si a unei pisici strivite cu usa de la lift, ca se rezolva tot in studio. Deci e fix 0.
Aia de zici tu isi compuneau singuri creatiile.


Tu ai citit macar postul scris de mine, sau ai raspuns doar asa... =))

#36
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011

 SkeTches, on 10th June 2011, 01:34, said:

Tu ai citit macar postul scris de mine, sau ai raspuns doar asa... =))
Daca ti-am dat quote, tu ce zici?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate