Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#559
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Ca sa injur si eu putin HBO-ul.

Ce-am facut dimineata cand m-am trezit? Am intrat pe HBO GO sa vad Game of Thrones. Ce-am facut dupa 30 de secunde dupa ce am dat play? L-am inchis si am intrat pe un site de torenti. Platesc un serviciu, dar calitatea e praf. Cel putin pe partea de audio e oribil. Cand o sa-mi dea si ei un sunet de calitate alaturi de o imagine HD o sa intru pe site-ul lor mai mult. Pana atunci vizitele mele se vor limita la 2-3 pe luna...

Si nu ma injurati ca am adus vorba de torenti, dar nu e vina mea ca nu pot sa primesc ce calitate vreau. Eu le platesc abonamentul, dar daca ei nu vor sa-mi dea o calitate okay atunci ma descurc cum pot.

#560
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Serialul s-a vazut atat pe HBO cat si pe HBO HD, deci ce rost a avut sa-l vezi pe HBO GO la ora 4? Posted Image Diferenta la imagine este mare totusi intre HBO GO (un SD bunicel) si HBO HD. Alegerea e evidenta in favoarea unui continut in HD, totusi suntem in 2015, SD a fost ok poate acum 10 - 15 ani. Degeaba ofera HBO GO continut la rezolutie DVD daca bitrate-ul e dezastruos (mai mult de 1,5 Mbit/s sigur nu e), imagine cu macroblocuri. Un DVD necomprimat (8-9 Mbit/s) sau chiar encodat se vede mult mai bine decat ce ofera ei.

Edited by Kalman2007, 14 April 2015 - 02:17.


#561
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 adryanos, on 12 aprilie 2015 - 12:12, said:

(...) ori vă plictisiți tare pe acasă.
Corect/Subscriu.


#562
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 adryanos, on 14 aprilie 2015 - 01:38, said:

Ca sa injur si eu putin HBO-ul.

Ce-am facut dimineata cand m-am trezit? Am intrat pe HBO GO sa vad Game of Thrones. Ce-am facut dupa 30 de secunde dupa ce am dat play? L-am inchis si am intrat pe un site de torenti. Platesc un serviciu, dar calitatea e praf. Cel putin pe partea de audio e oribil. Cand o sa-mi dea si ei un sunet de calitate alaturi de o imagine HD o sa intru pe site-ul lor mai mult. Pana atunci vizitele mele se vor limita la 2-3 pe luna...

Si nu ma injurati ca am adus vorba de torenti, dar nu e vina mea ca nu pot sa primesc ce calitate vreau. Eu le platesc abonamentul, dar daca ei nu vor sa-mi dea o calitate okay atunci ma descurc cum pot.
teoretic tu ai platit "licenta pe continut"
daca ai luat filmul de pe torrent nu ar trebui sa se mai numeasca "piraterie"

p. s.  in logica mea
s-ar numi piraterie daca ai arde dvd-uri ai le-ai vinde

#563
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Mai e o chestie cu descarcatul de pe torrent.  Sunt multe filme / seriale care nici nu sunt distribuite in tara (nedand astfel posibilitatea de a plati continutul) . Asta iar nu o pot numi piraterie pentru ca nu pierd practic nimic cai care produc filmele respective

#564
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

 maistoru, on 14 aprilie 2015 - 10:02, said:

teoretic tu ai platit "licenta pe continut"
daca ai luat filmul de pe torrent nu ar trebui sa se mai numeasca "piraterie"

p. s.  in logica mea
s-ar numi piraterie daca ai arde dvd-uri ai le-ai vinde
Mda, dar mie mi se pare enervant sa le platesc licenta de continut si sa fac ce faceam si daca nu o plateam, adica sa ma chinui sa caut serialul, subtitrarea etc. Nu pot sa intru si eu pe site sa dau play ca sunt ei in secolul trecut si nu sunt in stare sa puna continut HD acolo.

#565
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Foarte probabil acum si-au dublat numarul de abonati la Go si prin urmare vor da continut HD. Sper cel putin.

#566
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
si probabil de aceea se balbaie si streamul


#567
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Da? Nu am observat.

#568
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

 maistoru, on 14 aprilie 2015 - 10:02, said:

teoretic tu ai platit "licenta pe continut"
daca ai luat filmul de pe torrent nu ar trebui sa se mai numeasca "piraterie"

p. s.  in logica mea
s-ar numi piraterie daca ai arde dvd-uri ai le-ai vinde

Buna gluma !Posted Image ,platesti abonament la rds pentru titlul filmului si-l descarci de pe torrente ca sa-l vizionezi.Seamana cu vanzarea parcelelor de teren pe Marte.

#569
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,953
  • Înscris: 24.04.2013
OT:

 maistoru, on 14 aprilie 2015 - 10:02, said:

teoretic tu ai platit "licenta pe continut"
daca ai luat filmul de pe torrent nu ar trebui sa se mai numeasca "piraterie"…
Strict vorbind, este piraterie.

In timp ce faci download de pe torenti, distribui fragmentele pe care deja le ai catre altii care au nevoie de ele si evident aceasta indiferent daca respectivii au platit sau nu ‘licenta de continut’. Acesta e secretul vitezei pe torenti (download-ul de face, pe cat posibil, de la ‘colegi de download’ care pot fi mult mai aproape geografic, plus ca nu se mai solicita serverele), dar si motivul pentru care orice download pe torenti al unui continut pentru care nu ai drept de redistribuire este, strict vorbind, piraterie.

#570
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Nu am vazut probleme la Seenow cu traducerea cat am vazut la Hbo GO (pe SMART).

#571
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

 sags, on 14 aprilie 2015 - 14:17, said:

OT:
Strict vorbind, este piraterie.

In timp ce faci download de pe torenti, distribui fragmentele pe care deja le ai catre altii care au nevoie de ele si evident aceasta indiferent daca respectivii au platit sau nu ‘licenta de continut’. Acesta e secretul vitezei pe torenti (download-ul de face, pe cat posibil, de la ‘colegi de download’ care pot fi mult mai aproape geografic, plus ca nu se mai solicita serverele), dar si motivul pentru care orice download pe torenti al unui continut pentru care nu ai drept de redistribuire este, strict vorbind, piraterie.
Poti opri uploadul daca vrei.

#572
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

 adryanos, on 14 aprilie 2015 - 15:27, said:

Poti opri uploadul daca vrei.
Nu prea,in timp ce descarci uploadul merge automat.Poti din setari sa limitezi viteza de upload.Dupa ce ai terminat descarcarea poti sa opresti aplicatia.

Edited by alin2o, 14 April 2015 - 17:52.


#573
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Episodul 9 din Gomora nu are subtitrare. Aviz amatorilor.

#574
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 04.02.2007
Mi-am activat și eu contul, aseară. Pare ok, pînă una alta, cel puțin pe laptop, tabletă și mobil. N-am testat încă pe smart TV.

Ce nu-mi place e că titlurile filmelor sînt exclusiv în română (care sînt niște adaptări, uneori departe de titlul original), dacă vrei să citești ceva despre filmul ăla înainte, ca să te lămurești dacă e pe gustul tău și chiar vrei să-l vezi, tre să ghicești cum o fi în original sau să vezi cîteva minute din film, pînă la afișarea titlului. Mai util era fie titlul original în paranteză, fie un link direct către imdb (sau ambele).

#575
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Se poate seta limba in engleza si atunci titlurile apar bineinteles tot in engleza

Attached File  pooo.jpg   312.14K   95 downloads

Edited by Kalman2007, 14 April 2015 - 20:44.


#576
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Kalman2007, are legatura. :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate