Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

puiet de brad

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Eu am 7 puieti de brad, adusi din padurile Austriei si Italiei, acum o luna, mici cat palma. I-am pus pe fiecare intr-un ghiveci. Ii mai ud din cand in cand, uneori ploaia face treaba in locul meu. Saptamana trecuta am cumparat "Substral ingrasamant cu actiune lunga pentru conifere" ca cel din poza ce o pun mai jos. Am pus in fiecare ghiveci 10 - 15 granule din ingrasamantul pt conifere.
Ce trebuie sa fac ca sa nu se usuce si sa se dezvolte ok?
Cum trebuie sa ii ud?
Si pe iarna cum procedez? Trebuie sa ii pun undeva inauntru?

Attached Files


Edited by zedicus, 16 September 2014 - 16:57.


#74
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca tii ghivecele afara peste iarna or sa inghete si or sa se usuce bradutii. Volum mic de pamant in ghiveci ....ingheata. Trebuie tinuti undeva la racoare dar sa nu fie sub 0 grade. Daca-i plantezi in pamant nu mai e nici o problema ca vine zapada peste brad

#75
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
multumesc pentru sfat, Clovis

#76
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Pun si eu o poza cu molidul meu argintiu. Nu prea pare cine stie ce in poza, dar o sa se faca frumos, sunt sigur de asta Posted Image E plin de muguri.

In a doua poza, juniperus squamata blue star.

Attached Files



#77
garo2210

garo2210

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2022

View PostInginerul_bv, on 01 ianuarie 2015 - 19:18, said:

Pun si eu o poza cu molidul meu argintiu. Nu prea pare cine stie ce in poza, dar o sa se faca frumos, sunt sigur de asta Posted Image E plin de muguri.

In a doua poza, juniperus squamata blue star.

Ce ati mai facut cu butasii? Eu am plantata niste semnite de pin astept sa vad ce iese, probabil numai la primavara o sa-mi dau seama, Mai am doi braduti mici in ghivece voiam sa-i tin pana la primavara dar am citit ca ingheata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate