Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Frunze rosii ghemotocite

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
CST76

CST76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 07.04.2011
Salutare.
Am o problema cu rosiile mele , au frunzele ciuciulite, unele dintre ele. Nu prezinta uscatura dar nu vreau sa risc. Daca are cineva vreo idee va rog.
Daca ar fi fost de la caldura atunci cred ca toate ar fi trebuit sa sufere.
Multumesc

Attached Files



#2
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
De ce le tii in solar pe vremea asta?

#3
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si la mine au aparut rosii cu frunze sucite sau intoarse .....eu le am afara
deci ce poate fi???

#4
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
iete poza cu o ramura care are frunzele sucite
doar soiul cu crestere determinata KEREN(parca) a facut frunze asa si nu toate ...

#5
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
si eu le-am avut asa si am avut si in solar si afara....eu am reusit si am scapat de asta cu manoxin plus cropmax, la mine a mers..insa al mele erau pe rod, ale tal vad ca-s mai mici, oricum stiu ca esti din braila(judet), incearca la urleasca la alcedo(doamne de acolo e pe problema), vezi ce te sfatuieste si ea. eu tot de la un inginer horticol am primit sfatul cu solutiile astea.
la mine ieri insa am observat ceva...rosiile fara rod( tura 2) deodata spre pranz toatre varfurile cu frunze si flori parca le-a sugrumat cineva d gat si dadeau sa se ofileasca....dimineata nu mai erau decat vro 2 suferinde...le-am dat iar cu manoxin si cropmax si vad ca s-au inviorat. crd ca am si un soi mai sensibil de cherry si inima boului. acum sunt bine si si-au revenit complet, dar daca mai fac asa ceva ma duc la alcedo la urleasca..au aia rezolvare pt toate problemele..bani sa ai :coolspeak:


cum merg gogosarii( meteorit parca) in camp? dar ardeii capia?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate