Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Cainii vagabonzi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2359 replies to this topic

#37
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostLauriciD, on 28th May 2011, 21:16, said:

CHIAR DACĂ ÎI OMORÂȚI ACUM PE TOȚI, ÎN CÂTEVA LUNI SE REVINE LA ACEEAȘI SITUAȚIE. Și știți de ce (parcă-s televizor, m-am săturat să repet)? Pentru că suntem needucați, pentru că nu ne castrăm animalele și le lăsăm libere, pentru că abandonăm animalele pe străzi!
Minți bolnave...

Asa este. Cel mai mare vinovat este insusi omul, iar rezultatul indiferentei si nepasarii unora dintre semenii nostri se intoarce de fapt tot impotriva noastra,
Degeaba ne agitam noi aici daca nu se iau masurile care trebuie de cei avizati, iar unii din semenii nostri vor continua sa isi abandoneze cainii pe strazi.

#38
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Rahatul ala cu ultrasunete = niciun efect, incercat.
Asta cu otrava deja e o prostie. DAR, daca stii ca ai probleme cu cainii prin zonele pe unde ti-o arzi, nu strica sa ai ceva la tine cu care te poti apara rapid si radical.

Edited by cristyyo, 28 May 2011 - 21:22.


#39
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Pai gresesti, le ucidem acum pe toate si peste un an cand o sa revina ii mai ucidem odata. Asta e solutia! Si deabia o sa aiba hingherii de lucru, o sa primeasca si prime pe deasupra!

#40
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postbogdy2008, on 28th May 2011, 21:23, said:

Pai gresesti, le ucidem acum pe toate si peste un an cand o sa revina ii mai ucidem odata. Asta e solutia! Si deabia o sa aiba hingherii de lucru, o sa primeasca si prime pe deasupra!


Primaria de la tine a facut ceva in privinta lor ? Sebes este un oras mic si numarul de caini vagabonzi nu ar trebui sa fie chiar asa de mare, iar orice masura ar fi mai eficienta decat intr-un oras de 10 ori mai mare.

Edited by chaosss, 28 May 2011 - 21:27.


#41
garage_ink

garage_ink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.04.2011

View Postandreic, on 28th May 2011, 22:02, said:

Nu poti, intri la penal, nu uita ca in unele locuri deja functioneaza Politia Animalelor, gen sectorul 1 Bucuresti. Otravirea este premeditare nu aparare deci nu e buna solutia. Nu inteleg de ce uitati de sistemele de intimidare standard care nu sunt rele deloc din cate am vazut, cu ultrasunete, adica descurajarea, varianta 2 un bastonas cu teaser la capat (baston electric) care ii rezolva la contactul fizic cu el in fucntiune pentru vreo 10 minute dar nu-i omoara.
sa'i omoare in secret desigur..fara sa stie nimeni pt k inaintea organului ar tabara "oamenii" pe tine ca ai dat un shut un cur la un caine dar cand a cazut unu pe strada bolnav de epilepsie si a facut balta de sange pe o raza de 4 metrii nu se bagat nimeni sa faca pe bunu samaritean...eu era sa ma iau la bataie cu cineva din cauza la niste caini...totul sa stabilizat cand respectivul a mai venit cu inca unu si plus ca eram inconjurat de haita de caini de la care a inceput scandalul.."la's ca pun io mana pe tine" i-am zis..dar mereu ma evita sau umbla cu satra de caini dupa el..si mi-a trecut

#42
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

Exact despre ce vorbeam. Uite, tu ești exact genul de om de care omenirea n-are nevoie, ce-alegi: otravă sau cuțit? death.gif
Otrava,la cutit risc sa fiu muscat :).
Si logic ca o sa incit la incalcarea legii.Pe mine ma dore in 14 de lege,ma intereaseaza DOAR oamenii.Legile sunt facute pentru noi,cand nu ne mai folosesc e bine sa ne amintim scopul lor si sa ne kkm pe ele.Nu uitati ca scopul legilor e sa serveasca omului,sa-l apere,nu invers
Oh,si paralinzatu nu merge mereu,unii caini sunt intaratati de el si atunci chiar dai de dracu :)
Si nu uitat ca exista si copii PE STRAZI.Si aia tre sa mearga cu bastonu electric (ceea ce e ilegal si la adulti... ) ?

#43
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
O facut acum vreo 5 ani, cand a fost parca scandal si prin Bucuresti, ca erau oamenii muscati de caini. Timp de un an nu am mai vazut aproape niciun caine pe strada. Dar sau inmultin alarmant in doar un an, sunt mai multi ca niciodata anul asta.

#44
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Cumperi urina de leu de pe Amazon si te stropesti inainte de fiecare iesire din casa.

#45
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postbogdy2008, on 28th May 2011, 22:29, said:

O facut acum vreo 5 ani, cand a fost parca scandal si prin Bucuresti, ca erau oamenii muscati de caini. Timp de un an nu am mai vazut aproape niciun caine pe strada. Dar sau inmultin alarmant in doar un an, sunt mai multi ca niciodata anul asta.
Și așa va fi mereu! De ce periodic să omori toți câinii? E mult mai ușor decât să educi oamenii, nu? Normal, așa-s românii, întotdeauna aleg calea cea mai ușoară și cea mai puțin costisitoare. Nicidecum nu contează calitatea serviciilor, contează doar să se elimine câinii. Nu contează că o metodă inteligentă și eficientă este cea care se aplică o dată și bine și nu una pe care ești nevoit s-o aplici o dată la două luni. Sigur, nu contează, mergem înainte, cât poate să ne mai țină pământul ăsta?

#46
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

Și așa va fi mereu! De ce periodic să omori toți câinii?
De smecher,pentru ca pe strazi merg si minori...

Quote

E mult mai ușor decât să educi oamenii, nu?
MULT,MULT MAI USOR

Quote

Normal, așa-s românii, întotdeauna aleg calea cea mai ușoară și cea mai puțin costisitoare. Nicidecum nu contează calitatea serviciilor, contează doar să se elimine câinii
Doar ca in cazul de fata asta e metoda mai putin costisitoare si e si cea mai usoara.E foarte greu sa educi o populatie care stie ca daca nu pot creste javra ii pot da drumu pe strazi sa traiasca regeste si sa atace minori in voie pentru ca anumiti idioti se opun eutanasiei

#47
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostLauriciD, on 28th May 2011, 21:33, said:

Și așa va fi mereu! De ce periodic să omori toți câinii? E mult mai ușor decât să educi oamenii, nu? Normal, așa-s românii, întotdeauna aleg calea cea mai ușoară și cea mai puțin costisitoare. Nicidecum nu contează calitatea serviciilor, contează doar să se elimine câinii. Nu contează că o metodă inteligentă și eficientă este cea care se aplică o dată și bine și nu una pe care ești nevoit s-o aplici o dată la două luni. Sigur, nu contează, mergem înainte, cât poate să ne mai țină pământul ăsta?


Totusi nu trebuie sa omitem ca exista multi oameni care nu pot fi educati. Nici mie nu imi place solutia omorarii animalelor dar in acelasi timp ma gandesc ca nu e deloc normal sa te plimbi pe strada sau pe bicicleta si sa fii muscat pe neasteptate.  Bineinteles daca alegem doar sa ii omoram, fara a lua si alte masuri de preventie a ajungerii lor pe strada si a inmultirii, doar cu asta ramanem.

#48
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Lasa-i naiba de oameni, hai sa protejam catelusii! Hai sa le dam de mancare in fata blocului!

#49
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Posttamtamtam, on 28th May 2011, 22:36, said:

De smecher,pentru ca pe strazi merg si minori...
Da, da, tot minorii ăia sunt educați de-acasă cât de răi sunt câinii, câte cazuri nu sunt de puștani care terorizează animalele, etc. În plus, copiii n-au ce căuta pe străzi nesupravegheați, mai ales când vorbim de orașe cum e Bucureștiul.

View Posttamtamtam, on 28th May 2011, 22:36, said:

MULT,MULT MAI USOR

View Posttamtamtam, on 28th May 2011, 22:36, said:

Doar ca in cazul de fata asta e metoda mai putin costisitoare si e si cea mai usoara.E foarte greu sa educi o populatie care stie ca daca nu pot creste javra ii pot da drumu pe strazi sa traiasca regeste si sa atace minori in voie pentru ca anumiti idioti se opun eutanasiei
Da, și tu vorbești pe aria ateistă de evoluție. Nu ești tu un ipocrit?

View Postchaosss, on 28th May 2011, 22:37, said:

Totusi nu trebuie sa omitem ca exista multi oameni care nu pot fi educati. Nici mie nu imi place solutia omorarii animalelor dar in acelasi timp ma gandesc ca nu e deloc normal sa te plimbi pe strada sau pe bicicleta si sa fii muscat pe neasteptate.  Bineinteles daca alegem doar sa ii omoram, fara a lua si alte masuri de preventie a ajungerii lor pe strada si a inmultirii, doar cu asta ramanem.
Da, da, păi eu pe oamenii ăștia i-aș omorî, pentru că ei sunt adevărații dăunători ai societății (și mă refer la cei care NU VOR să învețe, nicidecum la cei care nu pot).

Edited by LauriciD, 28 May 2011 - 21:41.


#50
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostLauriciD, on 28th May 2011, 22:16, said:

A spus andreic de metodele de intimidare și or mai fi foarte multe, doar că noi nu acceptăm să preluăm idei de la alții. Și, în plus, am spus peste și o repet: înainte să vă gândiți să exterminați câinii ăia, gândiți-vă câte greșeli am făcut noi (vorbesc de oameni, în general) de au ajuns ei într-un număr atât de mare pe străzi. CHIAR DACĂ ÎI OMORÂȚI ACUM PE TOȚI, ÎN CÂTEVA LUNI SE REVINE LA ACEEAȘI SITUAȚIE. Și știți de ce (parcă-s televizor, m-am săturat să repet)? Pentru că suntem needucați, pentru că nu ne castrăm animalele și le lăsăm libere, pentru că abandonăm animalele pe străzi!
Minți bolnave...

Si-atunci ii omoram din nou. Simplu. Si din nou si din nou si din nou. Tantarii cum de ii exterminam anual?

#51
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Si daca eu nu am lasat niciodata un caine pe strada si nici nu am hranit vreunu in fata blocului am dreptul sa ii dau un sut cand ma ataca? Sau trebuie sa stau si sa suport?

#52
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

Da, da, tot minorii ăia sunt educați de-acasă cât de răi sunt câinii, câte cazuri nu sunt de puștani care terorizează animalele, etc. În plus, copiii n-au ce căuta pe străzi nesupravegheați, mai ales când vorbim de orașe cum e Bucureștiul.
Ideal,pe domenu public si unu de patru ani ar trebui sa poata sta linistit.E de datoria noastra sa incerca sa asiguram conditiile alea,iar maidanezii sunt un impediment clar,si solutia e simpla.Si nu vorbim doar de Bucuresti,vorbim de toata tara.Observ si ca nu prea ai deschis carti la viata ta,ceea ce nu e surprinzator (catusi de putin ).Aia care terorizeaza animale sunt sociopati/psihopati,e o boala interesanta,unii ajung chiar criminali si astea sunt semne de avertizare + CA ANIMALELE NU SUNT OAMENI,diferenta e monumentala.Pentru prosti : oameni = specia din care faceti parte,au prioritate in fata altor specii
animale = alta specie decat a voastra,nu au aceeasi valoare ca cei din specia voastra

#53
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Da, sunt tradatori de specie!

#54
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostThomas-, on 28th May 2011, 21:43, said:

Tantarii cum de ii exterminam anual?


Reusim sa ii exterminam ? Ma tem ca nu, si asta tinand cont ca "banalul" tantar este cel mai mare "ucigas" de oameni de pe planeta.

Edited by chaosss, 28 May 2011 - 21:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate