Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cainii vagabonzi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2359 replies to this topic

#19
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Cutit infipt in coloana.

#20
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
1)Defapt, otrava e o idee mult mai buna. Incerc mai intai cu gainile vecinilor :naughty:
De unde fac rost? De la magazinul de chimicale? Cred ca le pun un blid cu otrava pe jos.
2)Am bocanci de rocker, dar parca nu i-as lua in picioare vara, pe calduri...

"Fight Until We Die"!!!


PS: Nu am chef sa ma complic cu procese idioate, am ajuns la concluzia ca mai bine rezolv singur, doar sami dati voi idei. Ceea ce ati si facut:D

View Postcristyyo, on 28th May 2011, 21:04, said:

Cutit infipt in coloana.

Asta merge doar daca e un singur "dusman"
Daca sunt mai multi(de obicei sunt 3 pe unde merg eu la scoala, dar aia or sarit doar odata) nu merge.

#21
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Chiar si unul,pana ii infigi cutitul,te-a muscat deja.

#22
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
E curios ca sunt atatia oameni care au probleme cu cainii, dar nu se intampla nimic!

Oare primarul si ciudatii ai'lalti nu au avut incidente deastea?

#23
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postbogdy2008, on 28th May 2011, 20:34, said:

Buna seara.
Astazi am avut drum prin piata (eram pe bicicleta) si a sarit dihn senin un caine la mine si si-a infipt coltii in adidasul meu. Am avut noroc ca nu a ajuns coltul la piele...
Acum mai mult timmp am fosst atacat tot in piata de 3 caini vagabonzi, am avut noroc ca a sarit o femeie care locuia prin zona cu matura la ei.

Cui ma adresez pentru asemenea probleme?



Iti cumperi un spray cu piper.
Efect garantat.
Daca nu, cand pleci la plimbare cu bicicleta, iei un lant sau un baston telescopic.
Succes!

#24
garage_ink

garage_ink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.04.2011
nu te poate ajuta nimeni..singurul lucru pe care poti sa il faci este sa'i otravesti dar sa nu uitam un lucru..cainii vagabonzi sunt simtomele doar..adevaratele javre sunt asa zisii iubitori de caini care da resturi de mancare pe care oricum le arunca sau sunt la regim si nu pot manca..sau fie sunt singurele fiinte care nu'i pot judeca (curve babe nenorocite fara ocupatie care ne tin locurile ocupate in 102 si papa bani de la stat cand le-ar sta mai bine sub shapa sau asflat) acest gen de oameni imbuiba cainii i satureaza pana la un nivel in care daca le dai paine iti arunca cu ea in ceafa asta la randu lor i face pe caini sa fie masivi agresivi multi masculi alfa cu alte cuvinte datorita alimentatiei bogate in proteine..daca acesti caini nu ar fi suprahraniti ar fi mai mult mai putin agresivi si robusti..de vina sunt oamenii care vror sa faca impresie in fata blocului vezi domne..sunt o curva dar am suflet k dau resturi de mancare la caine etc si cercul asta vicios se intinde mult..in alta ordine de idei sunt asa zisii hingheri care papa milioane de euro anual pt caini care i muta de colo colo pe caini sa dea impresia ca se combate ceva..nush daca am sufletu sa omor un caine dar un iubitor de caini prefacut adik 98% din ei as omora cu pietre si pumni in rinichi

#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgarage_ink, on 28th May 2011, 21:56, said:

nu te poate ajuta nimeni..singurul lucru pe care poti sa il faci este sa'i otravesti
Nu poti, intri la penal, nu uita ca in unele locuri deja functioneaza Politia Animalelor, gen sectorul 1 Bucuresti. Otravirea este premeditare nu aparare deci nu e buna solutia. Nu inteleg de ce uitati de sistemele de intimidare standard care nu sunt rele deloc din cate am vazut, cu ultrasunete, adica descurajarea, varianta 2 un bastonas cu teaser la capat (baston electric) care ii rezolva la contactul fizic cu el in fucntiune pentru vreo 10 minute dar nu-i omoara.

Edited by andreic, 28 May 2011 - 21:05.


#26
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

De unde fac rost? De la magazinul de chimicale? Cred ca le pun un blid cu otrava pe jos.
12 tablete de aspirina pe javra parca merg bine sau multa ciocolata (e o chestie in ciocolata pe care nu o pot digera,dau in spasme etc daca mananca destul ) + eventual piuneze in mancare,nus efectul;antigel;otrava de soareci cu toate ca am citit undeva ca niste caini au mancat si ii durea sub coada de otrava de soareci

#27
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Da, da, mai deschideți două sute de topic-uri cu aceeași temă. Folosiți otrava pe care o aveți pregătită pentru câini atunci când vă pregătiți mâncarea. Ce idei nenorocite aveți, mă mir cum vă trec toate porcăriile astea prin cap... și te mai miri de ce a ajuns țara asta unde-a ajuns. Cum să fie numărul de câini vagabonzi mai mic când mai snobi, mai proști, mai needucați și mai atotputernici și atotcunoscători ca românii noștri nu vezi pe nicăieri?

#28
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
In judetul Albanu se intampla niciodata nimic, ams mira sa fie fix aici politia tampita a animalelor de care nu e nevoie.

#29
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

u ultrasunete, adica descurajarea, varianta 2 un bastonas cu teaser la capat (baston electric) care ii rezolva la contactul fizic cu el in fucntione pentru vreo 10 minute dar nu-i omoara.
Am inteles ca pe multi caini ii doare sub coada de ultrasunetele voastre asa ca nu-ti doresc sa nimeresti o haita careia sa i se rupa de ele (si atunci e atunci... ).Si bastonu ala parca e cam ilegal sa-l detii.... (poti primi amenda sau ceva gen )

Quote

Da, da, mai deschideți două sute de topic-uri cu aceeași temă. Folosiți otrava pe care o aveți pregătită pentru câini atunci când vă pregătiți mâncarea. Ce idei nenorocite aveți, mă mir cum vă trec toate porcăriile astea prin cap... și te mai miri de ce a ajuns țara asta unde-a ajuns. Cum să fie numărul de câini vagabonzi mai mic când mai snobi, mai proști, mai needucați și mai atotputernici și atotcunoscători ca românii noștri nu vezi pe nicăieri?
Hai mars

#30
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postandreic, on 28th May 2011, 22:02, said:

Nu poti, intri la penal, nu uita ca in unele locuri deja functioneaza Politia Animalelor, gen sectorul 1 Bucuresti. Otravirea este premeditare nu aparare deci nu e buna solutia. Nu inteleg de ce uitati de sistemele de intimidare standard care nu sunt rele deloc din cate am vazut, cu ultrasunete, adica descurajarea, varianta 2 un bastonas cu teaser la capat (baston electric) care ii rezolva la contactul fizic cu el in fucntione pentru vreo 10 minute dar nu-i omoara.
Cum să accepte alte variante? Direct otrava și cuțitul, asta-i soluția!

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttamtamtam, on 28th May 2011, 22:03, said:

e o chestie in ciocolata pe care nu o pot digera,dau in spasme etc daca mananca destul
Povesti, ce nu se digera iese natural :) Eu zic sa nu mai inciti la incalcarea legii cu otraviri si astea...

Edited by andreic, 28 May 2011 - 21:07.


#32
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Posttamtamtam, on 28th May 2011, 22:06, said:

Din nou,mars.
Eu era sa fiu omorat de caini cel putin odata,si muscat in mai multe instante si asta nu in paduri CI PE DRUMURI,IN ORASE,PE TERITORIUL OAMENILOR,UNDE JAVRELE NU AU CE CAUTA
Încă sunt nedumerită despre ce javră vorbim.

#33
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostLauriciD, on 28th May 2011, 21:05, said:

Cum să accepte alte variante? Direct otrava și cuțitul, asta-i soluția!


La ce solutii te gandesti ?  Eu ma gandeam la sterilizare, pedepsirea aspra a stapanilor care abandoneaza cainii si nu numai. Totusi daca omul a fost atacat de un caine atunci, animalul trebuie sa dispara de pe strada imediat. Este agresiv si va mai ataca. Ideal ar fi sa nu existe deloc caini pe strada, dar pana cand primariile nu se vor implica cu adevarat, o sa tot avem vagabonzi.

Edited by chaosss, 28 May 2011 - 21:14.


#34
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postchaosss, on 28th May 2011, 22:11, said:

La ce solutii te gandesti ?
A spus andreic de metodele de intimidare și or mai fi foarte multe, doar că noi nu acceptăm să preluăm idei de la alții. Și, în plus, am spus peste și o repet: înainte să vă gândiți să exterminați câinii ăia, gândiți-vă câte greșeli am făcut noi (vorbesc de oameni, în general) de au ajuns ei într-un număr atât de mare pe străzi. CHIAR DACĂ ÎI OMORÂȚI ACUM PE TOȚI, ÎN CÂTEVA LUNI SE REVINE LA ACEEAȘI SITUAȚIE. Și știți de ce (parcă-s televizor, m-am săturat să repet)? Pentru că suntem needucați, pentru că nu ne castrăm animalele și le lăsăm libere, pentru că abandonăm animalele pe străzi!
Minți bolnave...

#35
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postandreic, on 28th May 2011, 21:07, said:

Povesti, ce nu se digera iese natural :) Eu zic sa nu mai inciti la incalcarea legii cu otraviri si astea...

:OK:

#36
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postchaosss, on 28th May 2011, 22:11, said:

La ce solutii te gandesti ?  Eu ma gandeam la sterilizare, pedepsirea aspra a stapanilor care abandoneaza cainii si nu numai. Totusi daca omul a fost atacat de un caine atunci, animalul trebuie sa dispara de pe strada imediat. Este agresiv si va mai ataca. Ideal ar fi sa nu existe deloc caini pe strada, dar pana cand primariile nu se vor implica cu adevarat, o sa tot avem vagabonzi.
Ai editat ulterior mesajul. Da, da, asta e o soluție înceată și sigură. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate