Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Cainii vagabonzi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2359 replies to this topic

#1
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Buna seara.
Astazi am avut drum prin piata (eram pe bicicleta) si a sarit dihn senin un caine la mine si si-a infipt coltii in adidasul meu. Am avut noroc ca nu a ajuns coltul la piele...
Acum mai mult timmp am fosst atacat tot in piata de 3 caini vagabonzi, am avut noroc ca a sarit o femeie care locuia prin zona cu matura la ei.

Cui ma adresez pentru asemenea probleme?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
Primariei, politiei comunitare etc...

#3
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010
Eu cred ca inutil, asta daca nu e vreo organizatie de protectie a animalelor prin zona.. Cred ca la Primarie ai putea gasi pe cineva cu care sa vorbesti (de rezolvat stai linistit, nu se va rezolva).

#4
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
simplu: iti cumperi un caine si il arunci pe strada cand te plictisesti de el sau cand face pui. cainele tau sau puii lui or sa creasca mari si or sa se bata cu cainii vagabonzi care te-au muscat

#5
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Astfel de probleme apar mai ales cand sunt in haita.Chiar daca ai avea cui sa te adresezi,crezi ca s-ar rezolva problema?De acum incolo incearca sa te feresti de cainii care sunt organizati in vreo haita,atunci ei prind curaj.

#6
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008

 proIntel, on 28th May 2011, 20:37, said:

Eu cred ca inutil, asta daca nu e vreo organizatie de protectie a animalelor prin zona.. Cred ca la Primarie ai putea gasi pe cineva cu care sa vorbesti (de rezolvat stai linistit, nu se va rezolva).
Mai degraba ucidere.

#7
selena000

selena000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 22.02.2011
si noi avem un cretin de la televiziunea locala care se tot zbantuie cu microfonul prin oras luand interviuri, ca i-as zice sa se duca mai bine sa ia interviu primarului in legatura cu problema cainilor vagabonzi. pe maica-mea a muscat-o un caine vagabond si am fost cu ea la spital. de-abia acolo am vazut cat de adanca era rana.
spunea cineva odata ca pe vremea lu ceasca se impuscau ciorile si cainii vagabonzi.

Edited by selena000, 28 May 2011 - 19:42.


#8
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Ma feresc, dar acum un au fost putini caini in piata. Acum sunt cel putin 20-30 pe acolo!
Si in restul orasului... Mai sunt si prin alte parti. Un prieten a fost muscat rau de un caine de pe strada mea. Cainele inca umbla pe strada, si a mai muscat odata

#9
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010

 bogdy2008, on 28th May 2011, 20:39, said:

Mai degraba ucidere.
Protectie, ucidere..cui ii mai pasa? Important e sa scapam de ei :vampire: Eu sunt satul pana peste cap sa am grija de fiecare data cand trec pe langa un caine (desi de obicei sunt mai multi la un loc). Chiar acum 2-3 zile cand am coborat din masina, exact la poarta scolii, au sarit 3 javre sa ma muste. Evident, n-au avut tupeu dar mie mi-au stricat buna dispozitia si nu m-ar fi deranjat daca tampitul ala de portar le-ar fi gonit de-acolo. Nu cred ca javrele alea pazesc scoala, altfel nu s-ar mai fi inventat paznicii si politia.

#10
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Ma gandeam ca daca merg la primarie stau pe hol si nu ma baga ratonii aia in seaman, sunt niste incompetenti. Nu-s in stare de nimic. Politistii sunt mai naspa (de obicei).
Zau ca mi-as cumpara un pistol si ias lua pe fiecare la rand, dar dupa aceea ma baga politia in duba.

Ma gandeam ca daca merg la primarie stau pe hol si nu ma baga ratonii aia in seaman, sunt niste incompetenti. Nu-s in stare de nimic. Politistii sunt mai naspa (de obicei).
Zau ca mi-as cumpara un pistol si ias lua pe fiecare la rand, dar dupa aceea ma baga politia in duba.

#11
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
A mai incercat un vecin sa ucida niste caini pe strada cu otrava,si intr-o dimineata m-am trezit cu ei insirati vis-a-vis,erau vreo 10.Nici nu stiam ca am atatia caini vagabonzi pe strada.

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

 proIntel, on 28th May 2011, 20:37, said:

Eu cred ca inutil, asta daca nu e vreo organizatie de protectie a animalelor prin zona..
Este inutil pana se pune problema unui proces :) Stiu oameni care au dat in judecata primaria pentru o gropita langa un canal proces pe care evident l-au castigat si primaria a platit roata la masina, trebuie doar sa-ti cunosti drepturile si obligatiile lor de a te servi ca de aia e primarie.

#13
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010

 bogdy2008, on 28th May 2011, 20:45, said:

Zau ca mi-as cumpara un pistol si ias lua pe fiecare la rand, dar dupa aceea ma baga politia in duba.
Daca ai un pistol la tine si un caine vrea (pe bune) sa te muste ii poti trage 2-3 gloante-n cap, e perfect legal, nu? Asta nu inseamna ca trebuie sa iti iei pistol doar pentru caini, dar asa ca idee..

#14
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Si asa mai apare inca un pistolar...

#15
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Am fost atacat si de haite...cand nu am rucsacul cu mine, folosesc cheile.

Si cand spun chei, ma refer la vreo 12 chei + nu stiu cate brelocuri. Unii chiar au simtit acele chei pe piele si nu a fost bine :)

#16
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010

 asasinuxp, on 28th May 2011, 20:48, said:

Si asa mai apare inca un pistolar...
Badea spunea ca nu s-ar da inapoi de la astfel de 'activitati' :) Eu nu fac decat sa fiu de acord cu el. Are dreptate. Doar n-o sa stai sa fii muscat de caine doar pentru ca stii ca e vorba de un impuls animalic, instinct sau ce o fi.. ori tu ori el!

#17
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Te adresezi carnatilor otraviti :)

#18
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Asta cu pistolul e cu dus si intors. Desi ai avea tot dreptul sa te aperi, nu e chiar ok sa tragi cu pistolul in mijlocul strazii dupa cainii. Plus ca nu suntem toti Rambo si nici cainele ala nu sta nemistat pana il nimerim noi intre ochi. Un baston telescopic ar fi mult mai eficient si mult mai economic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate