Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mi-au cerut parola/mesaj pentru a ridica banii din Adsense :O

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
saragosa

saragosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.01.2010
Salutare, azi am fost la BRD sa ridic suma castigata din ADSENSE si pentru prima data mi-au cerut sa spun un mesaj (parola), pentru a lua banii. Cica mesajul este pus de Google, iar lucratorul de la banca il poate vedea, dar trebuie sa il confirme si cel care ridica suma. Aveti idee cum as putea sa identific mesajul (parola) respectiv? Big thanks!

#2
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Da , si eu am patit asta tot astazi la o sucursala Raiffeisen. Nici macar n-am inteles ce vroia ala sa-i zic (nici el nu stia de ce are nevoie, stia doar ca mai trebuie un "cod" , eu stiam sigur ca nu mai am nevoie de altceva in afara de buletin , mtcn  si informatiile expeditorului . M-am luat si am plecat injurand in gand , ca de obicei , macar acum nu au intrebat de ce google asta nu are si prenume :lol: Dupa 10 minute am fost la o sucursala Carpatica , de unde am ridicat banii , fara nicio problema . Nu mi-au cerut nimic in plus.

Astept sa ma lamureasca si pe mine cineva  de ce anume , mai exact , avea nevoie tipu` de la Raiffeisen....

#3
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Mesajul (parola) este ID-ul client, de la Adsense.
Mie tipul de la BRD mi-a scris pe o foaie codul, mi l-a dat si mi-a spus ca am un mesaj.
Depinde de banca si de angajati :D

#4
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Atunci de ce la unele banci este necesar acest ID , iar la altele nu ?

#5
lulutuca

lulutuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.05.2009
Prima data de cand aud de asemenea cerere.Cum sa-i dai ID-ul de la Adsense? La ce i-ar folosi bancii? Practic ei nu trebuie decat sa-ti onoreze un cec care-ti apartine.Nu-i treaba lor de la cine si de ce primesti acesti bani.

#6
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Oricum, e "public" ca sa zic asa.... Adica, daca stiu site-ul, aflu si id-u. Deci nu te-a intrebat ceva spectaculos sau ciudat ;)

Edited by w3room, 26 May 2011 - 19:41.


#7
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
w3room , nu de id-ul ala la care te referi tu e vorba , ci de ID Client , cel care se gaseste la statement of earnings :)

#8
saragosa

saragosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.01.2010
Merci mult pentru raspunsuri, maine dimineata sper sa rezolv problema, revin cu mesaj.

#9
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View PostAdiFCD, on 26th May 2011, 22:33, said:

w3room , nu de id-ul ala la care te referi tu e vorba , ci de ID Client , cel care se gaseste la statement of earnings :)
Mda. Am presupus eu gresit ca este cel din pub-1231231231231123

Edited by w3room, 26 May 2011 - 23:02.


#10
baiat19

baiat19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2011
Depinde de banca, de cunostintele celui de la banca.

Mie de acolo de unde iau mereu sa invatat domnisoara si nu cere nimic, dar am fost la o agentie WU si era o doamna invarsta, si mia dat codul pe o foaie.
O alta doamna de la alta banca nu stia ce sa faca cu acel cod, sa mil ceara sau sa mil dea. A sunat nu stiu pe cine sa intrebe :))
Traim in romania !

#11
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbaiat19, on 4th June 2011, 20:12, said:

Depinde de banca, de cunostintele celui de la banca.

Mie de acolo de unde iau mereu sa invatat domnisoara si nu cere nimic, dar am fost la o agentie WU si era o doamna invarsta, si mia dat codul pe o foaie.
O alta doamna de la alta banca nu stia ce sa faca cu acel cod, sa mil ceara sau sa mil dea. A sunat nu stiu pe cine sa intrebe :))
Traim in romania !

Doamne fereste ce cod fratilor ....Eu de cand ridic bani de la gooagal"" nu am intampinat probleme de genul

P.S Chiar sunt curios sa vad ce se intampla pe viitorpoate la mine ajunge mai tarziu "codul"

#12
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Mie domnisoara de la ghiseu mi-a zis ca am un mesaj de la Google, mi-a scris codul ala pe o foaie si mi-a dat-o :)

#13
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postnetul, on 6th June 2011, 00:18, said:

Mie domnisoara de la ghiseu mi-a zis ca am un mesaj de la Google, mi-a scris codul ala pe o foaie si mi-a dat-o :)

Am inteles acum ... Oricum nu pricep pentru cei acel cod  :rolleyes:

#14
zetman

zetman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.06.2011
Google foloseste serviciul Western Union, iar acest serviciu nu are nici o protectie de parola! probabil era un angajat nou la banca sau cine stie ce! Cel mai bine mergeti la un schimb valutar care are si Western Union, e mai rapid, fara intrebari si poti scoate banii in euro sau lei, la banca cateodata iti zice nu pot decat lei sa iti dau, iar cursul e mai mic de obicei.

#15
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
banca pro !

#16
GreaterArt

GreaterArt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Și mie mi-au cerut mesajul ăla, și nu doar la o bancă, la mai multe. Din ce am înțeles ultima dată, e un cod, care apare pe documentele printate, nu trebuie să-l dai tu. Așa mi-au spus ultima dată de la transilvania. Cât despre băncile care  spun că nu se poate, trebuie insistat, făcut scandal :) E mai simplu să zică "nu se poate" decât să se documenteze puțin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate