Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Vreaumobila.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
annnonymous

annnonymous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2014
Salut..m-am hotarat sa imi relatez si eu povestea aici. Am semnat un contract cu domnii de la vreaumobila.ro care avea ca termen de livrare data de 3 iunie 2014. M-au sunat sa imi spuna ca sunt intarzieri foarte mari la fabrica si o sa intarzie comanda..pana aici nicio problema..ma gandeam ca o sa fie vorba de cateva zile de intarziere..problema este ca suntem pe 15 iulie si inca nu a fost finalizata comanda (adica mi-au livrat mobila cu 3 saptamani de intarziere, insa au livrat-o incomplet si au constatat ca din cauza pieselor lipsa nu au putut sa o monteze atunci cand au venit...repet..dupa 3 saptamani intarziere...asa ca m-au lasat de 2 saptamani cu mobila nemontata in casa, situatie in care ma aflu si acum, la aproape o luna si jumatate de la data cand trebuia finalizata comanda). Nici nu va ganditi sa incercati sa rezolvati ceva telefonic cu ei...ridica din umeri si spun ca va inteleg, ca este exact cum spuneti voi, ca isi cer scuze, dar ca nu stiu cand va fi executata comanda.

Succes altora !

#20
rusu_srn

rusu_srn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.02.2010
hai sa ma bag si eu putin in seama :
Am comandat mobila de bucatarie, baie si dormitor la ei. Nu retin f. bine termenul promis pt livrare (se intampla in 2012), stiu insa sigur ca m-au sunat cu vreo 2 zile inainte de data programata pt montaj sa vina sa o monteze, deci nu am avut pb cu livrarea.
Montajul a fost ok, atat doar ca au zgariat o usa de dulap pe care a doua zi au venit si au schimbat-o.
Ce nu mi-a placut? pai echipa de montatori au incercat sa faca totul intr-o mare graba sa scape mai repede de la lucrare, fiind nevoit sa stau tot timpul cu gura pe ei....

#21
gigi222

gigi222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.10.2008
buna seara , am facut si eu o comanda la vreaumobila.ro de un sifonier , ce pot sa spun este ca cei de la vanzari din showroom au fost dezastru pana am apelat la manager de acolo care a rezolvat problema. S-au prezentat cu alte manere fata de cele comandate in ideea ca poate imi place vreunu din cele care le-au adus la montaj. Evident ca am refuzat politicos deoarece eu am cerut incastrate si am primit manere obisnuite. Problema a fost rezolvata dupa interventii personale in showroom in 24h,multumesc pentru asta.
Calitatea materialelor in special finisajele si micile detalii sunt de o slaba calitate (suruburi la vedere, pal ciobit pe alocuri ) toate astea la pretul cerut .Personal cred ca sunt pretentii putin cam mari de pret,sa nu mai zic ..bataie de cap. Una peste alta sunt impacat ca nu am avut mai multe nepalceri.

Edited by gigi222, 10 September 2014 - 20:32.


#22
vladeaf

vladeaf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2008
albinuta63 are dreptate. sunt pe punctul sa patesc la fel. sunt foarte neseriosi. te suna si-ti spun ca vin maine, le dai restul de bani. a doua zi astepti. te suna dimineata si-ti spun ca vor veni dupa-amiaza, zici ok, gata, se face treaba. dar ei nu vin, suni, nu mai raspunde, trebuie sa folosesti alt numar. iti raspund si spun ca sunt pe drum. astepti alte 2 ore, nu vin, suni din nou, nu mai raspund nici dupa numarul acela si trebuie sa folosesti iar alt numar la care raspund si-ti spun ca sunt pe drum. timp in care tu stai acasa ca fraierul, iti iei zile libere, si degeaba. sfatul meu este plata dupa montare, altfel nu se face treaba, suntem in romania totusi.
ultima stire de la ei: am avut petrecere de craciun si n-au venit la serviciu baietii. nu stiu de ce nu puteau spune asta de la bun inceput. neseriosi, sincer, nu recomand.

vedeti ca in contract specifica sa platiti toata suma inainte de montaj, daca chiar tineti sa comandati de la ei spuneti-le sa stearga aceasta clauza si sa platiti abia dupa finalizarea lucrarii sa nu aveti surprize si sa ramaneti cu banii blocati.

View Postslai, on 19 mai 2014 - 17:56, said:

Fenomenal! Se parca ca e o concurenta incredibila in domeniul asta.
Atatia trolli care sa comenteze anti, saracii toti imediat dupa ce au facut cont si la primul post tocmai aici sa aiba cate o poveste nu am mai vazut pe softpedia, pe nicaieri de fapt.!
Posted Image


Pentru ca incercam sa ne spunem of-ul undeva si nu gasim decat topicul acesta deschis

#23
vladeaf

vladeaf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2008
Desi am avut problema la inceput, pana la urma s-a rezolvat. Au intarziat mult pana au venit sa monteze mobila, au spus ca vin la pranz dupa care tot spuneau ca vin si banuiesc ca ar fi lasat-o pe alta zi, insa managerul i-a sunat si pana la urma au venit s-o monteze, pe la 19:30, vineri seara. Au lucrat pana pe la 23:30 si au revenit a doua zi sa termine. Nu stiu daca chiar isi dau asa interesul sau au facut-o pt ca mi-am aratat frustrarea la telefon si i-a presat managerul, insa au facut treaba foarte buna. Nu ma asteptam sa iasa atat de bine la cum incepuse treaba... Chiar nu am ce sa le reprosez la montare, au lucrat curat si au aliniat totul foarte bine.

Per total sunt multumit de calitate si montaj, sper ca pe viitor sa se sincronizeze mai bine, pt alti clienti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate