Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

acces la memoria telefonului?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
Va salut.
Am trecut de curand de la LG KP500 la (supposedly) mai bunul Nokia 5230. Ma asteptam sa am acces total din PC la memoria telefonului dar in primul rand sa nu mai am probleme cu semnarea aplicatiilor (cam ce te poti astepta de la un OS). Dar in modul "mass storage" nu afiseaza decat cardul -- la LG aveai acces la ambele. Singurul mod este "PC suite" care iti dechide el folder tree-ul in Windows intr-un explorer modificat . Astfel ca nu vezi decat ce-ti dau ei voie.
Spre ex. am pe tel. niste foldere numite "mapas" (harti), "juegos" si altele pe care le vreau rase. Nu poti face asta nici din PC nici din telefon. Pot in cel mai bun caz sa le mut. Sunt direct in main menu.
Cum fac sa scap de ele? Cel putin daca ar face parte din vreun program instalat de ce sunt in spaniola? E adevarat ca tel. este din Spania dar l-am decodat, debranduit (Vodafone) si in plus am selectat lb. engleza pt. afisat si scris.

#2
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
ai putea dezinstala nokia maps din aplication manager,dar de sters nu iti recomand sa stergi acele foldere ptr ca ai risca sa distrugi definitiv softul telefonului(asa cred eu)
deci asa functioneaza la toate telefoanele nokia nu poti avea acces pe anumite foldere in telefon din motive de securitate.
si nu inteleg la ce te ajuta ca stergi cateva fodere goale care nu ocupa mai nimic pe memoria telefonului.
Nokia e Nokia....Felicitari ptr achizitie.te astept cu alte intrebari deoarece si eu am avut acest telefon dar am fost nemultumit de ecranul touch-screen
STIMA!

#3
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
Multumesc. Am gasit app manager. Am scapat de balast. Insa "Nokia Maps" nu este pe acolo. L-as fi dezinstalat pentru un clean reinstall...

#4
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
o formatare prealabila a memoriei telefonului nokia se poate face cu combinatia *#7370# si introduci codul de securitate
sau daca vrei doar restabilire setari *#7780#

#5
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
Ok. Asa da!

#6
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
apropo la iarna la -5 grade nu o sa-ti prea mearga touch-ul. vb din propria experientza

ce anume te mai intereseaza despre telefon?

#7
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
Multumesc mult. Esti foarte amabil. Ei, Incepe sa-mi placa Nokia asta :)

Edited by mireazma, 25 May 2011 - 23:39.


#8
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
da e super telu ;) suporta card de 8 gb verificat de mn, doar ca se misca mai greu
Bateria tine destul de mult deoarece are 1350 mAh
camera este f buna comarativ cu alte telefoane cu 2mpx ,mai ales la filmat 30fps

#9
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
Dar oare pot sa-i incarc hartile pt. Nokia Maps de pe PC si sa folosesc GPS asa incat sa nu am nevoie de internet pe mobil?
Si poate se intampla sa stii daca pot instala si fonturi mai mari :D? Cam am probleme cu scrisul ala mic... (mai ales de ex. la help)

Edited by mireazma, 25 May 2011 - 23:55.


#10
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
da poti dar trebuie sa instalezi ovi suite si iti actualizeaza si hartile cu pc suite nu am reusit. eu am garmin si e mult mai bun

#11
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
In ce sens zici ca e mai bun? interfata, harti?...
Dar intre Garmin si iGO 8? Nu ma pricep deloc.

#12
ombladon_20cm

ombladon_20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 05.07.2007
senal mai bun de la gps-ul integrat, interfata mai frumoasa si mai usoara decat la nokia maps si harti mai multe ptr romania garmin 2011 are cca 2gb harti pe cand nokia are cateva zeci de Mb
iGO8 nu am auzit nmk despre el

#13
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007
(Scuze de intarziere)
Asa diferenta... nici macar nu pot descarca hartile online. Ovi Suite are un bug, ceva.

#14
alx_alx

alx_alx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.08.2005
sal
am
o problema: am nokia c5-03, l-am primit cu un card de 2g. am luat un card nou de 8g. cum ma sfatuiti sa fac?
(am incercat cu copy/paste dar mi-a cam zapacit fisierele...)
exista ceva de genu' "clone SD card" :D
merci,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate