Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Bacalaureat 2003

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

fantasy_f

fantasy_f

Junior Member

• Grup: Members
Pe mine singura chestie ce ma dispera e ca nu se stie nimik despre bac...nici din ce se da,nici ce materii optionale o sa avem,nici ce dracu ar trebui sa invat.Care-i faza cu admis respins?
Si totusi la facultate o sa trebuiasca sa dau examen?eu pe putin as vrea sa intru la fac. de litere aici in cluj la Ubb.(universitatea babes-bolyai).Vreau sa ajung la sectia germana-japoneza,sau la engleza-japoneza.Cineva invata japoneza dintre voi?ce parere avetzi ii grea limba?Sau ii mai nasol sa invetzi simbolurile?ma rog asta nu conteaza pana cand nu imi dau bac-u ca lumea cu o nota cat de cat buna.Apropo ce stiti despre atestate de limba?de genu' campridge(pt engleza) si sprachdiplom (pentru  germana)?

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

• Grup: Senior Members
Deci parintii mei sunt amandoi profesori de romana respectiv matematica. Eu iti voi spune ce stiu eu dar daca doresti ii las pe ei sa iti rapsunda.

Am inteles ca bacalaureatul anul asta se va da pe categorii A, B,C :

Tipul A: este nevoie de maximum de cunostiinte dar daca il iei poti sa te inscrii la orice facultate.

Tipul B : este medium ca nevoie de cunostinte dar nu te vei putea inscrie decat la facultati cu profil tehnologic.

Tipul C: cel mai simplu....il trece toata lumea dar nu vei putea face decat post-liceal dupa.

Oricum sigur vei da si examn la facultate....mate-fizica respectiv limba roman-limba straina.

Si s-ar putea sa nu se mai dea note la proba de limba romana oral ci doar ADMIS-RESPINS pentru a nu se mai frauda examenul!!

Daca doresti mai multe informatii nu ezita sa ma intrebi!

Monitoxus

Monitoxus

Back!

• Grup: Senior Members
Este si o stire pe terma asta... http://www.softnews....2/Sep/635.shtml :)

Asa se intampla de fiecare data...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate