Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Masini de spalat Daewoo bule

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
andreiask

andreiask

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.07.2007
valva de alimentare sau de evacuare e problema

#56
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Buna ziua.
Am o masina de spalat rufe marca daewoo dwd m-7180. Dupa 21 minute de functionare se opreste si apare codul de eroare "OW", stie cineva ce semnifica acest cod? nu-l gasesc nici in cartea tehnica a masinii.
Va multumesc!

#57
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Am rezolvat-o pana la urma era lipsa incalzire apa si am schimbat rezistenta. Acu merge perfect.

#58
john17

john17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.01.2008
Stie cineva de unde se poate prcura un filtru de scame pt masina cu bule (model vechi, o am din '98 si inca merge!).

#59
florin73

florin73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.07.2006
motor sincron inca se gaseste la electrobering in constanta. am comandat. 150+transport. in bucuresti nu am gasit pe nicaieri, iar unii meseriasi erau dispusi sa-l repare pt. 250 lei. am sunat la importator daewoo si mi-au recomandat micadan srl, dar care nu avea acum pe stoc. am primit de la ei asigurarea ca vor aduce in viitor candva. 1luna+.

#60
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
Buna ziua, detin modelul se masina 5590 DP, de cativa ani nu-mi opreste apa calda, nu doar atunci cand este deschisa ci si cand este inchisa si nefunctiinala, robinetul de calda il tin inchis. Am citit ca trebuie schimbata sau curatata electrovalva de apa calda? O mai gasesc de cumparat?

Edited by StaVAraSH, 20 April 2019 - 06:21.


#61
Cezarus2001

Cezarus2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.01.2010

View PostStaVAraSH, on 20 aprilie 2019 - 06:21, said:

Buna ziua, detin modelul se masina 5590 DP, de cativa ani nu-mi opreste apa calda, nu doar atunci cand este deschisa ci si cand este inchisa si nefunctiinala, robinetul de calda il tin inchis. Am citit ca trebuie schimbata sau curatata electrovalva de apa calda? O mai gasesc de cumparat?
Se gasesc electrovanele de apa calda sau rece. Acestea au un timp limitat de functionare (sunt consumabile)

#62
viorelpicu

viorelpicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2009
Buna ziua,
Am masina de spalat Daewoo DWF-806MP,cu bule de aer.Dupa 4-5 ani de functionare normala a aparut o problema curioasa.Dupa terminarea ciclului de spalare am gasit pe rufe multe puncte negre,parca ceva se exfoliaza si vine in apa din masina deci si pe rufe.Azi revenind la ea si demontand pompa de bule am gasit acele"scame negre"care au dimensiunea si de 1cmp dar f.subtiri si pe conducta(tubul)de plastic ce face legatura intre pompa si cuva.Deasemenea se vad pete mari negre si pe cuva de plastic(privita din exterior).Are cineva vreo idee care e cauza si cum se poate remedia?Multumesc

#63
Strimareanu

Strimareanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.05.2009

View Postandreiask, on 09 aprilie 2012 - 15:59, said:

Am rezolvat masina de spalat. Am cumparat un motoras sincron de la o firma , nou de origine , nu chinezarii, si l-am demontat pe cel vechi si l-am montat singur , cu tot cu lipiturile de rigare. Acum functioneaza masina ca inainte. Cine are probleme cu acest model de masina , sau cu alt model similar ma poate contacta si il ajut cu cea mai are placere  Gratuit !
Buna ziua,
Am si eu o masina de spalat, Daewoo DWF-5590DP, luata in 1998. Acum nu mai trage sa stoarca si nici sa evacueze apa. Ma gandesc ca trebuie schimbat acel motor sincron.... Nu am desfacut-o dar cred ca cumpar unul si il schimb.
1 Stie cineva daca mai poate fi si altceva ?
2 Stie cineva cum s enumeste si de unde pot comanda acel motor sincron ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#64
fharasim

fharasim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2011

View Postadyx06, on 08 octombrie 2012 - 20:33, said:

Rezolvat problema! am gasit vestitul motor sincron(150 RON) iar acum masina merge snur.
Am o rugaminte. Ce tip de motor ati luat. Si eu am aceiasi problema la masina de spalat.
Multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate