Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Drumul spre Litoral

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

 StGermain, on 25th May 2011, 17:30, said:

Nu merita bacul (cel putin ala de Galati) pentru ca drumul de dupa Dunare este prost si serpuit pe alocuri, chiar daca e mai liber.

Mai sus ti s-a spus atentie in sensul ca s-o iei pe dig, si nu pe vreo alta varianta care ar putea fi mai aglomerata sau mai proasta.

De la Iasi (care ti-e in drum) varianta optima e pe la Tecuci - Braila (pe centura) - Viziru - Giurgeni - Dunarea pe pod - Harsova - Mihail Kogalniceanu - Constanta.
Ai 454 de la Iasi, si cu inca 120 de la BT....

Nu induce omul in eroare.
Am fost eu alaltaieri si este bestial drumul dupa ce treci cu bacul la Galati.
Pana in apropiere de Constanta maxim 15 masini, astfalt bun, peisaje deosebite prin muntii Dobrogei.
Maxim 7 localitati.
Cred ca imi planific si un concediu prin zona.

#20
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Depinde in ce zi vine spre mare. Din cate am vazut de vineri pana luni, adica in perioada weekendului, vineri si luni inclusiv sunt zile foarte aglomerate. Te-as sfatui sa pleci undeva pe zi sa te prinda noaptea in zona dobrogei, altfel esti mort.
Eu as veni pe la harsova pe pod, dar cum am zis, sa te prinda noaptea si de preferat sa fie intre marti si joi drumul.
Pe la smardan daca treci bacul de braila drumul si peisajele sunt frumoase, cand ai ajuns la 2 cantoane si faci dreapta spre constanta ( soseaua care face legatura intre tulcea si constanta ), acest drum judetean e praf. O singura banda pe sens, ceea ce mi se pare foarte putin, parca leaga 2 sate nu 2 judete.
Plus ca de la 2 cantoane spre constanta din cate stiam eu sunt gropi pe margine de la masinile de tonaj, nu stiu daca le-au astupat dar oricum sunt foarte periculoase, iti lasi baia acolo.

Daca vrei sa ajungi in alta parte decat mamaia, spre mangalia, la agigea se lucreaza chiar inainte de pod, se circula pe un singur fir pe ambele sensuri, deci vara asta, daca nu termina astia obositu ala de pod pentru centura constantei o sa le vina acru turistilor vara asta. Oricum se fac cozi interminabile la inceput si sfarsit de weekend, daca se mai gatuie si pe o singura banda la agigea, te duci la nebuni direct

#21
tuscuta

tuscuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.03.2009

 valyvis10, on 27th May 2011, 20:18, said:

Nu induce omul in eroare.
Am fost eu alaltaieri si este bestial drumul dupa ce treci cu bacul la Galati.
Pana in apropiere de Constanta maxim 15 masini, astfalt bun, peisaje deosebite prin muntii Dobrogei.
Maxim 7 localitati.
Cred ca imi planific si un concediu prin zona.
Gasesc f utila informatia ta, deorece peste 2 zile ma indrept dinspre Is spre Mare Neagra (in Bg :) ) Ma atrage mult traseul Vs-Barld-Cuca-Galati-bac. Ce parere imi poti da ? Va multumesc si..drumuri usoare !

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stie cineva un drum practicabil intre Eforie Nord si Techirghiol?  :confuzzled:

#23
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 MembruAnonim, on 11th June 2011, 08:10, said:

Stie cineva un drum practicabil intre Eforie Nord si Techirghiol?  :confuzzled:

pai intre Ef nord si Techirghiol nu e de cat un singur drum....si cred ca e practicabil ca altfel ar fi cam izolati cei din techirghiol. Cand vii din constanta inainte de eforie nord   faci dreapta  urmarind drumul principal (daca mergi inainte intrii prin centrul eforiei nord). La prima intersectie cu semafor (nu functioneaza de obicei) faci dreapta spre Techirghiol si mai mergi 5 km

Daca vii din constanta mai e un drum din Agigea ...faci dreapta din Agigea (o sa vezi indicatoare)

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca e drumul pe langa lac, ala e facut praf doar pamant a mai ramas  :deadtongue:

#25
bogdanbudai

bogdanbudai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.06.2009
Pana la urma m-am hotarat cand plec  , pe data de 11 dimineata.Adica luni.Plec pe la 3.30 dimineata sper sa ajung pana la 13.00 avand in vedere ca plec din BOTOSANI

#26
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Noi am facut vreo 10 ore din Constanta pana in Suceava, cu vreo 3 opriri.

#27
bogdanbudai

bogdanbudai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.06.2009
In ce perioada, anul acesta ?

#28
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007
Salutare! Duminica dimineata plec si eu spre litoral (Eforie Sud). Vreau sa fac un circuit de 2 saptamani: Bacau - Eforie Sud - Delta (Mila 29) - Galati - Bacau
Cel mai probabil spre litoral voi alege si eu traseul Braila - Harsova - Eforie Sud, apoi la intoarcere Eforie - Babadag - Tulcea - Nufaru (aici am trecere cu bacul) - Partizani (Mila 29). Ultimul segment stiu ca e traseu off-road :)) sper sa ma tina golfuletul meu :D
Pe partea Constanta - Tulcea, stie careva cum e drumul? Sau daca e alt traseu inafara de cel prin Babadag? E ceva de vazut pe traseul asta?

#29
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
hmm.. Constanta Tulcea este o sosea foarte dreapta si foarte plictisitoare. Nu vezi decat camp peste tot, in schimb e cel mai scurt drum intre cele doua orase. Soseaua era destul de ok acum cateva luni.

Edited by yonut_a, 17 June 2011 - 11:19.


#30
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007
... Macar lacul Babadag, daca tot trec pe acolo, fac o pauza, fac o poza... merge? :))

#31
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008

 RadrianO, on 17th June 2011, 13:33, said:

... Macar lacul Babadag, daca tot trec pe acolo, fac o pauza, fac o poza... merge? :))
Vezi ca mai este si cetatea Enisala.

 RadrianO, on 17th June 2011, 13:33, said:

... Macar lacul Babadag, daca tot trec pe acolo, fac o pauza, fac o poza... merge? :))
Vezi ca mai este si cetatea Enisala.

#32
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007

 smecher1997, on 17th June 2011, 12:46, said:

Vezi ca mai este si cetatea Enisala.

OK, trecut pe lista :)

#33
GherasimIulian

GherasimIulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2011
dar podul de la giurgeni-vadul oii peste Dunare mai este inchis?

#34
RadrianO

RadrianO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.04.2007

 GherasimIulian, on 20th June 2011, 09:17, said:

dar podul de la giurgeni-vadul oii peste Dunare mai este inchis?

nu stiu cum e pe acolo, am ajuns la Eforie, ieri, pe traseul Braila (trecere bac: 18 ron/masina + 2 ron/pasager) - Horia - Constanta (pe centura, drum infect, aglomerat si extrem de prost semnalizat).
cu alte cuvinte, tot drumul, pana la intrarea in Constanta, a fost o placere. :)
Sambata voi pleca spre Tulcea, prin Babadag si vreau sa trec, chiar daca e un ocol, si pe la cetatea Enisala..

#35
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 GherasimIulian, on 20th June 2011, 11:17, said:

dar podul de la giurgeni-vadul oii peste Dunare mai este inchis?



Pai nici nu cred ca ar fi fost inchis...

#36
GherasimIulian

GherasimIulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2011
deci drumul peste podul da la vadul oii peste dunare e functionabil sau e inchis din cauza lucrarii la pod?

multumesc..ma scuzati ca am mai scris odata dar nu aparea :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate