Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Vreau RAZBUNARE!

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
Kamiro

Kamiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.03.2009
Cum sa ma razbun pe cineva care mi-a calcat inima in picioare si mi-a distrus increderea in barbati? Cu oricine m-as cupla acum, as avea impresia ca vrea sa-si bata joc de mine cum a facut si fostul care m-a amagit o lunga perioada detimp cum ca el vrea sa-si intemeieze o familie cu mine, iar la sfarsit imi spune intr-un ras dispretuitor ca de fapt el nu poate sa stea cu o singura femeie, ca lui ii plac femeile!

Va rog mult cei care vreti sa ma sfatuiti ca razbunarea nu e buna, ca e arma prostului sau tratarea cu indiferenta, mai bine nu o faceti. Prea sunt mii de cazuri cu femei care sunt batjocorite astfel de barbati, iar ei nu platesc in niciun fel, ca au norocul ca femeile sunt prea miloase. Ei dacasunt inselati, automat se razbuna prin violenta sau in alte feluri, iar femeile sunt atat de fraiere si nu se razbuna in nici un fel si astfel ii lasa pe barbati sa traiasca cu impresia ca nu e asa de grav ce fac ei si ca o pot face oricand si cu oricine ca pentru ei nu exista repercusiuni.

De ce? Daca cineva greseste, trebuie sa plateasca, sa fie pedepsit, ca sa inteleaga ca a gresit si sa nu o mai repete niciodata. Dar din pacate toleranta feminina e din plin si ei sunt atat de rasfatati pana si cand mint si inseala....

Deci, va rog frumos veniti cu idei de RAZBUNARE, dar nu in bascalie, ca e plina lumea de asa ceva, nu am nevoie si din partea voastra de rautati de genul asta...Ganditi-va ca o data in viata vi s-a intamplat si voua si hiar este nevoie sa le aplicam celor care se cred asa masculi niste pedepse care sa-i doara, sa simta si ei cum este sa te faca cineva sa suferi....

Sau daca nu aveti idei, macar spuneti-mi cele care ati trecut prin asa ceva, cum ati mers mai departe, cum ati trecut peste...

#2
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Singurul mod in care cred ca poti sa te razbuni e indiferenta totala. Daca incearca sa te contacteze, esti complet indiferenta.

#3
Kamiro

Kamiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.03.2009

View PostAnn0nyym0us, on 21st May 2011, 16:11, said:

Chiar crezi ca poti?

Da, pot! Ai vreo idee pe care s-o pun in practica? Daca as putea l-as lasa impotent, ca ata merita si tot mi s-ar parea prea putin!...Sau l-as bate eu daca as putea, ca doar n-o sa faca plangere ca l-a batut o femeie! Pacat ca n-am facut niste cursuri de karate...Daca pun pe altcineva sa-l bata, se prinde imediat si depune plangere sau se razbuna el in alt fel. Sunt sigura ca daca l-as fi inselat, cu siguranta m-ar fi batut si bineinteles dup-aia m-ar fi parasit. Dar eu ca femeie, chiar nu am puterea sa fac asta.

Vorbesc foarte serios! Astept sa propuneti niste modalitati de razbunare, asa macar stiu sigur ca urmatoarele femei care or sa aiba de-a face cu asemenea indivizi n-o sa mai pateasca la fel ca mine si ca alte milioane de femei. Trebuie pusi la punct intr-un fel barbatii astia, ca asa nu mai merge! Prea si-au luat-o in cap si daca femeile continua sa-i lase in pace, fara sa ii pedepseasca, or sa dea peste alti nemernici care le vor face acelasi lucru!

#4
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Daca l-ai fi inselat te-ar fi batut?
De ce bestie te-ai indragostit?
Barbati sanatosi la cap nu bat femeile NICIODATA!

#5
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Soro stai insitita, vor mai fi cazuri de pacaleli din astea.
Cum au zis si mai sus, ignora-l, vezi-ti de viata ta si noroc!

#6
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostKamiro, on 21st May 2011, 16:32, said:

Da, pot! Ai vreo idee pe care s-o pun in practica?

Plimba-te cu el pe marginea unui lac si impinge-l in apa.

Edited by Cr1spy, 21 May 2011 - 15:42.


#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCr1spy, on 21st May 2011, 16:42, said:

Plimba-te cu el pe marginea unui lac si impinge-l in apa.

In loc de lac mai bine un vulcan activ.

#8
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
E cam riscant cu vulcanul... poate i se face mila.

#9
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Din lac iese si te bate, sau te ineaca pe tine cand iese.
Din vulcan activ numai iese (atentie la eliberarile de gaze, puteti muri amandoi). :)

#10
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
N-are cum sa fuga ud dupa tine... ca raceste.

#11
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Dupa ce o bate, daca nu o ineaca, se incalzeste cu ea deasupra ca sa nu raceasca. :)

Edited by Sorin84k, 21 May 2011 - 16:06.


#12
G-Quad

G-Quad

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 20.05.2011
Nu exista barbat care sa stea cu o singura femeie , omul ti-a spus adevarul . Deasemeni nici-o femeie nu poate sta cu un singur barbat , dar in cazul in care femeia spune ca ea este cinstita si ca nu si-a inselat niciodata barbatul. Eu o asigur pe acea femeie ca macar a gandit la un alt barbat, (in sensul conotatiei sexuale) si tot inselat poate spune acel barbat ca a fost , stiind ca femeia lui a gandit la altul ,dealtfel cum poate privi barbatul ,femeia in ochi, stiind ca aceasta gandeste la altul ?

Edited by G-Quad, 21 May 2011 - 16:12.


#13
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Atunci inainte de a-l arunca in apa, sa-i puna catuse la maini.

#14
Kamiro

Kamiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.03.2009
Vad ca nimeni nu e capabil sa dea un raspuns serios la intrebarea mea. Chiar nu ati fost mintite, inselate niciodata, nu ati simtit nevoia sa va razbunati? Mi-e greu sa cred...

#15
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View PostKamiro, on 21st May 2011, 15:58, said:

cum ati mers mai departe, cum ati trecut peste...
Înjurându-l pe el, înjurându-mă pe mine însămi.
Serios.

#16
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostKamiro, on 21st May 2011, 17:11, said:

Vad ca nimeni nu e capabil sa dea un raspuns serios la intrebarea mea. Chiar nu ati fost mintite, inselate niciodata, nu ati simtit nevoia sa va razbunati? Mi-e greu sa cred...
Tie nu ti se pare destul de batut de soarta, cineva care-si bate joc de cel care-l iubeste ?

#17
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005

View PostKamiro, on 21st May 2011, 15:58, said:

Cum sa ma razbun pe cineva care mi-a calcat inima in picioare si mi-a distrus increderea in barbati? Cu oricine m-as cupla acum, as avea impresia ca vrea sa-si bata joc de mine cum a facut si fostul care m-a amagit o lunga perioada detimp cum ca el vrea sa-si intemeieze o familie cu mine, iar la sfarsit imi spune intr-un ras dispretuitor ca de fapt el nu poate sa stea cu o singura femeie, ca lui ii plac femeile!

Va rog mult cei care vreti sa ma sfatuiti ca razbunarea nu e buna, ca e arma prostului sau tratarea cu indiferenta, mai bine nu o faceti. Prea sunt mii de cazuri cu femei care sunt batjocorite astfel de barbati, iar ei nu platesc in niciun fel, ca au norocul ca femeile sunt prea miloase. Ei dacasunt inselati, automat se razbuna prin violenta sau in alte feluri, iar femeile sunt atat de fraiere si nu se razbuna in nici un fel si astfel ii lasa pe barbati sa traiasca cu impresia ca nu e asa de grav ce fac ei si ca o pot face oricand si cu oricine ca pentru ei nu exista repercusiuni.

De ce? Daca cineva greseste, trebuie sa plateasca, sa fie pedepsit, ca sa inteleaga ca a gresit si sa nu o mai repete niciodata. Dar din pacate toleranta feminina e din plin si ei sunt atat de rasfatati pana si cand mint si inseala....

Deci, va rog frumos veniti cu idei de RAZBUNARE, dar nu in bascalie, ca e plina lumea de asa ceva, nu am nevoie si din partea voastra de rautati de genul asta...Ganditi-va ca o data in viata vi s-a intamplat si voua si hiar este nevoie sa le aplicam celor care se cred asa masculi niste pedepse care sa-i doara, sa simta si ei cum este sa te faca cineva sa suferi....

Sau daca nu aveti idei, macar spuneti-mi cele care ati trecut prin asa ceva, cum ati mers mai departe, cum ati trecut peste...


din pacate sau din fericire - ai nevoie de ajutor, cere l .

psiholog, preot, ..ce o fi.
nu fa greseala sa crezi ca poti rezolva singura, fara sa fii ajutata din afara.

nu detaliez...incearca doar
nu confunda ajutorul profesional cu chatul consolator cu amicii/amicele.


View PostKamiro, on 21st May 2011, 16:32, said:

Da, pot! Ai vreo idee pe care s-o pun in practica? Daca as putea l-as lasa impotent, ca ata merita si tot mi s-ar parea prea putin!...Sau l-as bate eu daca as putea, ca doar n-o sa faca plangere ca l-a batut o femeie! Pacat ca n-am facut niste cursuri de karate...Daca pun pe altcineva sa-l bata, se prinde imediat si depune plangere sau se razbuna el in alt fel. Sunt sigura ca daca l-as fi inselat, cu siguranta m-ar fi batut si bineinteles dup-aia m-ar fi parasit. Dar eu ca femeie, chiar nu am puterea sa fac asta.

Vorbesc foarte serios! Astept sa propuneti niste modalitati de razbunare, asa macar stiu sigur ca urmatoarele femei care or sa aiba de-a face cu asemenea indivizi n-o sa mai pateasca la fel ca mine si ca alte milioane de femei. Trebuie pusi la punct intr-un fel barbatii astia, ca asa nu mai merge! Prea si-au luat-o in cap si daca femeile continua sa-i lase in pace, fara sa ii pedepseasca, or sa dea peste alti nemernici care le vor face acelasi lucru!


nu iti incarca viata si sufeltul cu ..ce scrii mai sus..
e natural sa simiti asta..e instinc de aparare.

singurul sfat pe care il poti aplica este sa nu tii cont de nici un sfat "forumist" "prietenesc " - vorbeste cu un profesionist
bafta multa si ..sanatate

#18
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
nu stiu de ce cred ca ala a fost "primul", asta la mai multe capitole. poti sa ma contrazici cat vrei, ca parerea mea nu se schimba.
asta auzi in general de la femeile, pardon, fetele aflate la "primul".

"te iau de nevasta...iti iau masina, casa, piscina...numai tu vei fi mereu cea mai cea...gatesti mai bine ca mama (asta e cea mai tare, pe ma-sa n-o s-o poti invinge niciodata la gatit), o sa facem si-o sa dregem".
suna cunoscut? prima dragoste, vise ca el e Fat-Frumos si ca gata, primul si unicul pana la batranete.
la cate de-astea am auzit la viata mea, suna deja mai cunoscut ca imnul Romaniei.

cand li se dau papucii, cand il prinde pe "print" cu alta, cand se simt ele tradate si inselate, parca le pica ceru-n scafarlie si incep sa conceapa tot felu' de planuri.
lucru de altfel oarecum normal. dar de la a te gandi si pana la a pune in practica...las-o balta.
chiar crezi ca ala daca ii faci ceva o sa se invete minte? sau ca o sa dai tu un mare exemplu si o sa se cuminteasca toti barbatii? n-ai sa vezi.
e in natura omului sa mai traga cu ochiu' si in alte parti sau sa se gandeasca "oare cum ar fi cu aia/ala".
aluia o sa i se rupa si tot ce stie el aia o sa faca, eventual daca il calci pe nervi mai mult decat limita lui, replica lui va fi cu mult mai dura decat a ta.
trust me si vezi-ti de viata ta, pana sa te vezi cu familie, cu copii si tot tacamu' o sa mai fie cativa.

si nici tu n-o sa fii vreo mare usa de biserica. o sa faci si tu la fel, fie voit ca sa zici ca te-ai razbunat si tu pe barbati, fie inconstient cand ti-o cadea vreo bucata de carne mai aratoasa.
numai ai grija sa nu te razbuni pe altul nevinovat si sa-ti para rau toata viata, ca asa se intampla.

si un sfat prietenesc...iesi afara la o pizza si la un campari orange. vei gandi si vei vedea viata altfel dupa.

Edited by dygey, 21 May 2011 - 16:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate