Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

probleme gat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
whateverrr

whateverrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 17.02.2010
Mi se intampla urmtorul lucru. De exemplu la ora 15:00 gatul meu e foarte rosu si ma simt rau apoi peste 1-2 ore e mult ameliorat si ma simt si mai bine, procesul se repeta si la alte ore diferite. Am fost la multi ORL-isti si nu isi explica fenomentul. Se mai confrunta cineva cu asa ceva? Am o usoara deviatie de sept si ceva secretii albe.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
fumezi, bei ? o ai de mult? ai amigdale? da si tu mai multe detalii. Eu am facut in ianuarie o amigdalita linguala si dupa 60 de peniciline in vena mi-a scazut imunitatea presupun, ca acum am ramas cu o jena in gat si rosu, orl-istul mi-a zis ca e o rinita cronica, eu nu cred ca de la aia ma doare gatul. Nu stiu nici eu ce sa fac, am luat fel de fel de pastile, acum cica ar fi de la refluxul esofagian, la exudat nu a iesit nimic deocamdata la primul test

#3
whateverrr

whateverrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 17.02.2010
nu, da, da. Am o mica deviatie de sept.

aham, reflux pe dracu, si pe tine te invart medicii de colo colo vad ca fra.

#4
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 xcit, on 21st May 2011, 12:31, said:

fumezi, bei ? o ai de mult? ai amigdale? da si tu mai multe detalii. Eu am facut in ianuarie o amigdalita linguala si dupa 60 de peniciline in vena mi-a scazut imunitatea presupun, ca acum am ramas cu o jena in gat si rosu, orl-istul mi-a zis ca e o rinita cronica, eu nu cred ca de la aia ma doare gatul. Nu stiu nici eu ce sa fac, am luat fel de fel de pastile, acum cica ar fi de la refluxul esofagian, la exudat nu a iesit nimic deocamdata la primul test


Cel mai bine sa scoti amigdalele daca le mai ai inca. La mine gatul s-a rezolvat doar dupa ce le-am elimintat si din cauza lor, am acu rezistenta la antibiotice.
De la amigdalita persistenta se poate dezvolta si rinita cronica, asa cum s-a intamplat la mine. Cred ca ma asteapta operatia ca ultima solutie, niciun tratament neavand efect.

Faza cu refluxul nu e intotdeauna adevarata, doctorii recurg rapid la ea ca explicatie a gatului rosu, asa cum au facut si la mine. Dupa ce le-am eliminat gatul si-a revenit.

Edited by chaosss, 25 May 2011 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate