Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Alarm Clock @ Android 2.2 Froyo

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Buna! Sunt posesorul unui telefon Samsung i5500 caruia i-am facut update de la Android 2.1 la Android 2.2 Froyo. Una dintre cele mai enervante probleme legate de Android este ca nici pe 2.1, nici pe 2.2 nu functioneaza "asa cum trebuie" alarma(ceasul desteptator :rolleyes: ), adica sa sune la o ora pe care o setezi(neavand pretentia de a tine telefonul inchis...inteleg ca deja cer prea multe de la android in acest moment... :D )...Pe scurt doresc sa-mi fac cumva capabil terminalul sa ma trezeasca dimineata...Pe 2.1 am rezolvat problema folosind diverse softuri(AlarmDroid, Alarm Xtreme Clock, etc; alarma ceasului cu care a venit telefonul nefunctionand...) insa de cand am facut updateul la 2.2 nicio alarma nu functioneaza...Asa ca: cine a reusit sa faca telefonul sa sune la ora dorita sa posteze aici si sa ma informeze si pe mine cum sa-l fac sa sune! :peacefingers:

#2
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Alarma functioneaza foarte bine pe Android. De vina e samsung care a compilat firmware-ul cu curul pt. telefonul asta. Nu stiu daca exista custom rom-uri pt. i5500, insa daca exista pot sa bag mana in foc ca nu vei mai avea probleme cu alarma.
In concluzie daca ti-ai luat cel mai prapadit telefon (care din intamplare are si android), nu-ti crea o impresie despre android butonand doar i5500. :)

#3
anaocasi

anaocasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.02.2011

View Postslash95, on 20th May 2011, 16:39, said:

Buna! Sunt posesorul unui telefon Samsung i5500 caruia i-am facut update de la Android 2.1 la Android 2.2 Froyo. Una dintre cele mai enervante probleme legate de Android este ca nici pe 2.1, nici pe 2.2 nu functioneaza "asa cum trebuie" alarma(ceasul desteptator :rolleyes: ), adica sa sune la o ora pe care o setezi(neavand pretentia de a tine telefonul inchis...inteleg ca deja cer prea multe de la android in acest moment... :D )...Pe scurt doresc sa-mi fac cumva capabil terminalul sa ma trezeasca dimineata...Pe 2.1 am rezolvat problema folosind diverse softuri(AlarmDroid, Alarm Xtreme Clock, etc; alarma ceasului cu care a venit telefonul nefunctionand...) insa de cand am facut updateul la 2.2 nicio alarma nu functioneaza...Asa ca: cine a reusit sa faca telefonul sa sune la ora dorita sa posteze aici si sa ma informeze si pe mine cum sa-l fac sa sune! :peacefingers:
eu am bagat alarma la ignor in task killer...si seara dupa ce tot mai inchid din aplicatii..doar deschid ceasul unde e alrama.si il inchid..
daca inchizi aplicatiile cu task managerul RAM de al android nuti va suna.daca il folosesti, la fel deschide ceasul cu alarma si il inchizi .la mine asa merge..
sper sa te fi ajutat cu ceva

#4
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009

View Postanaocasi, on 20th May 2011, 21:14, said:

eu am bagat alarma la ignor in task killer...si seara dupa ce tot mai inchid din aplicatii..doar deschid ceasul unde e alrama.si il inchid..
daca inchizi aplicatiile cu task managerul RAM de al android nuti va suna.daca il folosesti, la fel deschide ceasul cu alarma si il inchizi .la mine asa merge..
sper sa te fi ajutat cu ceva

confirm... aceasta este rezolvarea pt alarma
android-ul este un sistem bun daca sti sa-l setezi ok... i-l folosesc din 2009 : HTC Hero, HTC Desire si acum Optimus Black

#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
La mine a sunat intotdeauna, fara atata manopera, doar fixata alarma (cea preinstalata), cand am luat telefonul, sa sune zilnic, de luni pana vineri; daca folositi Task Killer e OK sa treceti ceasul la Ignore, dar chiar nu vad de ce sa-l deschid - inchid inainte de culcare...  :huh:

#6
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Am rezolvat problema...Se pare ca problema era cauzata de task killer...desi trecusem alarmele pe ignore list, task killerul nu tinea cont de ignore list si oprea procesele automat, asa ca am dezinstalat task killerul si acum merge totul bine :peacefingers: .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate