Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

tweaks pentru divx

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
hawkeye00

hawkeye00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2005
salut,
am intrat in posesia unui powerbook g3/400mhz cu 256mb ram.
tiger 10.4.2 merge mult peste asteptari, ca de altfel tot software-ul.
singura problema apare la divx-uri la care procesorul (?) nu face fata cred.
mplayer osx2 face crash cand incerc sa deschid ceva cu el iar QuickTime si VLC pierd frame-uri la greu, e aproape inutilizabil.
teoretic ar trebui sa mearga, pe un intel la 400mhz merg divx-urile destul de ok si cum bine stim, mhz-ii de la apple difera de mhz-ii de la intel :)

inca ceva ce nu am reusit sa-i dau de cap a fost tv-out-ul. in sys-prefs nu apare nimic si nici pe tastatura nu am gasit un shortcut fn+().
asta fiind problema secundara, deoarece fara divx, tv-out-ul nu prea are sens :)

thanks

#2
huk

huk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 02.02.2005

hawkeye00, on Sep 11 2005, 11:33, said:

inca ceva ce nu am reusit sa-i dau de cap a fost tv-out-ul. in sys-prefs nu apare nimic si nici pe tastatura nu am gasit un shortcut fn+().

In System preferences / Displays ai un buton Detect Displays. Dai click dupa ce infigi cablul.

#3
hawkeye00

hawkeye00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2005

huk, on Sep 11 2005, 14:57, said:

In System preferences / Displays ai un buton Detect Displays. Dai click dupa ce infigi cablul.

<{POST_SNAPBACK}>


am incercat si nu merge. si mi-am dat seama si de ce, dar prea tarziu ca sa mai pot edita postul. am mufa mama cu 7 pini, exact ce ai zis tu acu ceva vreme referior la adaptorul dvi/tv.

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
hawkeye,

ce codec de DivX folosesti ?

#5
hawkeye00

hawkeye00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2005
5.2.1 luat de pe divx.com

#6
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
iti recomand 3ivX (thriveX) de pe site-ul cu acelasi nume. este compatibil si da rezultate mult mai bune fata de DivX clasic. O sa mai ai nevoie de  DivX Doctor II pentru a procesa AVI-urile si a le creste performanta la playback.

ai aicitot ce iti trebuie. daca mai ai nelamuriri suntem aici

B)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate