Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Aplicatie iphone 3GS

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
brigadierul

brigadierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.10.2008
Salut! Am un iphone 3GS si as vrea sa stiu daca exista cumva o aplicatie  care sa poata sa imi inchida  atunci cind vreau eu toate programele care ruleaza in background si sa imi ramina doar aplicatia de telefon in functiune.
In cazul in care nu exista asa ceva cui ar trebui sa ma adresez ? Multumesc.

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Dar cum poate sa ruleze ceva in background? Eu stiam ca nu stie multitasking iphoneul.

#3
brigadierul

brigadierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.10.2008

View Postsandel_u, on 17th May 2011, 20:46, said:

Dar cum poate sa ruleze ceva in background? Eu stiam ca nu stie multitasking iphoneul.


Sunt programe care folosesc push notification si care stau un stand by. Si acele programe consuma din baterie...si eu vreau sa evit consumul pe cit posibil la un moment dat.  Daca ai un smartphone sau un iphone ti-ai da seama imediat despre ce vorbesc ...

#4
feelings4uradu

feelings4uradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2009

View Postsandel_u, on 18th May 2011, 03:46, said:

Dar cum poate sa ruleze ceva in background? Eu stiam ca nu stie multitasking iphoneul.
de la 4.0 incoace stie si multitasking

#5
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View Postbrigadierul, on 18th May 2011, 05:25, said:

Sunt programe care folosesc push notification si care stau un stand by. Si acele programe consuma din baterie...si eu vreau sa evit consumul pe cit posibil la un moment dat.  Daca ai un smartphone sau un iphone ti-ai da seama imediat despre ce vorbesc ...
M-ai dat pe spate cu ultima afirmatie. Spune suficiente despre tine.
Eu am un smartphone care stie multitasking si cu care fac mai multe decat faci tu. :coolspeak:
De ce nu dezactivezi push notification?

#6
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Faci update la ultimul soft si inchizi orice aplicatie care ruleaza in background.
Consumatorii principali de baterie sunt: push notifications, location services, wireless, bluetooth, 3G, Cellular Data, etc.

Attached File  photo.JPG   28.62K   22 downloads
Attached File  photo2.JPG   27.6K   17 downloads


View Postsandel_u, on 18th May 2011, 03:46, said:

Dar cum poate sa ruleze ceva in background? Eu stiam ca nu stie multitasking iphoneul.

Stiai gresit :)

Edited by tomtom, 18 May 2011 - 09:34.


#7
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View Posttomtom, on 18th May 2011, 10:21, said:

Stiai gresit :)
Sau poate ca nu :)

Quote

Apple claims their multitasking will save battery life and resources, unlike the competition. But how?

The reason is simple: This is not 100% true multitasking. Not in the sense that developers define it: All system resources are available to all applications, with the system assuming the role of a traffic controller, giving preference to some tasks and less preference to others as needed.
http://gizmodo.com/5...ew-iphone-os-40

#8
brigadierul

brigadierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.10.2008

View Postsandel_u, on 18th May 2011, 02:42, said:

M-ai dat pe spate cu ultima afirmatie. Spune suficiente despre tine.
Eu am un smartphone care stie multitasking si cu care fac mai multe decat faci tu. :coolspeak:
De ce nu dezactivezi push notification?

Sandele....sper ca nu te-ai lovit la cap prea rau atunci cind te-am dat pe spate...

Revenind la problema...in afara de multitasking..ai cunostinta de o asemenea aplicatie?

Multumesc.

#9
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postsandel_u, on 18th May 2011, 14:32, said:


Bun. Sa ne rezumam la lucrurile simple, nu la fineturi de develop-eri.
Ai intrebat clar: "Cum poate sa ruleze ceva in backgroung? Eu stiam ca nu stie multitasking iphoneul".
Una e modul in care face multitasking si alta e daca are, sau nu.

In concluzie, are multitask-ing? Are.
http://www.apple.com...ltitasking.html

Edited by tomtom, 18 May 2011 - 19:49.


#10
brigadierul

brigadierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.10.2008
[quote name='tomtom' date='18th May 2011, 03:21' post='9896178']
Faci update la ultimul soft si inchizi orice aplicatie care ruleaza in background.
Consumatorii principali de baterie sunt: push notifications, location services, wireless, bluetooth, 3G, Cellular Data, etc.


Sa sti ca am incercat mai demult sa intru in setari si sa inchid aplicatiile...dar imi ia mult timp, de aceea as vrea o aplicatie care sa o am pe screen-ul iphone-ului si pur si simplu sa dau click si automat toate aplicatiile sa fie inchise si iphone-ul sa devina doar un simplu telefon .  Am tot cautat pe net asa ceva dar nu am gasit...dar ma gindesc ca poate  stie cineva cui sa ma adresez un developer ceva... Multumesc.

#11
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Aveam o aplicatie pe celalalt iphone, caruia ii facusem jailbreak. Se numea sbssettings, daca nu ma insel.
Cauta pe google, eventual in cydia si vei gasi cu siguranta ceva pe placul tau.

#12
brigadierul

brigadierul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.10.2008

View Posttomtom, on 19th May 2011, 00:01, said:

Aveam o aplicatie pe celalalt iphone, caruia ii facusem jailbreak. Se numea sbssettings, daca nu ma insel.
Cauta pe google, eventual in cydia si vei gasi cu siguranta ceva pe placul tau.


Nu vreau sa ii fac jailbreak.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate