Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce muzica,interpreti de maidemult v-au placut?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Mie unul imi placea Andre.Inca si in ziua de azi mai ascult.A fost ceva care mi-a placut foarte mult.Si in liceu ascultam.Cu greu am facut rost de melodii.La sfarsitul clasei a 8-a in 2003 o colega imi facuse o copie dupa o caseta..dar vremurile s-au mai schimbat,deck-ul c'est bule..caseta intre timp cam la fel..chiar nici nu stiu daca mai exista..mai ales ca in 2005 a avut loc o renovare completa a apartamentului si o mica schimbare in ceea ce priveste recompartimentarea,iar in acea vara am stat la bunica..ca vai de mine..doar cu un pc si o statie..cat taraboi a fost pt acel calculator AMD K6-II.Am gasit o parte din piese pe odc la vremea aia,altele mi le-a dat un amic si altele de la alt amic.Tin minte ca intr-a 11a inca mai mergeam cu HDD-ul meu la el pt ca din cei 80GB mie acel pc nu-mi vedea decat cu limitare maxim 32GB si la scurt timp mergeam la el si faceam schimb de piese..si tin minte ca mi-am facut 21 de CD-uri atunci cu muzica romaneasca si straina in toamna anului 2005 :) A fost o muzica buna pot spune..fata de ce este acum la radio..cand multi artisti traduc versurile romanesti in engleza si nu ies extraordinere (vezi Akcent,Alexandra Stan,Dj Sava and Raluca s.a.).Sa nu ii uitam pe cei de la Hi-Q care au fost de asemenea draguti,3 Sud Est..actual Laurentiu Duta,O-zone care de asemenea s-au bucurat de un succes chiar daca a fost pe scurt timp.La fel si ASIA.Nici N&D n-a fost rau.In ziua de azi muzica romaneasca prea ok nu prea mai e (contemporana)decat..Iris,Directia5,Holograf..cam slabut.Cel mai rau mi-a parut ca in 2000 s-a fost intamplat a fi concert la Mamaia cu Andre seara de la 22.30 si nu a vrut tata sa ma duca..din cauza sora-mii mai mica, iar cam dupa 1an..2 trupa s-a destramat.
De ce ce e bun trebuie sa fie sortit disparitiei?

Edited by a_dani_2011, 16 May 2011 - 21:54.


#2
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Și mie îmi plăceau Andre. Recunosc că acum mai ascult unele din piesele lor din motiv de nostalgie, deși piesele cu pricina sunt niște porcării îngrozitoare!

În schimb, Cassa Loc sunt clasa 1:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NknzKIyppIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b1xnyzm7iQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l7dfQc4H0Gs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/92btx7NbRyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
+1 pentru cassa loco.

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Din "Vând fân": "Până Emi schimbă macazul/Adrian și Ionel mâncară tot prazul". Adevărat!  :naughty:

Eu nu pricepusem la ce se referea "paloșul" din "Făt Frumos", dar mă prinsesem ce e aia "racheta albă". :lol:

Edited by djl, 18 May 2011 - 16:52.


#5
alinvel

alinvel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 18.06.2011
Intradevar cum sa uitam de 3SE sau Andre cand la petreceri puneam caseta intr-un casetofon (pe care scria super bass) :) asa cum spunea cineva mai sus versurile in sine nu erau cine stie ce dar parca era mai bine decat ce canta guta acum. Parerea mea!
Va astept pe www.23h.ro sau www.facebook.com/23h.ro

#6
al3xUnder

al3xUnder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.03.2009

View Postalinvel, on 21st July 2011, 11:38, said:

Intradevar cum sa uitam de 3SE sau Andre cand la petreceri puneam caseta intr-un casetofon (pe care scria super bass) :) asa cum spunea cineva mai sus versurile in sine nu erau cine stie ce dar parca era mai bine decat ce canta guta acum. Parerea mea! Va astept pe www.23h.ro sau www.facebook.com/23h.ro

Andre ca Andre , dar pentru 3SE , jos palaria si acum mi se par de calitate multe piese de ale lor

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Eu eram student cand au aparut formatiile astea. Stiu ca tipele de la Andre ma enervau la culme, numai cand le vedeam cu "platformele" alea imi venea sa urlu :wallbash: 3SE imi placeau mai mult, iar la Genius ma distra felul cum pronunta tipa (eu sunt din Muntenia si ma tavaleam pe jos de ras cans auzeam ciocolata e a mia si n-o dau la nimenia :lol:

#8
BogdyBadura

BogdyBadura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.02.2011
Mai e RACLA

#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
RACLA chiar imi placeau. Am stat intr-o noapte la radio pana pe la 2 sa ascult o emisiune cu ei, desi a doua zi de dimineata aveam examen :yawn: In plus, emisiunea trebuia sa se termine pe la miezul noptii, dar au mai lungit-o, ca erau baietii de viata :D

Eheee, copiii mosului, pe vremea aceea muzica era cum era, dar se faceau niste emisiuni bune la radio... (dar asta e deja alt subiect, s-a discutat si ras-discutat pe aria de radio).

#10
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011
Ceva frumos din Timisoara, cu cativa ani inainte de marea redesteptarea nationala:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V63OfsOjduE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pro Musica - Curcubeul (1986)

#11
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009

View Postdinmarius, on 1st September 2011, 14:35, said:

Ceva frumos din Timisoara, cu cativa ani inainte de marea redesteptarea nationala:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V63OfsOjduE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pro Musica - Curcubeul (1986)
frumos  o pl...

#12
mosea

mosea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.07.2011
Genius si Valahia imi placea.

#13
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Backstreet boys, au cateva melodii foarte reusite.

LE : Nu e specificat ca doar muzica romaneasca.
La romaneasca imi placeau Holograf dar si Hi-Q.

Edited by dragosDRG, 28 October 2011 - 11:33.


#14
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009
Fata din vis -Compact
Mihaela Runceanu-Fericirea are chipul tau
Compact - Sa te gandesti la mine
Gheorghe Gheorghiu-Unde dragoste nu e,nimic nu e
Semnal M - La fereastra ta
Gabriel Dorobantu Hai vino iar in gara noastra mica
Ducu Bertzi M-am indragostit numai de ea
Mihaela Runceanu E-adevarat iubirea mea
Mirabela Dauer Fotoliul  
Intr-o nu stiu care seara
Ducu Bertzi-Floare de colt

Edited by fiber-net, 05 November 2011 - 07:46.


#15
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Horia Brenciu clar dintre interpretii de maidemult.

#16
mosea

mosea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.07.2011

View PostdragosDRG, on 28th October 2011, 11:31, said:

LE : Nu e specificat ca doar muzica romaneasca.


Nu e specificat dar e de la sine inteles - doar ai intrat pe "muzica romaneasca".

#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Nu prea a scris nimeni de muzica folk. Imi plac Pasarea Colibri, Ducu Bertzi, Andries (desi el are o muzica mult mai complexa, canta folk, jazz, blues, chiar pop), Vali Sterian, Semnal M (albumul Unplugged chiar merita ascultat si azi) si multi altii. Astia fac/faceau muzica frumoasa, dar si cu versuri care sa te unga pe suflet.

#18
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Posta_dani_2011, on 16th May 2011, 21:53, said:

Mie unul imi placea Andre.Inca si in ziua de azi mai ascult.A fost ceva care mi-a placut foarte mult.Si in liceu ascultam.Cu greu am facut rost de melodii.La sfarsitul clasei a 8-a in 2003 o colega imi facuse o copie dupa o caseta..dar vremurile s-au mai schimbat,deck-ul c'est bule..caseta intre timp cam la fel..chiar nici nu stiu daca mai exista..mai ales ca in 2005 a avut loc o renovare completa a apartamentului si o mica schimbare in ceea ce priveste recompartimentarea,iar in acea vara am stat la bunica..ca vai de mine..doar cu un pc si o statie..cat taraboi a fost pt acel calculator AMD K6-II.Am gasit o parte din piese pe odc la vremea aia,altele mi le-a dat un amic si altele de la alt amic.Tin minte ca intr-a 11a inca mai mergeam cu HDD-ul meu la el pt ca din cei 80GB mie acel pc nu-mi vedea decat cu limitare maxim 32GB si la scurt timp mergeam la el si faceam schimb de piese..si tin minte ca mi-am facut 21 de CD-uri atunci cu muzica romaneasca si straina in toamna anului 2005 :) A fost o muzica buna pot spune..fata de ce este acum la radio..cand multi artisti traduc versurile romanesti in engleza si nu ies extraordinere (vezi Akcent,Alexandra Stan,Dj Sava and Raluca s.a.).Sa nu ii uitam pe cei de la Hi-Q care au fost de asemenea draguti,3 Sud Est..actual Laurentiu Duta,O-zone care de asemenea s-au bucurat de un succes chiar daca a fost pe scurt timp.La fel si ASIA.Nici N&D n-a fost rau.In ziua de azi muzica romaneasca prea ok nu prea mai e (contemporana)decat..Iris,Directia5,Holograf..cam slabut.Cel mai rau mi-a parut ca in 2000 s-a fost intamplat a fi concert la Mamaia cu Andre seara de la 22.30 si nu a vrut tata sa ma duca..din cauza sora-mii mai mica, iar cam dupa 1an..2 trupa s-a destramat.
De ce ce e bun trebuie sa fie sortit disparitiei?
wow!!! deci nu-s singurul care nu s-a tampit cu muzica de azi. si care (mai asculta) andre.  :worthy:
andre daca s-ar reinfiinta in 2011, ar da clasa tuturor pseudo vedetelor care sunt acum si care se lalaie.
andre ar canta....

respect pt. cei ca tine, care n-au pierdut simtul muzicii bune, asa cum se intampla in ziua de azi.
eu chiar mi-am facut un playlist cu peste 200 de melodii din 2000. pe care o sa-l pun la masina. e o asa raritate sa mai asculti muzica buna...de asta imi si pun, vreau sa sparg gheatza, poate lumea s-o trezi si o auzi si o muzica buna.
nu pot sa cred ca am gasit pe cineva care stie sa aprecieze o voce, o muzica buna, ani unici,

acum...nimeni nu mai bate o minge, nimeni nu mai joaca sotron in fata blocului, nimeni nu mai joaca nimic. internet, mess si poracariile astea sunt totul. si cluburile in care bubuie mizerie dupa mizerie.


te invit pe topicul pe care l-am creat special pt. nostalgia anilor 2000 si a vremurilor de atunci.


http://forum.softped...howtopic=821084

:inlove:

E TIMPUL SA REINVIEM MUZICA BUNA!

sa REINVIEM pe andre, n&d, genius, 3 se, as xx, blondy, candy, double d, k1, sweet kiss, t-short, u-nite, uni-k, etc.

se facea muzica de calitate...sau macar transmitea un mesaj, o stare, o dorinta, o pasiune.

Edited by AndreyAlejandro, 20 November 2011 - 03:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate