Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ajutor!Mi-au stricat nunta!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
Violet@

Violet@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.09.2005
Imi cer mii de scuze. :worthy:
Sunt noua si disperata.
Am citit,recitit si mi-am dat seama ca nu sunt destul de priceputa ca sa ma apuc singura de treaba....
Apelez la voi,in speranta ca nu va supar si ca ma veti ierta ca v-am facut sa va pierde-ti timpul.
problema?
Cei care mi-au filmat la nunta si-au batut joc.
M-am ales cu trei dvd prost filmate,pline de efecte idioate,care te impiedica sa vezi ceva,fara generic....Formatul lor e .vob
As vrea sa tai "portiunile"infecte si sa fac din 100 de bucatele un singur "filmulet"care sa-mi aminteasca de frumoasa mea nunta.
Va rog sa imi spuneti daca se poate face asta,ce program sa folosesc si cum....
sau macar sa imi spuneti unde exact sa citesc poate ma "destept"singura si nu va mai deranjez pe voi cu intrebari stupide (la care sunt sigura ca sunt singura fiinta din univers care nu stie sa raspunda.)
Va multumesc anticipat.

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
trebuie sa transformi dvd-ul in avi folosind de ex. AutoGordianKnot si apoi sa-l tai cu un programel de ex. VirtualDubMod. sau intreaba-i pe imbecili daca nu cumva mai au originalele ca sa sari peste pasu 1

#3
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
nu, n-ai nevoie de (re-)conversii, nu faci decat sa distrugi calitatea inregistrarii.

Ai nevoie de acest utilitar gratuit:

Chopper XP

Edited by glumetu, 10 September 2005 - 17:04.


#4
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
...daca te pricepi la editare...eu asta as face: l-as demutiplexa in Mpeg2....l-as importa in PPro 1.5 cu plugin-ul MCmpeg...l-as edita.....si apoi l-as exporta din nou Mpeg2....apoi authoring si burn....

PS: Nu pot sa ma abtin.......:)...cat te-a costat distractia?......

#5
Violet@

Violet@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.09.2005

Mosotti, on Sep 10 2005, 16:43, said:

trebuie sa transformi dvd-ul in avi folosind de ex. AutoGordianKnot si apoi sa-l tai cu un programel de ex. VirtualDubMod. sau intreaba-i pe imbecili daca nu cumva mai au originalele ca sa sari peste pasu 1

<{POST_SNAPBACK}>


Imbecilii nu cred ca mai au curaj sa dea in veci ochii cu mine.Dupa ce mi-au inminat pretioasele dvd-uri,spunindu-mi ca a fost o nunta minunata,au devenit brusc de negasit.Deci nici vorba de cerut originalele.In ce priveste efectele,ma bate un gind ca ele au fost facute direct din camera....


glumetu, on Sep 10 2005, 17:03, said:

nu, n-ai nevoie de (re-)conversii, nu faci decat sa distrugi calitatea inregistrarii.

Ai nevoie de acest utilitar gratuit:

Chopper XP

<{POST_SNAPBACK}>



Imi cer scuze pentru nepriceperea mea,dar n-am reusit sa iau utilitarul recomandat de tine.

Ankh, on Sep 10 2005, 17:17, said:

...daca te pricepi la editare...eu asta as face: l-as demutiplexa in Mpeg2....l-as importa in PPro 1.5 cu plugin-ul MCmpeg...l-as edita.....si apoi l-as exporta din nou Mpeg2....apoi authoring si burn....

PS: Nu pot sa ma abtin.......:)...cat te-a costat distractia?......

<{POST_SNAPBACK}>


Recunosc cinstit ca nu ma pricep la editare de nici un fel.Ma gindeam ca ar putea exista un program care sa-mi taie direct din acest format,fara conversii.

Cit priveste "distractia"m-a costat 200 E,un super profesionist cameraman,cu aparatura noua si studio excelent dotat (asta a fost reclama)+recomandari de la un bun prieten (l-am trecut deja pe lista neagra).


Acum tot ce incerc sa fac e sa scot ceva bun din tot ce poate fi mai rau,fara "sa-mi prind urechile",fara sa mai dau alti bani,si daca se poate pina luni.
Stiu ca cer prea mult....
dar sper....
Multumesc oricui ma poate ajuta.

PS :nu ma supar daca rideti de mine  ;)

#6
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Da-o draqu de nunta  :death:

#7
Violet@

Violet@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.09.2005

eXXocet, on Sep 10 2005, 22:03, said:

Da-o draqu de nunta  :death:

<{POST_SNAPBACK}>



Sa-nteleg ca nu se poate face nimic?

:crybaby:

PS: pentru mine e foarte important.Asa sunt femeile,mai sentimentale...

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
se poate  :w00t:

mai incearca sa iei chopperxp, daca spun astia ca e bun :smoke:

#9
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
măi... pe un forum se dau sfaturi, se ofera solutii, dar nu sta nimeni sa iti zica tie pas cu pas, eventual cu poze :) , ce trebuie sa faci, sa te ia de la 0 si sa te invete. Solutii ti s-au dat. pune mana pe google si spor la citit. Alta varianta ar fi sa rogi pe cineva de aici, un incepator, bine nu incepator absolut ca tine, sa iti faca chestia asta, dar binenteles nu scapi fara bani...dar probabil ca îi vei da mai putin decat unui profesionist.

p.s. ai zis ca nu ai putut sa dai jos programelul...eu am putut.

Edited by StormRider, 10 September 2005 - 22:34.


#10
Violet@

Violet@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.09.2005

StormRider, on Sep 10 2005, 22:28, said:

măi... pe un forum se dau sfaturi, se ofera solutii, dar nu sta nimeni sa iti zica tie pas cu pas, eventual cu poze :) , ce trebuie sa faci, sa te ia de la 0 si sa te invete. Solutii ti s-au dat. pune mana pe google si spor la citit. Alta varianta ar fi sa rogi pe cineva de aici, un incepator, bine nu incepator absolut ca tine, sa iti faca chestia asta, dar binenteles nu scapi fara bani...dar probabil ca îi vei da mai putin decat unui profesionist.

p.s. ai zis ca nu ai putut sa dai jos programelul...eu am putut.

<{POST_SNAPBACK}>



De la inceput am cerut scuze si am recunoscut ca nu ma pricep absolut deloc.Nu am vrut sa supar absolut pe nimeni.
Am reusit si eu cu programelul,pina la urma.
Nu-mi ramine decit sa ma descurc cu el.
deocamdata ma documentez.

#11
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Niste nesimtiti toti astia care nu ajuta fata, desi ar putea.

Violenta,
Prea greu nu e nici pentru tine, dar ai nevoie de un inceput.

Iti trebuie virtualdub in primul rind.

Apoi trebuie sa citesti helpul de pe pagina lor sa-l faci sa mearga in configuratia ta.

Dupa ce te prinzi cu virtualdub, mai vorbim.

Nu e bine totul deodata...

#12
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

Violet@, on Sep 11 2005, 00:04, said:

Am reusit si eu cu programelul,pina la urma.
Nu-mi ramine decit sa ma descurc cu el.
deocamdata ma documentez.
nu pot da decat un singur sfat. ia cate un singur program si incearca sa-ti faci treaba cu el, daca vei realiza ca nu te ajuta, incearca o alta solutie.

cu chopper xp trebuie doar sa dai mark in si mark out la portiunea pe care vrei sa o tai si salvezi un vob cu alt nume. datorita facilitatii preview poti vedea exact ce tai.

orice altceva e o complicatie mare si pentru moment uita de ce ti s-a mai spus.

virtualdub salveaza doar avi, deci nu te ajuta.
demultiplexare, transcodare, taiere, recodare, remultiplexare e o bataie de cap mult prea mare pentru jobul pe care-l ai de facut.

#13
chrisklein

chrisklein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.08.2005
Violeto, ai PM cu sfaturi shi adrese de unde iei programele. Urmeaza pashii de acolo, o sa te descurci.

#14
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

Violet@, on Sep 10 2005, 23:12, said:

PS: pentru mine e foarte important.Asa sunt femeile,mai sentimentale...

<{POST_SNAPBACK}>

....hmmm..daca era asa important...nu pateai asa ceva....pt. ca probabil iti alegeai mai cu grija cameramanul si nu dupa pret.....

  In fine....ce vrei tu sa faci se poate face..dar m-as mira sa poti face treaba asta pana luni....probabil cu vreo 3 PC tapene ar merge...ceea ce nu e cazul tau.
  Daca ti se pare prea complicata varianta mea incearca cu celelalte (varianta mea cred ca e cea mai simpla daca ai o idee de editare...si cred ca ar dura maxim 16 ore).......
  
  Bafta!

#15
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

burvi2001, on Sep 10 2005, 22:19, said:

Niste nesimtiti toti astia care nu ajuta fata, desi ar putea.

Violenta,
Prea greu nu e nici pentru tine, dar ai nevoie de un inceput.

Iti trebuie virtualdub in primul rind.

Apoi trebuie sa citesti helpul de pe pagina lor sa-l faci sa mearga in configuratia ta.

Dupa ce te prinzi cu virtualdub, mai vorbim.

Nu e bine totul deodata...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu cred ca trebuie sa iti acceptam complimentul care nil faci de nesimtiti,intrun fel ,nu este nimeni obligat prin lege sa te ajute,ce-ia ce fac baietii aici este un sprijin de incurajare,iar cel ce are nevoie de acest sprijin,experimenteaza din ce-ia ce ise spune ,pana cand iese ceva fix si calumea.Daca tu crezi ca poti sa-i dai detali fixe ,cum sa faca si ce sa faca ,spuneile ,trimetei inca si instructiuni cu poze ,ca poate ai este greu sa caute pe net .Sa dea un search pe google ,chiar si aici,si alte motoare.In final nu zicni lumea ,daca noi santem nesimtiti ca nu ajutam ,uitate tu cat de domn esti ,cata lume ai ajutat. Te salut si poti sa te superi de cele scrise.

#16
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Eu îți dau o soluție mult mai inteligentă.Încearcă să reconstitui nunta.Chiar să faci o a doua nuntă cu dar  :rolleyes: , masă, ceremonie la bsierică etc.De data aceasta faci probe de înregistrare înainte ca să nu ai probleme.

#17
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005
Uite draga Violet@ il ai aici si detali daca vrei ai pe adresa asta http://www.snapfiles...opperxp.html,si nu uita ca asa procedeaza baietii nesimtiti.

#18
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

Mirovaia_Scorb, on Sep 11 2005, 10:53, said:

Eu îți dau o soluție mult mai inteligentă.Încearcă să reconstitui nunta.Chiar să faci o a doua nuntă cu dar  :rolleyes: , masă, ceremonie la bsierică etc.De data aceasta faci probe de înregistrare înainte ca să nu ai probleme.

<{POST_SNAPBACK}>

Esta o ideie foarte buna ,din motive ca nu sa inregistrat DVD-urile ,faci a doua nunta,si la menu la DVD-uri scrii un text,, NUNTA FARA DEFECTIUNI"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate