Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

“MasterChef” la Pro TV

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

catutza25

catutza25

Member

• Grup: Members
Pro Tv a cumparat “MasterChef”
Pro Tv aduce in premiera in Romania un format international de succes, care va face deliciul telespectatorilor si va schimba vietile participantilor. “MasterChef”, cel mai important show de televiziune din lume dedicat gatitului, care a revolutionat segmentul “cooking show”-urilor, va fi facut si in Romania, la Pro Tv.
“MasterChef”, un format pe care Pro Tv l-a cumparat de la Shine International, este cea mai fascinanta competitie culinara din intreaga lume, cu audiente record si milioane de persoane dornice sa ajunga in concurs. ”MasterChef” este unul dintre cele mai incitante si spectaculoase reality show-uri din lume, care reuneste oameni pasionati de arta culinara, amatori pentru care bucataria este o reala bucurie, nu o meserie, si care, prin talentul, inventivitatea si daruirea lor in fata cratitei sau a borcanelor cu condimente isi pot schimba vietile.

Pasionati de arta gatitului, concurentii vor avea la dispozitie scena pentru a arata lumii intregi ca bucuria de a gati din inima poate deveni spectacol, dar si drumul catre schimbarea vietii. Acestia vor face orice pentru a impresiona juriul, pentru a castiga un premiu substantial in bani si, nu in ultimul rand, pentru a deveni primul “MasterChef” al Romaniei. Preparate spectaculoase, inventivitate, indemanare, lupta stransa, dar si un spectacol vizual care va aduce sare si piper serilor romanilor, acestea sunt cateva dintre ingedientele cu care “MasterChef” vine si in Romania.  

”MasterChef” este un format de succes care s-a realizat in 16 tari, printre care Marea Britanie, Australia, Statele Unite, Croatia, Grecia sau Suedia, si care a trezit apetitul a milioane de oameni pentru povesti deosebite ale unor persoane ce reusesc sa isi schimbe vietile prin talentul si pasiunea pentru gatit. Numai in Marea Britanie, de exemplu, peste 20.000 de oameni se inscriu anual in aceasta competitie, care inca de la debut a inregistrat recorduri de audienta si a devenit un real fenomen.

Castigatori sau doar finalisti in acest show, unii dintre participantii in editiile din strainatate ale competitiei ”MasterChef” au reusit sa isi deschida propriile restaurante, sa isi schimbe cariera, sa lanseze carti de bucate de succes sau chiar sa devina prezentatori TV.

sursa

raduors

raduors

Senior Member

• Grup: Senior Members
oooo...super....am vazut varianta germana si ceva varianta australiana (cred) si emisiunea este foarte tare

catalinman

catalinman

RCS & RDS

sa vedem daca si varianta romaneasca va fi la fel de buna ;)

Logatu

Logatu

Senior Member

http://concurs.protv.ro/masterchef/

catutza25

catutza25

Member

De marti, 20.03.2012, orele 20.30, numai la Protv!!!

catalinman

catalinman

RCS & RDS

Super :D

Corupt

Corupt

Parazit nebun

Sunt curios cum va fi avand in vedere ca nu am urmarit emisiunea pana acum (in alte tari). Totusi, din reclame, juratii pareau cam "intepati".

eddiesor

eddiesor

Member

Unul dintre membrii juriului, Sorin Bontea, este fratele lui Daniel Bontea, comentatorul de snooker de la Eurosport. E o chestie pe care nu a remarcat-o nimeni in presa din Romania. Pseudo-ziaristii de pe la Cancan sau Libertatea nu mai sunt in stare sa scormoneasca dupa informatii. S-au obisnuit sa le primeasca mura in gura de la pseudo-vedete.

enoxcj

enoxcj

Senior Member

View Posteddiesor, on 17th March 2012, 20:30, said:

Unul dintre membrii juriului, Sorin Bontea, este fratele lui Daniel Bontea, comentatorul de snooker de la Eurosport. E o chestie pe care nu a remarcat-o nimeni in presa din Romania. Pseudo-ziaristii de pe la Cancan sau Libertatea nu mai sunt in stare sa scormoneasca dupa informatii. S-au obisnuit sa le primeasca mura in gura de la pseudo-vedete.
Si unde e problema? E vreun confilct sau ceva imi scapa???

eddiesor

eddiesor

Member

View Postenoxcj, on 17th March 2012, 20:37, said:

Si unde e problema? E vreun confilct sau ceva imi scapa???

N-am spus ca este o problema. E pur si simplu o stire pe care nu am vazut-o nicaieri, pentru ca nimeni din presa nu stie sa mai caute o stire, toti asteapta sa le pice in poala.

raduors

raduors

Senior Member

de marti, Daniel Bontea o sa fie fratele lui Sorin, juratul de la MC

stefano_nc

stefano_nc

Member

dupa reclama facuta la tv cred ca e ceva de capul acestui shou :peacefingers:

Cipry7

Cipry7

The Doctor

Dacă era produs de Antena 1, n-ar mai fi fost... :notangel:

Edited by Cipry7, 19 March 2012 - 21:48.

dansora

dansora

Member

ce e aia Antenă 1?

wfnse

wfnse

Senior Member

Doamne ce emisiune  :thumbup:  Saracii bucatari amatori zici ca merg la ghilotina in fata juriului  :roflmaofast:

Imi place, e senzational sa vezi atata pasiune, atatea emotii, atata exigenta...

Cipry7

Cipry7

The Doctor

Mi se pare doar mie sau juratul din stânga este al naibii de antipatic ? Cel din centru este ok, cel din dreapta este acceptabil, dar cel din stânga nu știe ce-i ăla zâmbet...
Am urmărit doar 5 minute emisiunea și deja mi-am format o părere.

catutza25

catutza25

Member

O emisiune geniala. Deja sunt fan.

parintily

parintily

Senior Member

View Postcatutza25, on 20th March 2012, 21:22, said:

O emisiune geniala. Deja sunt fan.
Si eu!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate