Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum scapi de celulita!

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 Corina2009, on 06 mai 2011 - 14:39, said:

Da, sport.
Slabe si cu celulita eu nu am vazut.

distributia celulitei nu are legatura cu greutatea ci cu structura testului adipos. la femei anume apare celulita datorita distributiei grasimii, chestie care nu tine cont de greutate avand in vedere ca grasime avem toti si toate.

am pus o imagine mai jos sa ilustrez distributia la barbat si femeie. in principiu ce poti face e sa reduci volumul celulelor pt ca ele sa nu se bombeze. asta inseamna hidratare(tesutul adipos respinge apa si apare deshidratarea lasand loc de valuri din cauza lipsei lichidului interstitial suficient intre celulele adipoate - el niveleaza intr-un fel), sport pt micsorarea lor desi nu prea conteaza dimensiunea, vitamine si minerale pt elasticitatea pielii (daca pielea are fibrele de elastina, reticulina etc in regula nu se muleaza atat de usor pe stratul subepidermal si deci nu mai e asa vizibil). in principiu o piele sanatoasa, hidratata, elastica este tinta. zatul de cafea, cremele cu cofeina si altele doar reduc stratul adipos nu il niveleaza. probabil pastilele de care zicea domnul de mai sus sunt vitamine. recomand viaderm, vitamina A. as zice un complex mai "sanatos" de vitamine si minerale complet dar nu poti recomanda asa ceva fara niste analize avand in vedere ca nu mereu superasaturarea cu vitamine si minerale e folositoare.

Attached Files


Edited by lorelei20, 03 June 2013 - 13:35.


#38
ericloca

ericloca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2008
Eu nu am avut nici urma de celulita pana acum, numai ca iau de vreo 5 luni anticonceptionale si in ultimele 2 luni am inceput sa am si eu minunata celulita. Am folosit supliform- nu ne-am impacat si acum ceva crema de la Gerovital, care pare bunicica, dar de trei saptamani de cand ma dau s-a diminuat putin.... Vreo crema ceva care sa fie cat de cat mai buna si care sa nu irite rau pielea(aia cu piper iese din discutie) stiti?

#39
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Cine n-a vazut slabe cu celulita? :lol: :lol: Am vazut destule dar imi amintesc si acum de o fata foarte slaba si cu cea mai groaznica celulita pe care am vazut-o in viata mea. Stiu ca am darul exagerarii da' acuma nu o fac. Avea picioarele alea subtiri efectiv ca rontaite de sobolani. Foarte frumoasa la fatza de altfel tipa.

#40
dona211

dona211

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2013
,Astazi am terminat tratamentul de 4 luni cu Cellinea, si nu pot sa zic ca am scapat de toata celulita de pe corp. In mare parte am reusit sa scap de celulita, dar probabil nici eu nu m-am tinut de  program si de exercitiile fizice! Trebuie sa  ne orientam spre orice metoda care ne poate scapa de celulita si care este si naturala, deoarece sanatatea este foarte importanta!

#41
jojinea

jojinea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.02.2015
E bunicel suplimentul Cellinea. Si eu l-am folosit  si  se vad ceva rezultate dupa 2 luni. In perioada aceasta am facut si masaje anticelulitice (2 pe saptamana) si foarte mult sport. Definitiv de celulita nu prea ai cum sa scapi.

#42
teodorre

teodorre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2016
Celulita se instaleaza din cauza obiceiurilor alimentare neanatoase si din lipsa sportului. Partea proasta e ca se intalneste la toate femeile si chiar si barbati cu vergeturi au inceput sa fie din ce in ce mai multi.

#43
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 teodorre, on 04 februarie 2016 - 11:19, said:

Celulita se instaleaza din cauza obiceiurilor alimentare neanatoase si din lipsa sportului. Partea proasta e ca se intalneste la toate femeile si chiar si barbati cu vergeturi au inceput sa fie din ce in ce mai multi.
Si ce legatura are, mai exact, celulita cu vergeturile?

#44
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Si eu am si am avut celulita. Vreau sa spun doar ca mai demult, scoala la care am fost, m-a trimis 4 luni in gemania.  Si acolo a trebuit sa merg zilnic pe jos de acasa la scoala si inapoi. Si din cand in cand ieseam seara la plimbare vreo ora. Si cand m-am intors inapoi in romania mi s-a spus ca nu am celulita deloc nici daca strangeamde piele. Eu  nici n-am observat decat cand mi s-a spus de alte persoane. Deci daca mergi pe jos constant chiar si jumatate de ora pe zi cred ca ajuta.
Si odata s-a intamplat sa slabesc brusc de la 65 kg la 48 ķg si mi-a ramas foarte multa piele si celulita. Si mama mea mi-a cumparat o crema din italia, cambia piele se numeste si am folosit-o impreuna cu un aparat de masaj de genul relax and tone si cam intr-o saptamana s-a strans pielea. Si nici celulita nu aveam. Nu mi-a venit sa cred. Daca ai pe cineva in italia, zi sa-ti trimita crema ca nu o sa-ti para rau
Cu zat de cafea am infundat vana ca a trebuit schimbata o teava la subsol fiinca stateam la parter si erau tevile trase separat si era o curba infundata cu zat dw cafea si parul ce s-a strans dinainte

#45
balnika

balnika

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2016
La mine celulita e o problema destul de mare. Ma confrunt de foarte multa vreme cu ea si indiferent de ce metode as alege ca sa mai scap de ea nu prea am rezultate.  O sa incerc metoda cu laser daca o sa vad ca nu se vindeca.

#46
teodorre

teodorre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2016

 jojinea, on 25 februarie 2015 - 10:34, said:

E bunicel suplimentul Cellinea. Si eu l-am folosit  si  se vad ceva rezultate dupa 2 luni. In perioada aceasta am facut si masaje anticelulitice (2 pe saptamana) si foarte mult sport. Definitiv de celulita nu prea ai cum sa scapi.
Pe ce perioada  ai luat asta? ti-a produs vreun efect secundar, ca majoritatea produc  efecte aderse.

#47
paulab

paulab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.09.2014
Si metodele cu laser pot sa ajute la eliminarea celulitei rapid.

#48
jojinea

jojinea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.02.2015
Zatul de cafea este un remediu ieftin si eficient impotriva celulitei. Amesteca-l cu o lingura de ulei de masline si maseaza-ti zona problematica timp de 15 minute, cu miscari circulare.  Ajuta si poate sa mai elimine din celulita existenta.

#49
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Eu as pune sotul sa maseze, mai apare un bebe, una alta, se uita de problema celulitei.

#50
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

 GreyBeard, on 03 mai 2017 - 09:56, said:

Eu as pune sotul sa maseze, mai apare un bebe, una alta, se uita de problema celulitei.
uiti pana trebuie sa porti dres de baie. Vine vara, mergeti la plaja si constati ca restul nu prea au celulita si tu ai ca ai uitat de ea pana atunci

Daca celulita se vede tare nu ai cum sa scapi de ea decat daca mergi la saloane de infrumuaetare. Am auzit ca mai nou se injecteaza un gaz sub piele in locurile unde se vede celulita. N-am avut rabdare sa citesc tot, dar pot sa pun un link. Celu m8 e alta modalitate de a scapa de celulita. Sportul nu te mai ajuta daca ai lasat ca situatia sa scape de sub control si celulita se vede tare

Sportul te ajuta sa nu ajungi in situatia sa ai celulita.

#51
marcos11

marcos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2014
Doar cu masaje anticelulitice nu se poate scapa de  celulita, fara sa mai fi nevoit sa urmezi  tratamente costisitoare si poate unele prea dureroase?

#52
jojinea

jojinea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.02.2015
Un ghid  despre cum poti scapa de celulita scris in Romana are careva?

#53
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
Si cellinea poate fi utila pentru celulita!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate