Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

„Maestrul și Margareta” și „Jocul îngerului” — n‑am înțeles finalul

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
obilici

obilici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.05.2009
Atît „Maestrul și Margareta” cît și „Jocul îngerului” mi‑au plăcut foarte tare, dar la amîndouă finalul m‑a lăsat cam nedumerit.

În „Maestrul și Margareta”, unde pleacă cei doi la sfîrșit? În rai? Înțeleg că nu e un loc real, dar totuși nu am priceput.

În „Jocul îngerului”, cine era pîna la urmă Andreas Corelli? Un alter ego al lui David Martin? Fiindcă polițistul îi spune lui David Martin că l‑a văzut purtînd broșa cu îngerul tot timpul și că tot ce îi povestise (David Martin polițistului) nu avea nici o legătură cu realitatea.

#2
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postobilici, on 5th May 2011, 04:16, said:

În „Maestrul și Margareta”, unde pleacă cei doi la sfîrșit? În rai? Înțeleg că nu e un loc real, dar totuși nu am priceput.
într-un fel de limb, între rai și iad - cel puțin așa am înțeles eu

#3
boy_out_of_hell

boy_out_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.08.2007

View PostMoaca, on 05 mai 2011 - 08:38, said:

într-un fel de limb, între rai şi iad - cel puţin aşa am înţeles eu

M-a mâncat undeva să intru pe thread-ul ăsta și m-am trezit cu un mare spoiler. :)))))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate