Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare stabilizator tensiune

laptop gaming buget maxim 10000 lei

problema trepidatie peugeot 206

Roboti EVE - compania 1X
 Pierdere apa masina de spalat

Nuanta culoare

autonivelanta peste autonivelanta

Plata produs
 Klaus Iohannis, propus oficial de...

Fotbal juvenil

Pensie de intreținere minor

Țiuit laptop
 Firewall UFW si Iptables - Doua I...

DVR Hikvision 7208HUHI M1/S/A se ...

Accident ușor in parcare - c...

Incalzire pardoseala sistem Upono...

Vand truse pentru testarea solului N, P, K si PH

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

valyb

valyb

Junior Member

• Grup: Members
Trusele  pentru testarea solului permit efectuarea a cate 10 teste din fiecare element N, P si K plus a PH-ului. Pentru detalii si comenzi sunati la numerele afisate. Pret: 120 RON.

0733193163 si 0747339731

Edited by valyb, 04 May 2011 - 09:16.

sudest_om

sudest_om

Active Member

Pai chiar ma intereseaza dar am fobie de detalii prin telefon.Pune si tu o poza,doua si scrie ceva despre aparatul asta.Daca e d'ala cu hartie de turnesol nu vreau ca e prea "pe langa".

katlin

katlin

Senior Member

• Grup: Senior Members
Bad post, ce naiba nu merg linkurile?

Edited by katlin, 04 May 2011 - 20:33.

vasiuca

vasiuca

Active Member

View Postvalyb, on 4th May 2011, 09:58, said:

Trusele  pentru testarea solului permit efectuarea a cate 10 teste din fiecare element N, P si K plus a PH-ului. Pentru detalii si comenzi sunati la numerele afisate. Pret: 120 RON.

0733193163 si 0747339731
pai astia de la laboratoare ce or mai face dau faliment?..astea ce aparate or mai fi daca se apropie de pretul unei analize de sol..?
ma intreb si eu asa cu glas tare poate stie cineva.

sudest_om

sudest_om

Active Member

View Postvasiuca, on 5th May 2011, 20:37, said:

pai astia de la laboratoare ce or mai face dau faliment?..astea ce aparate or mai fi daca se apropie de pretul unei analize de sol..?
ma intreb si eu asa cu glas tare poate stie cineva.
Las' sa dea faliment.Sase is ingineri, fiecare are cite doi asistenti, si iarasi fiecare...cate doua secretare.Rezultatul...testului depinde cine il face.Timiti marti proba: Ph negativ, P. in exces,N. deficitar,K. optim.Trimiti miercuri (aceeasi proba), inginerul al doilea:PH neutru,N in exces, K deficitar si tot asa combinatii de n luate cate k.Dar de platit platesti.
Vine chinezu, face o mantocarie, bagi pamintu'....iese rezultatul.Bagi din nou....la fel.Bagi alta proba ....la fel.Bagi inca una(diferita )...la fel.Macar ai satisfactia ca e la fel si nu diferita.

valyb

valyb

Junior Member

Hold it boys. Nu va impacientati. Poza uite va dau de pe okazii, ca le vand si acolo. Trusa testare sol
Trusa e pe baza de reactivi. Pe scurt, se ia pamant cu sonda din dotare, se pune la uscat si apoi se faramiteaza. Se baga o anumita cantitate intr-un tub impreuna cu primul reactiv, se amesteca si apoi se preseaza cu un piston care are in cap un filtru. Tot ce trece prin filtru se pune impreuna cu al doilea reactiv intr-un alt tub si se amesteca timp de xx minute, apoi se compara cu scara de culori din dotare. Fiecarei culori ii corespunde un anumite nivel, in functie de test. Destul de simplu si util.

Edited by valyb, 06 May 2011 - 08:30.

vasiuca

vasiuca

Active Member

View Postsudest_om, on 5th May 2011, 21:41, said:

Las' sa dea faliment.Sase is ingineri, fiecare are cite doi asistenti, si iarasi fiecare...cate doua secretare.Rezultatul...testului depinde cine il face.Timiti marti proba: Ph negativ, P. in exces,N. deficitar,K. optim.Trimiti miercuri (aceeasi proba), inginerul al doilea:PH neutru,N in exces, K deficitar si tot asa combinatii de n luate cate k.Dar de platit platesti.
Vine chinezu, face o mantocarie, bagi pamintu'....iese rezultatul.Bagi din nou....la fel.Bagi alta proba ....la fel.Bagi inca una(diferita )...la fel.Macar ai satisfactia ca e la fel si nu diferita.
AAA. sa inteleg din asta ca orice sol il bagi ..rezultatul e acelasi...mi se pare nostim.am sa/mi iau si eu unul si am sa merg la suceava la laborator ca sa vedem care pe care...

Edited by vasiuca, 06 May 2011 - 18:09.

TheLuckyMan

TheLuckyMan

New Member

Te salut, mai vinzi asa ceva ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate