Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

cum instalez o tema pe telefon?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
miu_dani3

miu_dani3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.09.2010
Am cumparat de curand un samsung galaxy mini s5570 si vreau sa imi instalez o tema pe telefon si nu stiu cum.

#2
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Android nu are theme ca Nokia. Poti doar sa pui un live wallpaper sau un wallpaper nornal.

#3
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008

View Postmiu_dani3, on 3rd May 2011, 17:50, said:

Am cumparat de curand un samsung galaxy mini s5570 si vreau sa imi instalez o tema pe telefon si nu stiu cum.

Ai nevoie de :
-cont pe gmail
-conexiune la net, WI-Fi sau 3G.
-te loghezi pe "Android Market" cu contul de gmail (oblicatoriu cel putin odata)
-in Android Market dai cautare "launcer" si o sa iti apara caeva rezultate in urma cautarii.
-te hotarasti la un dintre ele si selectezi "Install"

Tema respectiva se va descarca pe telefonul tau prin conexiunea la net de care dispui si se va instala automat.

Dupa instalare apesi butonul "Home" (cel din mjloc) si vei putea sa alegi intre "Samsung Theme" sau "Tema aleasa de tine".

Urmeaza partea de personalizare a teme respective.

Pentru mai multe detalii de spre tel in caz ca esti la primul contact cu Android si S5570 incearca pagina dedicata acesui telefon din sectiunea Samsung: http://forum.softped...howtopic=741415

Succes

#4
miu_dani3

miu_dani3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.09.2010

View PostIulianDinuSusnea, on 4th May 2011, 11:20, said:

Ai nevoie de :
-cont pe gmail
-conexiune la net, WI-Fi sau 3G.
-te loghezi pe "Android Market" cu contul de gmail (oblicatoriu cel putin odata)
-in Android Market dai cautare "launcer" si o sa iti apara caeva rezultate in urma cautarii.
-te hotarasti la un dintre ele si selectezi "Install"

Tema respectiva se va descarca pe telefonul tau prin conexiunea la net de care dispui si se va instala automat.

Dupa instalare apesi butonul "Home" (cel din mjloc) si vei putea sa alegi intre "Samsung Theme" sau "Tema aleasa de tine".

Urmeaza partea de personalizare a teme respective.

Pentru mai multe detalii de spre tel in caz ca esti la primul contact cu Android si S5570 incearca pagina dedicata acesui telefon din sectiunea Samsung: http://forum.softped...howtopic=741415

Succes

exista vreo tema de iphone?

#5
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008
exista, nu imi aduc aminte exact cum senumea
dar e cam desene aminate.

incearca un GO Launcer, ai sa fii multumit.

#6
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Stie cineva cum se numeste tema default din android 2.1, cand am facut upgrade la froyo s-a schimbat intr-una pe nuante de gri inchis si albastru...As dori sa revin la tema originala :peacefingers:

Edited by slash95, 07 May 2011 - 19:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate