Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

BUNATATI TARANESTI LA DOMICILIU

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#1
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Livrez periodic incepand cu luna iunie in Bucuresti, pe baza de comanda, produse taranesti din gospodaria mea, a vecinilor si a cunostintelor !

EX:
-carne de: gaina,pui, rata, gasca, curca, bibilica, prepelita, porumbel, iepure etc.
-pe baza de cumul de comenzi carne de proaspata de porc, vita, oaie, capra, etc
-oua proaspete de gaina, rata, prepelita
-lapte si branza proaspata de vaca, oaie, capra
-bors
-miere
-zarzavaturi, legume si orice alte produse de sezon
-produse preparate in casa (placinte, cozonaci, paine de casa facuta la cuptor si la test plus diferite mancaruri gatite la cerere)
- orice alt produs usor de gasit in mediul rural

Livrarea se va face in week-end, la domiciliu!

Edited by horia66, 05 September 2011 - 11:19.


#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Bravo țărane !
Io-l aștept pe cel care va face acest lucru și în vest, că parcă prea le au bucureștenii pe toate :confuzzled:
Să ne pui și ceva pozne cu coșul plin, să umplem keyboard-ul ăștia de ni-s în afara arealului...

#3
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
:) Lasa Scaiba ca se va gasi sigur un livrator si in zona ta ! Daca nu, sa ma ajute Dumnezeu pe mine sa ma "intind" pana la tine !
Deocamdata cosul e in formare dar iti pun pentru inceput o poza cu un pui de rosie de solar  ! :)

Attached Files


Edited by kos_funny, 01 May 2011 - 14:02.


#4
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Felicitari!Fa-ti si un "menu", cu poze si baga-l in cutii postale.Dar ocupa-te personal ca altfel s-ar putea sa poluezi cu maculatura.

#5
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Aa, nu, prefer sa merg pe un cerc inchis de clienti. De ex nu cred ca voi putea face fata la un portofoliu mai mare de 150 familii.  Am deja un nr de circa 30 de abonati iar cand voi demara treaba sunt sigur ca si acestia imi vor face reclama si imi vor mai aduce si altii. Astfel cu un numar limitat de clienti seriosi te poti ocupa mai bine de satisfacerea nevoilor acestora de consum a unor produse , nu vreau sa spun eco ci doar mult mai "naturale " decat ce se gaseste in supermarketuri. Vreau ca acesti clienti sa ma considere in timp chiar ... un prieten.

Si ca un cap de lista de meniu ar fi  PAINEA IN TEST !

Preturi inca nu pot pune deoarece inca sunt in studiu la mai multe produse!

Edited by kos_funny, 02 May 2011 - 09:52.


#6
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Banuiesc ca te referi la painea olteneasca pt. ca TEST, apare pe topic fara virgula de sub primul T.Or sa creada ca e netestata. :D

#7
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Corect ! Cine stie cunoaste ! :)

Attached Files



#8
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
:dribbledrool: .... :dribbledrool: .... :dribbledrool: .... :eek: .... :dribbledrool:

#9
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006

View Postkos_funny, on 2nd May 2011, 13:13, said:

Corect ! Cine stie cunoaste ! :)

Bravo Costi...poate-ti urmez si eu exemplu'...ca tot vroia scaiba un " livrator " de produse taranesti in vestu' " salbatic ", mai ales ca eu fac paine de ceva vreme si Sambata am facut prima paine la test, care e intr-adevar deosebita iar cas proaspat asa de bun ca aici, n-am mancat in viata mea. E si pacat, unii tanjesc dupa astfel de produse si azi de ex, unu' din vecinii mei a aruncat o gramada de ceapa rosie ce incepuse sa-i incolteasca pentru ca nu a avut cui sa o dea asta-iarna iar ei nu au putut s-o consume pe toata.

#10
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Ooo, felicitari prietene ! :) Arata belea sunt sigur ca a fost si gustoasa pe masura .Chiar ma intrebam uneori ce mai faci ! O perioada nu ai mai intrat pe forum dar eram sigur ca atunci cand vei reveni ma vei surprinde placut .

PS Pana la uma vad ca ai optat pentru o "casuta" luuunga ! Ai facut o alegere buna!

#11
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 29.08.2006

View Postscaiba, on 1st May 2011, 14:39, said:

Bravo țărane !
Io-l aștept pe cel care va face acest lucru și în vest, că parcă prea le au bucureștenii pe toate :confuzzled:
Să ne pui și ceva pozne cu coșul plin, să umplem keyboard-ul ăștia de ni-s în afara arealului...


exista in vest  :console:
vezi http://asat.ecosapiens.ro/

#12
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Posthappyhippie, on 2nd May 2011, 22:22, said:

Bravo Costi...poate-ti urmez si eu exemplu'...
Deci, tu mă enervezi tare de tot.
Nu numai fiindcă n-am fost în parohie-n nouă aprilie, să plec măcar cu o cultură de drojdii crescute de maestru, da' mai iau și peste ochi de la nevastă când îi spun că vreau și io Dethleffs Camper, măcar la mâna a doua...

#13
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006

View Postkos_funny, on 3rd May 2011, 11:13, said:

Ooo, felicitari prietene ! :) Arata belea sunt sigur ca a fost si gustoasa pe masura .Chiar ma intrebam uneori ce mai faci ! O perioada nu ai mai intrat pe forum dar eram sigur ca atunci cand vei reveni ma vei surprinde placut .

PS Pana la uma vad ca ai optat pentru o "casuta" luuunga ! Ai facut o alegere buna!

Multumesc !
De intrat, intru in fiecare zi, da' p-aci mai mult citesc, ma informez, ca nu stiu prea multe despre agricultura, in schimb AICI, imi dau cu parerea mai mult, ca la asta ma pricep un pic.

Da, " casuta " a fost de folos si-acu' e la vanzare, da' daca-om da-o, tare-mi va parea rau de ea, ca ne-am atasat...daca am gasi o cale sa o pastram, am putea primi si ceva oaspeti in ea ( dealtfel, asta facem acum, rudele si prietenii care vin pe la noi, stau in ea si se simt excelent ) :)

View Postscaiba, on 3rd May 2011, 11:50, said:

Deci, tu mă enervezi tare de tot.
Nu numai fiindcă n-am fost în parohie-n nouă aprilie, să plec măcar cu o cultură de drojdii crescute de maestru, da' mai iau ?i peste ochi de la nevastă când îi spun că vreau ?i io Dethleffs Camper, măcar la mâna a doua...

Imi pare rau ca n-ai putut fi prezent la Atelier.
Cat despre Camper, poate-ti confingi consoarta, daca vii si stai cu ea o noapte in "LMC"-ul nostru. Cu ocazia asta poti avea parte si de un atelier de mestesugit paine traditionala, individual si personalizat ;)

Edited by happyhippie, 03 May 2011 - 14:11.


#14
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
@l_stoian79': mulțumiri pentru link, însă sunt lucruri complet diferite, chiar de nu par.
Una-i să cumperi un produs OK, și alta-i să-l iei și OK și de la cineva care pune pe lângă muncă și pasiune multă în ce face.
Cei cu ASAT-ul prea au luat-o cu salvarea planetei și demagogia asta sterilă îmi ridică semne de întrebare.
Îl voiu prefera întotdeauna pe cel asemeni mie, care strânge din dinți, înjură și merge mai departe când toți zic că nu are cum să fie bine...
Dacă vei citi câte ceva posturi de-ale împricinaților (care m-ar mira să nu intre-n echipă, că prea se aseamănă) vei afla ezact la ce mă refer.

happyhippie said:

...poate-ti convingi consoarta...
De n-am putut-o face în peste douăzeci de ani, de-acu' mă împac cu ideea :P

happyhippie said:

...atelier de mestesugit paine traditionala, individual si personalizat ;)
Săru'mâna, la primu' târcol prin Hațeg promit că strig tare, cu niște porodici de la kos_funny și oleacă de ce-o mai fi !

#15
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

View Postkos_funny, on 1st May 2011, 13:52, said:

Livrez saptamanal incepand cu luna iunie in Bucuresti, pe baza de comanda, produse taranesti din gospodaria mea, a vecinilor si a cunostintelor !

EX:
-carne de: gaina,pui, rata, gasca, curca, bibilica, prepelita, porumbel, iepure etc.
-pe baza de cumul de comenzi carne de proaspata de porc, vita, oaie, capra, etc
-oua proaspete de gaina, rata, prepelita
-lapte si branza proaspata de vaca, oaie, capra
-bors
-miere
-zarzavaturi, legume si orice alte produse de sezon
-produse preparate in casa (placinte, cozonaci, paine de casa facuta la cuptor si la test plus diferite mancaruri gatite la cerere)
- orice alt produs usor de gasit in mediul rural

Livrarea se va face in week-end, la domiciliu!


Produsele din carne ,  produsele din lapte , cum sunt ambalate..? procesate.. ?

#16
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Taraneste!
Adica in pungi de "un leu", saci de rafie, galetuse refolosite,peturi,  exact asa cum ti-ar trimite pachet bunica de la tara! :)

Edited by kos_funny, 04 May 2011 - 15:56.


#17
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Si nu-s desinfectate si sterilizate?Nici macar o radiatie?Da manusi ai avut?Da protectie la tensiune electrostatica?P'ai daca nu ....amenda...ce crezi ca'i aici?

#18
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Corect, imi fac mea culpa si imi insusesc plata amenzii !:) Se poate plati in natura ? :)

Eu totusi mai accept cereri de abonare ! :) La comenzi peste 100 roni ofer bonus o paine facuta in test, cu "tz" ! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate