Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Subtitrare divX

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BlueTiger2010

BlueTiger2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.11.2010
Salutare,

Sunt un pasionat al filmelor vechi si am reusit sa gasesc cateva filme clasice si foarte frumoase, dar fara subtitare. Ex. am cautat si am gasit filmul "captain kidd". Din pacate nu am mai gasit subtitare in romana sau engleza. Se gasesc doar in spanioal, portugheza, greaca, limbi care ma depasesc  :rolleyes: .

Intrebarea mea este: ce program sa folosesc sa imi afiseze subtitrarea. Ma refer sa creeze o subtitare, aceasta neexistand fizic. Sa o creeze dupa ceea ce se vorbeste in film?

Merci anticipat,
Blue

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,917
  • Înscris: 01.01.2010
Asa ceva nu exista. Poti insa descarca subtitrarea in spaniola, o traduci cu Google Translate, caci se obtin rezultate multumitoare din spaniola in romana si apoi o sincronizezi tu daca mai este cazul.

#3
BlueTiger2010

BlueTiger2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.11.2010

View PostYOUR_GOD, on 1st May 2011, 10:44, said:

Asa ceva nu exista. Poti insa descarca subtitrarea in spaniola, o traduci cu Google Translate, caci se obtin rezultate multumitoare din spaniola in romana si apoi o sincronizezi tu daca mai este cazul.


Ma gandeam eu ca nu am gasit pe nici un forum  :console: . Am incercat si varianta care ai spus-o mai sus, dar traducerile facute de google mi se par cam primitive. Poate nu am gasit site-ul potrivit. Imi poti recomanda vreun site bun ( acceptabil ) de traduceri?  :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Edited by BlueTiger2010, 03 May 2011 - 04:36.


#4
Tomdurex

Tomdurex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.04.2011
Cum? Tu nu stii spaniola ?

#5
BlueTiger2010

BlueTiger2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.11.2010

View PostTomdurex, on 3rd May 2011, 03:39, said:

Cum? Tu nu stii spaniola ?
Am chiulit la orele de "telenovela"  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate