Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Aeroportul Tg. Mures

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
diiiana

diiiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2005
Buna tuturor!
Intentionez sa plec spre Londra de pe aeroportul Tg MUres insa nu am gasit nicaieri informatii despre cum ajung acolo. Ma intereseaza daca sunt mijloace de transport in comun din Tg Mures la aeroport si orarul acestora sau daca nu , ce firme de taxi prezinta incredere si cam cat ar costa o cursa! Multumesc mult!

Edited by diiiana, 30 April 2011 - 12:06.


#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
singurul care stiu ca merge la aeroport :|
http://www.balinttra...o/aeroport.html
presupun ca pleci cu wizz, nu?
http://wizzair.com/t...er/?language=RO -este si targu mures acolo la wizz bus!
http://taxi.itbox.ro...in-targu-mures/ -cateva firme de taxi.
pretul este de

Attached Files

  • Attached File  taxi.JPG   11.74K   116 downloads

Edited by easy90rider, 30 April 2011 - 12:22.


#3
diiiana

diiiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2005
Merci mult de informatii! Voi suna la aeroport sa vad daca transferul asta de pasageri are loc chiar si la 4-5 dimineata... Si daca tot sunt aici, o recomandare pt o pensiune ? pentru noaptea de dinaintea zborului?

#4
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdiiiana, on 30th April 2011, 19:06, said:

Merci mult de informatii! Voi suna la aeroport sa vad daca transferul asta de pasageri are loc chiar si la 4-5 dimineata... Si daca tot sunt aici, o recomandare pt o pensiune ? pentru noaptea de dinaintea zborului?

Hotel Ciao, situat pe Str. Gh.Doja, in incinta autogarii Voiajor.
EUR 28,-/camera dubla
EUR 23,-/camera single

#5
diiiana

diiiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2005

View Postadiliki222, on 30th April 2011, 21:56, said:

Hotel Ciao, situat pe Str. Gh.Doja, in incinta autogarii Voiajor.
EUR 28,-/camera dubla
EUR 23,-/camera single


Merci din nou!

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
referitor transport cu taxi de la aeroport : este vreo firma anume(care, bineinteles are preturi arbitrare) sau sunt si soferi independenti(la fel de corecti ca si firmele)?

#7
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postparabone, on 2nd June 2011, 05:02, said:

referitor transport cu taxi de la aeroport : este vreo firma anume(care, bineinteles are preturi arbitrare) sau sunt si soferi independenti(la fel de corecti ca si firmele)?

De soferi independenti nu am auzit in TgMures, insa sunt cateva firme si toate sunt serioase.
Stiu un singur telefon pe de rost (0265 26 3333), nu am retinut niciodata cum se numeste compania, insa la ei sun mereu cand sunt la TgMures.
Din centru pana la aeroport sunt aprox. 14 km, deci pretul va fi maxim 28RON.

#8
Divex

Divex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.11.2009

View Postadiliki222, on 2nd June 2011, 08:22, said:

De soferi independenti nu am auzit in TgMures, insa sunt cateva firme si toate sunt serioase.
Stiu un singur telefon pe de rost (0265 26 3333), nu am retinut niciodata cum se numeste compania, insa la ei sun mereu cand sunt la TgMures.
Din centru pana la aeroport sunt aprox. 14 km, deci pretul va fi maxim 28RON.


Buna ziua; ma poate ajuta si pe mine cineva cu transferul de la gara targu mures la aeroport? multumesc

#9
levelboy

levelboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2013
Parcare la 150 m de aeroportul Targu-Mures (localitatea Recea numarul 1). Telefon 0737983160. Primesc non-stop.
Tarife:
10 zile - 50 ron
15 zile - 75 ron
30 zile - 150 ron

#10
levelboy

levelboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2013
Parcare la 150 m de aeroportul Targu-Mures (localitatea Recea numarul 1). Telefon 0737983760. Primesc non-stop.
Tarife:
10 zile - 50 ron
15 zile - 75 ron
30 zile - 150 ron

#11
trforme

trforme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.06.2009

View Postlevelboy, on 09 aprilie 2013 - 15:48, said:

Parcare la 150 m de aeroportul Targu-Mures (localitatea Recea numarul 1). Telefon 0737983760. Primesc non-stop.
Tarife:
10 zile - 50 ron
15 zile - 75 ron
30 zile - 150 ron


A parcat cineva la acest domn?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

#12
levelboy

levelboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2013
Eu sunt unul dintre persoanele care a parcat la dansul (5 zile). Persoana in cauza este in varsta si m-a rugat sa-i public anuntul. Zic ca e amabil si simpatic, il recomand. Nu are o parcare propriu-zisa, am lasat masina in curtea dansului. In preajma mai este o parcare "cica amenajata", dar vroia 15 ron/zi. Parcarea aeroportului ar mai fi o varianta, dar consider preturile mult prea ridicate.
Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie.

#13
trforme

trforme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.06.2009

View Postlevelboy, on 10 mai 2013 - 14:29, said:

Eu sunt unul dintre persoanele care a parcat la dansul (5 zile). Persoana in cauza este in varsta si m-a rugat sa-i public anuntul. Zic ca e amabil si simpatic, il recomand. Nu are o parcare propriu-zisa, am lasat masina in curtea dansului. In preajma mai este o parcare "cica amenajata", dar vroia 15 ron/zi. Parcarea aeroportului ar mai fi o varianta, dar consider preturile mult prea ridicate.
Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie.

Ms frumos pt info - am vorbit cu dansul la tel - mi s-a parut ca e in varsta pt ca nu prea intelegea ce vroiam eu :)
Dar cred ca va fi ok pana la urma...ms inca o data.

#14
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Are cineva informatii noi privind posibilitatile de parcare la aeroport? Au ramas aceleasi posibilitati de parcare sau intre timp s-a facut ceva parcare de lunga durata?

#15
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View PostteRRa, on 04 ianuarie 2014 - 14:49, said:

Are cineva informatii noi privind posibilitatile de parcare la aeroport? Au ramas aceleasi posibilitati de parcare sau intre timp s-a facut ceva parcare de lunga durata?

eu am lasat masina la Complexul Darina din Ungheni. Parcare pazita, supravegheata video. iti inspecteaza masina la momentul in care o lasi in parcare pentru a fi siguri ca ti-o returneaza in aceeasi stare. au un sector aparte din parcare unde sunt lasate masinile pasagerilor curselor aeriene, sector supravegheat video. se completeaza un formular la lasarea masinii si veti primi bon fiscal cu specificatia PARCARE.... aveti in baza la ce sa cereti eventuale despagubiri desi sper ca nu va fi cazul.

In plus fata de asta, asigura transportul la si de la aeroport GRATUIT!

dupa aterizarea in tg-mures suni la numarul de telefon primit de la ei (au si pliante) si pana faci formalitatile vamale si recuperezi bagajul masina te asteapta la iesire si te va duce sa-ti recuperezi autoturismul propriu. am lasat masina de mai multe ori la ei si niciodata nu am avut probleme. foarte amabili cei de acolo.

pret: 10 lei/zi. pentru perioade mai mari de timp banuiesc ca se poate negocia.

Edited by gabriel_gavrila, 06 January 2014 - 21:23.


#16
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Multumesc de informatii. Spre Darina trageam si eu insa nu am gasit nici un feedback ca sa stiu exact ce si cum.

#17
alex_bora

alex_bora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.02.2005
Eu am lasat masina cateva zile la parcarea aeroportului si cand am venit era stearsa/zgariata pe spoiler. Desigur, nici un vinovat, nici un responsabil, desi am facut plangere si la aeroport si la politie. Camerele alea sunt montate degeaba si prost. Va recomand sincer sa o parcati oriunde in alta parte...

Edited by alex_bora, 19 September 2014 - 12:20.


#18
Neamtul

Neamtul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 16.09.2011
ceva recomnadari referitor la unde se poate parca masina in jurul aeroportului din Tg Mures?
am inteles ca la aeroport nu prea e recomandat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate