Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

android wifi hack

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
miu_dani3

miu_dani3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.09.2010
Exista wifi hack sau wifi cracker pentru android?  Ca  As vrea sa intru pe reteaua wierless a vecinului meu. ( va rog ajutatima)(telefonul meu- samsung galaxy mini s5570)

#2
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
este greu si de pe PC(in functie de cum este criptata parola), pe telefon este imposibil.

#3
reluddd

reluddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.04.2011
interesant mod de a pune intrebarea. eu stiam un mod pentru a intra pe routerul acestuia, dar daca tu vrei pe telefonul lui, nu pot sa te ajut....

#4
miu_dani3

miu_dani3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.09.2010

View Postreluddd, on 29th April 2011, 12:59, said:

interesant mod de a pune intrebarea. eu stiam un mod pentru a intra pe routerul acestuia, dar daca tu vrei pe telefonul lui, nu pot sa te ajut....

da, vreau pe ruterul lui

eu am gasit asta dar nu pot descarca http://iwifihack.net/iWifiHack.html

#5
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Fiind vecinul, cel mai simplu ar fi sa spargi reteaua de pe un calculator (vezi BackTrack) dupa care sa folosesti parola unde vrei tu (laptop, telefon, etc.). In fcuntie de metoda de criptare a retelei si de parola aleasa, s-ar putea sa nu merite efortul...

#6
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008

View Postwhiteboy, on 29th April 2011, 11:51, said:

este greu si de pe PC(in functie de cum este criptata parola), pe telefon este imposibil.
E destul de greu si complicat

View Posttatarduka, on 29th April 2011, 13:46, said:

Fiind vecinul, cel mai simplu ar fi sa spargi reteaua de pe un calculator (vezi BackTrack) dupa care sa folosesti parola unde vrei tu (laptop, telefon, etc.). In fcuntie de metoda de criptare a retelei si de parola aleasa, s-ar putea sa nu merite efortul...


Dar poate vecinul are o inima mare si iti da el parola, sau o parte din mielul de paste, porcul de craciun, amanta lista poate continua...

E chiar asa de greu sa iti iei rooterul propriu care nu costa mai mult de 70 lei si scapi de grija vecinului.

P.S. nu uita sa bagi o parola de vo 25 de caractere ca sa nu dai ocazia altui vecin sa fure net de la tine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate