Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Solutii imprejmuire

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
1981xxx

1981xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.04.2011
stiu ca am intrebari puerile poate insa te rog sa ma lamuresti un pic(una e sa ma documentez pe net si alta e sa imi zica o pers care a facut asa ceva).
tu pentru ce ai cerut fonduri mai exact?pentru irigatii si butasi? sau ai mai bagat si altceva pe langa astea?

#38
dydan

dydan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.04.2011
pe masura 112,fructiferi,zmeura,solar,plante ornamentale(ai voie 10% din totalul punctelor)300 gaini ouatoare si daca nu imi ajung punctele, porci pt reproductie(uita-te pe masura 112 si vezi ce poti sa faci)succes

#39
tianap

tianap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2011

View Post1981xxx, on 29th April 2011, 00:24, said:

Pana acum m-am gandit asa: gard viu de gladita la exterior,poarta/gard electric(m-am interesat si nu e f scump),camere de supraveghere cu infrarosu si eventual un contract cu o firma de paza.In paralel cu astea ar merge si o alarma de aia cu tel mobil ca nu strica :rolleyes: Stiu ca sunt paranoic si ca sa-l citez pe frate-miu "ar mai lipsi doar minele antipersonal" insa niciodata nu poti fi prea prevazator.

Anul asta vreau sa cumpar terenul si sa il pregatesc pt plantarea de primavara viitoare.Cred ca am sa il cumpar de pe acum ca sa aiba timp sa creasca gladita si sa las pamantul sa se "odihneasca" un an.

Salut,
Se poate "importa", zic eu, o metoda americana: Gard viu, made in USA
si adapta pentru Gladita, transformand astfel gardul viu intr-o protectie infailibila.
Am si eu un proiect demarat in acest sens pe care vreau sa-l pun in aplicare la inceputul lui 2012 (Februarie, Martie in functie de cum va fi vremea).
Despre ce lungime a gardului discutam la tine?

#40
kyrrdan

kyrrdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.04.2008

View Posttianap, on 10th December 2011, 22:44, said:

Salut,
Se poate "importa", zic eu, o metoda americana: Gard viu, made in USA
si adapta pentru Gladita, transformand astfel gardul viu intr-o protectie infailibila.
Am si eu un proiect demarat in acest sens pe care vreau sa-l pun in aplicare la inceputul lui 2012 (Februarie, Martie in functie de cum va fi vremea).
Despre ce lungime a gardului discutam la tine?
Interesant, pacat ca nu am inteles despre ce planta este vorba, daca se gaseste si pe la noi?
Despre ce proiect nou spui ca intentionezi sa-l faci, nu ne spui si noua?

Edited by kyrrdan, 11 March 2012 - 10:00.


#41
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010
:rolleyes:

Attached Files



#42
lokki

lokki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.01.2006
cu varfu-n sus, nu?  :D

#43
danlucyan

danlucyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2010

View Postlokki, on 12th March 2012, 22:25, said:

cu varfu-n sus, nu?  :D
DA  , DA ...  :lol:  :deadtongue:

#44
win

win

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.09.2008
Vreau sa infiintez o plantatie de zmeura/mure pe o suprafata de aprox 2 ha.Inainte de a cumpara terenul,vreau sa ma asigur ca am gandit totul bine.Ce solutii de imprejmuire antiefractie ar fi mai eficiente?printre altele m-am gandit deja la gard electric neletal,gard viu de maces sau  gladita.macesi as avea de unde sa iau din natura gata mari..cred ca se prind.Nu stiu cam ce alti arbusti cu tepi ar mai fi(care sa aiba crestere rapida)?
[/quote]
[url="http://cuddeback.com/index.html"]http://cuddeback.com/index.html[/url]  sunt camere performante care filmeaza si pe timp de noapte iar la setari ai posibilitatea sa programezi trimiterea de mms-uri pe telefonul tau personal sau pe e-mail.se gasesc si la noi in tara si nu sunt foarte scumpe

#45
daniel-popa

daniel-popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 08.05.2011
Buna seara!
Daca vreti sa folositi gard viu, incercati sa intercalati in el si 2-3 randuri de sarma.
Am vazut astfel de gard, taiat cu drujba, parca i-a facut o usa si a intrat pe proprietate.
Deci ar trebui si ceva fier intercalat in gard.
Sanatate!

#46
valentin99

valentin99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.05.2007

View Postdorel232004, on 29 aprilie 2011 - 17:10, said:


Cam la ce pret e un abonament lunar pe satelit?


Ia spune-mi ce poti sa-i faci, legal, daca il prinzi la furat, nu sare la bataie, fuge cand te vede, dupa legile actuale?

Spui ca , fiind la tine pe proprietate si fiind prins la furat, a sarit sa te bata si tu te-ai aparat! Pe cine condamna judecatorul? Iti spun eu: clar pe hot.

#47
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postdaniel-popa, on 08 aprilie 2012 - 18:01, said:

Buna seara!
Daca vreti sa folositi gard viu, incercati sa intercalati in el si 2-3 randuri de sarma.
Am vazut astfel de gard, taiat cu drujba, parca i-a facut o usa si a intrat pe proprietate.
Deci ar trebui si ceva fier intercalat in gard.
Sanatate!
Las', ca daca-l faci din gladita, plange langa el pana-l taie... Si-i ia si vreo doua zile.

#48
iomarul

iomarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.01.2010
Pentru cine vrea sa cumpere Gladita, se gaseste la www.fermaiancu.ro - http://www.fermaianc...rnamentali.pdf. Costa 10 lei bucata, la inaltimea de 1,5-2 m.

#49
myosotish

myosotish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.03.2010

View Postkyrrdan, on 11 martie 2012 - 09:57, said:

Interesant, pacat ca nu am inteles despre ce planta este vorba, daca se gaseste si pe la noi?
Despre ce proiect nou spui ca intentionezi sa-l faci, nu ne spui si noua?
In articol se vorbeste despre Maclura pomifera. Cresc si la noi. Nu cred ca metoda se poate aplica la orice soi. E asemanator cu "pegging"-ul la trandafiri. Nici acolo nu merge la orice fel de trandafir.

#50
ciudin

ciudin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 04.10.2008
Pentru gard viu: vița de vie canadiană.
Intinsă pe gard din plasă de sârmă. Ieftin, se prinde ușor, aspect plăcut, se găsește ușor. Face o protecție de nu se vede nimic prin ea.

#51
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014

View Post1981xxx, on 29 aprilie 2011 - 18:45, said:

@dorel   m-am exprimat eu gresit..de fapt ma refeream la camere care transmit prin internet.un abonament de net mobil nu e f scump si in zonele unde as vrea sa achizitionez terenul as avea acoperire.pentru siguranta mai mare merge de pus si un paznic de la 9 seara pana la 6 dimineata..pentru 5-600lei/luna cred ca merita.

PS nu cred ca ii poti face nimic unui hot nerecalcitrant.legal  cred ca doar poti anunta "organele abilitate".pe de alta parte,oricum i-as rupe picioarele unui eventual intrus mai ales daca e singur si nu are martori
   Si daca potiPosted Image

#52
Serioja01

Serioja01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 16.12.2010

View Postneamanole, on 13 noiembrie 2014 - 16:23, said:

   Si daca potiPosted Image
Trebuie să ne antrenăm dacă vrem sa facem agricultură.   Posted Image

Edited by Serioja01, 12 December 2014 - 08:17.


#53
Serioja01

Serioja01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 16.12.2010

View Postiomarul, on 03 august 2013 - 08:02, said:

Pentru cine vrea sa cumpere Gladita, se gaseste la www.fermaiancu.ro - http://www.fermaianc...rnamentali.pdf. Costa 10 lei bucata, la inaltimea de 1,5-2 m.

O sursa mai ieftina nu se poate? Ca doar nu e pom fructifer. La pretul asta e mai scump decat gard de sarma.

#54
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014

View PostSerioja01, on 21 decembrie 2014 - 08:34, said:

O sursa mai ieftina nu se poate? Ca doar nu e pom fructifer. La pretul asta e mai scump decat gard de sarma.
  Cautati o pepiniera care produce puiet ptr impaduriri- stejari, brad ,etc si mergeti acolo la fata locului, cu inginerul de acolo rezolvati. Nu stiu daca va ajuta , este una in Prahova loc Strejnic, din pacate nu mai am nr de telefon Eu am luat cu 0,5 ron buc, inaltime 1m.Trebuie sa fii nebun sa dai 10 ron pe un maracine. Dar nu ala care cere e fraier ci ala care da

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate