Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung S5660 Galaxy Gio

- - - - -
  • Please log in to reply
2197 replies to this topic

#1621
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007

 lucyanrapid, on 24th May 2012, 22:54, said:

Daca iti pui ochelarii o sa vezi ca in comentariu am lasat si 2 link-uri ..unul cu specificatii tehnice pt gio si altul pt mini 2 si mai treci pe la scoala ca ai un vocabular care lasa de dorit.


Mai multe surse mi-au demonstrat asta ...dar despre ecran ce-mi poti spune ...se vede mai ok decat gio?
nu am Gio, insa le-am butonat pe amandoua la dealer. Parerea mea personala ca se vede cel putin la fel de ok ca si Gio. Alegerea este a ta.

#1622
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009

 doktoru, on 25th May 2012, 10:58, said:

mihaipopm8,
cu ce faci capturile astea de ecran, te rog?



Home+Power

#1623
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005

 mihaipopm8, on 25th May 2012, 17:45, said:

Home+Power

sar'na!

#1624
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 milibey, on 25th May 2012, 16:27, said:

Parerea mea personala ca se vede cel putin la fel de ok ca si Gio.
tu aici sugerezi că pe mini 2 se vede mai bine decât pe gio? păi nu are mini 2 mai puține culori și pixel density mai mici? deci, de unde până unde "cel puțin ca gio"?


e ca și cum a-i spune că un procesor de 1 ghz e cel puțin la fel de rapid ca unul de 2 ghz

deci, era sigur un mini2?
dacă da, nu cumva mini ăsta 2 are de fapt ecran cu 16 mil culori?

#1625
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007
De aia am spus ca este parere personala. Si da, era un mini 2, pe care l-am cumparat. Nu am si Gio, sa pot face o comparatie precisa.

#1626
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
păi uite-te și tu în fișa tehnică a aparatului, sau ce-oi fi având tu acolea, și scrie aici câte culori îs trecute acolea, 16 meleoane sau 256k, că pe bune mă făcuși curios.

bine, acu am văzut și eu un galaxy y, un mini și-un gio și imaginea mi se părea oleac mai bună la gio. din păcate nu le-am butonat în paralel

#1627
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

 milibey, on 25th May 2012, 17:27, said:

nu am Gio, insa le-am butonat pe amandoua la dealer. Parerea mea personala ca se vede cel putin la fel de ok ca si Gio. Alegerea este a ta.
@milibey se pare ca esti singurul posesor de galaxy mini 2 de pe acest topic..poti sa faci o poza la meniu (power+home)..una asemanatoare cu asta :
   http://www.google.ro...9,r:11,s:0,i:93

              
.....ca sa ma clarific eu care se vede mai bine..asta pana o sa merg la vodafone sa fac eu comparatia pe loc la cele modele, si sa le pui in comentariu.

#1628
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 lucyanrapid, on 24th May 2012, 17:58, said:

...
Saptamana trecut si eu aveam de ales intre gio si mini 2 (S6500) si am ales al doilea.

#1629
RETEX

RETEX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 03.02.2007

 lucyanrapid, on 22nd May 2012, 21:26, said:

mdeah ..se pare ca este arhitectura ARM V7(care suporta flash)...pff..akm nush se sa aleg intre gio si mini 2 ....la vodafone la abonament de 12 euro gio e la liber 19 euro iar mini 29 de euro....nu e mare diferenta insa vreau sa stiu daca merita...mai astept review-uri pe net sa ma clarific.Pana acum memoria intern , ram-ul , calitatea filmarilor si ecranul putin mai mare recomanda mini 2 insa astept si parerea utilizatorilor.

RECOMAND GIO ! Eu zic sa renunti la ideea cu Vdf eu l-am luat la liber de AICI si l-am luat mai scump decat vezi acum . Are un coleg unul luat de la Vdf si are numai probleme cu el ( am mentionat asta intr-un post anterior ) . Acum cateva zile a fost un promo si mai primeai la el si vreo 3 cadouri. Oricum iti recomand sa-l iei la liber.
Succes !

#1630
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

 RETEX, on 27th May 2012, 19:07, said:

RECOMAND GIO ! Eu zic sa renunti la ideea cu Vdf eu l-am luat la liber de AICI si l-am luat mai scump decat vezi acum . Are un coleg unul luat de la Vdf si are numai probleme cu el ( am mentionat asta intr-un post anterior ) . Acum cateva zile a fost un promo si mai primeai la el si vreo 3 cadouri. Oricum iti recomand sa-l iei la liber.
Succes !
Daca as fi avut 600 de lei in mana as fi luat gio demult..am citit mai multe reviewri si post-uri ale detinatorilor acetui telefon si multi au spus ca au probleme cu telefoanele codate in Vdf...am incercat sa-l iau de la eurogsm decodat si la abonament orange da mi-au facut aia o oferta pe care am refuzat-o(telefonu ma costa 500 lei la abonament 10 euro :))...mai bn mai puneam 140 de lei la aia 500 si il comandam de pe net si scapam si de abonament  )...cand am citit review-ul la galaxy mini 2 am zis ca nu are multe in plus fata de gio dar cand am auzit ca are flash(procesor ARM v7) am zis sa ma mai gandesc...mai ales ca telefonul a aparut si in oferta orange si in curand o sa apara si la cosmote(poate il prind decodat la vre-unul dintre operatori)...ramane sa ma mai gandesc ..poate strang bani de s2 si scap de o grija:))))))

#1631
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
al meu era codat in Vodafone
nici o problema

am instalat 2.3.6 pe el (mai multe variante)
l-am decodat singur

repet : merge fara probleme.

#1632
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

 mihaipopm8, on 28th May 2012, 11:47, said:

al meu era codat in Vodafone
nici o problema

am instalat 2.3.6 pe el (mai multe variante)
l-am decodat singur

repet : merge fara probleme.
Si cum l-ai decodat "singur" ai facut root la telefon???

#1633
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
e clar : am facut root
si sa ai Stock ROM

http://forum.xda-dev...d.php?t=1335548

Method 2 (Terminal App)  

metoda e simpla din punctul meu de vedere ;
chiar nu imi venea sa cred ca e asa de simpla .


Attention: Unlock code can be extracted using a Custom ROM like CM7 in my case, the file was there, but can't be unlocked since the window to insert code doesn't appear(pop-up). In order to unlock your phone you must have a Stock ROM that actually can read any Samsung code and have that Network unlock code window!

Edited by mihaipopm8, 28 May 2012 - 13:30.


#1634
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

 mihaipopm8, on 28th May 2012, 14:25, said:

e clar : am facut root

http://forum.xda-dev...d.php?t=1335548

Method 2 (Terminal App)  

metoda e simpla din punctul meu de vedere ;
chiar nu imi venea sa cred ca e asa de simpla .
sunt 2 metode..pe care ai folosit-o?

#1635
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
a doua

#1636
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

 gigel de hohențolărn, on 24th May 2012, 22:24, said:

sursa fiind?:huh:

în orice caz, pe aria asta e plin de băgători de seamă, fiecare cu comentarii luate de la periferia internetului, că știu ei, că una, că alta.
de fapt așa-i cam peste tot, când se vorbește de telefoane, sau de windoze, sunt tot soiul de experți care o dau în gherle la fiecare a doua frază.

din păcate, mi-am luat plasă comandând telefonu ăsta, crezând că are fm transmităr. sanchi, n-are. practic ăsta a fost singurul criteriu care m-a determinat să-l cumpăr. + rezoluția și culorile. altfel, un y era mai mult decât ok.


oricum am luat de curiozitate un manual de pe net să văz ce și cum și m-a amuzat teribil modul în care se răspunde la telefon - cică tre să faci drag pe nuș ce iconiță și s-o bagi în nuș ce cerculeț. wtf:huh: nu mai e cu yes/no? mâine poimânine tre să rezolv un păzăl ca să pot răspunde la un apel primit?
http://www.samsung.c.../GT-S6500HADTGY
Asta ca sa te clarific si pe tine cine e "bagator de seama" ca te dai destept da creka esti doar un borac de 9 ani care a descoperit si el softpedia.

#1637
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 04.02.2007
Pînă la urmă a reușit cineva să instaleze flash player pe Gio?

Am găsit diverse tutoriale pe net (de pildă aici, aici și aici), eu mai butonez telefonul cuiva din familie, care e dat de firmă și e codat în vodafone, deci momentan n-am ce să-i fac. Dar eram curios dacă cineva care are telefonul rootat s-a încumetat.

#1638
mircea_m1

mircea_m1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.05.2011
da, eu am instalat ..si apoi l-am scos pt ca nu-mi foloseste la nimic flash-ul ... si ocupa vreo 15mega din memoria flash interna (si duc lipsa de spatiu).
Merge acceptabil daca nu sunt flash-urile prea complexe dar iti rupe bateria. cand e un flash mare si complex merge f. sacadat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate