Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tablete - Subiect General

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1678 replies to this topic

#73
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Posttedeu, on 24th June 2011, 12:55, said:

Are cineva Asus TF101 Transformer + Dock-ul tastatura ?
Ma intereseaza daca se poate face o chestie ...
Sa introduc 2 lucruri in USB un HDD de 320 si Un card reader, sau sa introduc un card in cardreaderul dockului si sa copiez ce e pe card pe HDD ...
Cred ca e cea mai nepotrivita aplicatie, mai ales ca e o scula scumpa. Daca ar fi fost ceva pina in 100 eur mai merge, dar cred ca sint netbook-uri la juma de pret (si tot cam pe acolo la portabilitate, mai ales ca poti folosi hdd-ul din laptop).
De asemenea pe vremea cind memoriile erau cu adevarat scumpe erau niste scule cu baterie, hdd si reader care pur si simplu transferau pe hdd tot ce era pe card. Daca ai intr-adevar fisiere multe/mari ar fi o solutie buna.

#74
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Poate vine cam tarziu raspunsul dar e pozitiv, poti copia de pe HDD atasat pe USB pe card.
Nu e aplicatia cea mai potrivita dar poti folosi Transformerul si pentru asa ceva.

#75
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

poti copia de pe HDD atasat pe USB pe card.
Cu o conditie majora - Hardul sa fie formatat in FAT32. Androidul nu vede NTFS.

#76
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
exista vreo tableta cu GPS?

#77
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Majoritatea au modulul. iti trebuie doar softul instalat

#78
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postlaurentiuene70, on 19th August 2011, 11:47, said:

Majoritatea au modulul. iti trebuie doar softul instalat
poti sa-mi dai niste exemple? Allview are?

#79
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
In general, tabletele serioase de la 1500 ron in sus. Samsung, Ipad Motorola, HTC

#80
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006
Pentru cine este interesat si are rude/prieteni in Canada poate incerca sa profite de reducerea la tabletele HP care se vand cu 100CAD, modelul cu flash 16G, respectiv 150CAD, modelul cu flash 32G. Preturile normale sunt 400, respectiv 500CAD.
Detalii aici: http://h41112.www4.h...g-touchpad.html
Transportul cel mai ieftin de acolo e inca vreo 25CAD. Reducerea a inceput in weekendul trecut dar cineva mi-a comandat unul ieri si a reusit sa o faca la pretul de mai sus.

Edited by ain, 25 August 2011 - 21:30.


#81
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Buna

1.ma intereseaza sa stiu in cazul in care folosesc o tableta pentru citit, pe care se vede mai bine: pe una de 7 inch sau pe una de 10 inch? sau e cam la fel?!!

Am incercat sa citesc un doc pdf pe un netbook de 10 inch tinut cu ecranul in pozitie portret si am fost nevoit sa prelucrez documentul asfel incat textul sa fie afisat cat mai aproape de cele doua margini (se putea mari si cu lupa dar nu in pozitia respectiva).

Din aceast motiv intreb:

2. pe tablete mi se deschide documentul avand si marginile (inutile) vizibile sau marginile paginilor documentului sunt ascunse? (adica un fel de zoom inteligent :D )

Mentionez ca pana nu demult eram interesat de un Acer Iconia w501 (win7, 3g), dar m-am reorientat destul de rapid spre android, respectiv Acer Iconia A501

Edited by master_oz, 01 September 2011 - 14:50.


#82
DAX1

DAX1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 21.07.2008
[quote name='ain' date='25th August 2011, 22:28' post='10340594']
Pentru cine este interesat si are rude/prieteni in Canada poate incerca sa profite de reducerea la tabletele HP care se vand cu 100CAD, modelul cu flash 16G, respectiv 150CAD, modelul cu flash 32G. Preturile normale sunt 400, respectiv 500CAD.
Detalii aici: [url="http://h41112.www4.hp.com/promo/webos/ca/en/shopping-touchpad.html"]http://h41112.www4.hp.com/promo/webos/ca/e...g-touchpad.html[/url]
Transportul cel mai ieftin de acolo e inca vreo 25CAD. Reducerea a inceput in weekendul trecut dar cineva mi-a comandat unul ieri si a reusit sa o faca la pretul de mai sus.
Cat costa vama si in cat timp poti sa o primesti?

#83
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostDAX1, on 21st October 2011, 21:16, said:

Cat costa vama si in cat timp poti sa o primesti?
Porumbelul ala a zburat de vreo doua luni...

#84
and04

and04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.09.2007
Ma intereseaza un Kindle Fire pentru ca: am nevoie de o tableta mica (7 in) cu portabiltate mare pentru citit in mare parte documente / carti in format electronic si in ultimul rand pentru internet (langa un hotspot); nu am nevoie sa platesc pentru GPS, camere video, microfoane, 3g (desi e posibil sa ajung in situatia asta mi se pare penibil sa scot un telefon cat palma si sa vorbesc la el, chiar daca pot sa si citesc ceva pe el); insa cel mai important lucru dupa cititul de documente este posibilitatea de a instala pe Android soft medical special pentru hand-held-uri.
Este posibil sau va fi posibil (prin root-are?) ca eu sa pot instala un soft de acest gen de pe Android Market in conditiile in care (imi este neclar) Amazon a modificat Androidul 2.3 si a limitat instalarile de software la programe special facute pentru Kindle. ???
Este posibil browsing-ul prin Silk Touch din Romania in conditile in care acesta functioneaza doar in the cloud? As prefera sa instalez alt browser de internet, daca as sti ca este posibil.

#85
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cel mai probabil raspunsul este "nu" si "nu". Oricum evident nu am vazut scula. Parerea mea personala e ca Nook si Kindle au sens doar cu e-ink-ul original sau ceva similar (baterie enorma, vizibilitate buna afara). Astea color (succesoarele e-ink dar care se aseamana cu originalele doar in nume) care se vor "tablete" sint batute de aproape orice chinezism cel putin la feature/feature (dar e drept Kindle o sa fie la calitate infinit peste chinezisme).

#86
maiomayo28

maiomayo28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.09.2011
eu am cumparat di Visit My Website si nam platit nimic la vama , si nici transportul ca l-am ales gratis din  ASIAPADS , si mi-au pus pe factura 36 usd ,, si tot ce intra in tara sub 48 usd nu mai platesti nimik la vama,,, un salut

Edited by maiomayo28, 29 October 2011 - 23:38.


#87
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View Postmaiomayo28, on 30th October 2011, 00:37, said:

eu am cumparat di Visit My Website ................., si mi-au pus pe factura 36 usd ,, si tot ce intra in tara sub 48 usd nu mai platesti nimik la vama,,, un salut

Dar fac lobby astia de la respectivul site, nu gluma. Problema este ca spun minciunele, intrucat la intrarea produselor in tara se plateste TVA pentru orice produs ce depaseste 10 euro. Mai spun ca ei trimit documente de insotire false, decarand alte valori decat cele reale.Chestie penala, nu ? Urmeaza sa posteze unul ca daca ii bagi vamesului 10 Lei in buzunar nu te mai taxeaza ... Total fals ! Sa nu mai vorbesc despre specificatiile umflate pe care le afiseaza la produsele lor. Mai profita si de faptul ca tabletele produse in china seamana foarte mult unele cu altele si nu prea poti avea garantia ca ai primit ce ai comandat. Fara doar si poate in China se fac si tablete bune, dar alea au si preturile pe masura.

#88
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View PostDAX1, on 21st October 2011, 20:16, said:

Cat costa vama si in cat timp poti sa o primesti?
Transportul din Canada a costat 100CAD dar a durat o saptamana transportul. Varianta cea mai ieftina era in jur de 25CAD, insa dura 2 luni. Vama insa nu am platit.

#89
maiomayo28

maiomayo28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.09.2011

View Postrazor1911, on 23rd April 2011, 14:14, said:

Am dat comanda in sfarsit la HeroTab C8. In maxim 2 saptamani ar trebui s-o am. Voi da atunci mai multe detalii :)
Eu nu am o parere asa de proasta de chinezarii sunt si produse proaste dar si bune de ex, am achizitionat un android tv acum o luna din site chinezesc  si e foarte bun asta e productul din ASIAPADS

Edited by maiomayo28, 26 November 2011 - 11:19.


#90
danutz40

danutz40

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.04.2011
va rog frumos o intrebare...
daca o tableta cumparata din canada pot sa o folosesc in romania...adica daca este compatibila cu frecventele noastre eu stiu cu netul incarcarea bateriei ...stiu ca ei au 110v...mentionez ca am wirlles acasa...multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate