Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Tablete - Subiect General

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1678 replies to this topic

#1639
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Am o rugăminte la voi, tableta mea Asus nu se mai aprinde, adică îmi scrie Asus dar rămâne așa!  Pur și simplu am închis-o cu bateria full iar la câteva ore am vrut sa o folosesc și surprize surprize!

#1640
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Are nevoie de o resoftare.

#1641
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Am intrat și în modul recovery, am dat Reboot și multe altele și nimic!  Ma poți ajuta cu un sfat, cum as putea face  aceasta resoftare?

#1642
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt cativa pasi care va trebui sa ii urmezi pentru flashing. Trebuie sa descarci programele de resoftare de pe pagina producatorului, aria suport, si in functie de model sau cu ajutorul unei aplicatii generale. Ar trebui acolo sa gasesti manuale de utlilizare pentru aceasta operatie. Dar daca nu ai facut asta niciodata nu ti-as recomanda sa o faci. Recomandat este sa o duci la unii care se pricep sau la un service.

Edited by MembruAnonim, 17 May 2016 - 13:34.


#1643
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
O să încerc, și așa nu am nimic de pierdut

#1644
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca ai de gand sa o resoftezi, doar daca gasesti si ghiduri. Introdu modelul aici: http://www.asus.com/ro/support/

Edited by MembruAnonim, 17 May 2016 - 15:37.


#1645
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Nu ma pricep, am vazut noi la vreo 3 mil tablete, de ce sunt mult mai ieftine ca telefoanele? si deci merge sa bag cartela in ea si sa prind net? da nu sunt oferte, cand cumperi, cu net mult sau nelimitat si fara telefon? adica nu mi trebuie sa sun cu ea, numai net

Edited by bubu™, 21 May 2016 - 17:54.


#1646
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am mari indoieli despre ce ai vazut.
Poti sa bagi si cartela , dar trebuie multa forta.

Tabletele ieftine sunt in general doar cu WIFI, cele cu 3G, LTE, sunt mai scumpe si depinde de cat te costa un abonament de date, daca merita sau nu sa o folosesti si daca ai acoperire in zona.

Edited by keta, 21 May 2016 - 18:14.


#1647
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Da ce, masini nu ai vazut la 100 de euro?

Daca vrei o tableta care sa fie utila, ca majoritatea celor ieftine sunt doar pentru vanzare, nu folosire, ar trebui sa aiba un ecran IPS, cel putin 8 inchișori si slot pentru cartela.

#1648
esentsa

esentsa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2016
Salut,  daca compari chinezariile de tablete gen AX4 Nano sau Vonino cu telefoane precum Iphone 6s sau Samsung S7 , da clar ca sunt mai ieftine :)  Problema cu tabletele ieftine , nu este ca ele sunt ieftine , ci cu reparatia lor in cazul spargi touchscreen-ul sau display-ul....si atunci o sa vezi ca mai bine iti cumperi o tableta Brand mai scumpa si ce sa vezi, este mai ieftin sa o repari. Din simplul motiv ca peste tot se gasesc piese pentru ele. Bafta in alegere.

#1649
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Are cineva Tableta Vonino pluri q8? E buna pentru jocuri? Costa 400 de lei si are si 3g. Ma gandesc sa mi-o iau. Am un tab3 care se incinge si mai am ceva lag.

#1650
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
Mediatek MT8321 cu Mali-T720 nu e chiar de Gaming...dar e ceva mai bun decat un chipset de acu 3 ani...dar nu cu mult. Numai sa te gandesti si la alte chestii, gen calitate si unghi de vizibilitate ecran inainte de achizitie(nu ca Tab3 ar fi ceva de capitolul SF)

#1651
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Orice oferta ieftina de pe piata ascunde ceva..... deci trebuie sa cauti informatii pe net sa vezi ce zic utilizatorii, apoi te hotarasti.

Edited by keta, 01 July 2016 - 00:28.


#1652
digi2011

digi2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.01.2011
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. La tableta mea s-a stricat slotul in care introduc cardul de memorie. As putea folosi cardul printr-un cititor de card, pe care sa-l atasezprin usb la tableta? Functioneaza aceasta metoda sau are ceva chichite?
Multumesc!

#1653
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
teoretic, da, dar trebuie incercat. Ai nevoie de un cablu OTG

#1654
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Vad ca tableta pe care vreau s-o iau eu are recenzii bune. Camera e mediocra si ram putin dar nu am multi bani asa ca eu zic ca e convenabila. Are si 3g. Pe emag are recenzii bune. Pe facebook astia de la vonino mi-au zis ca o sa primeasca si update la marshmallow.

#1655
Ion2016

Ion2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.08.2016
salut, am postat pe threadul Recomandari tablete, dar cred ca aici e mai indicat , sper sa fie ok Posted Image

Am reusit sa-mi instalez Android 6.0 pe tableta mea Pluri M7, luata de la Vonino. Aveam 5.1 inainte.

Pentru cei interesati gasiti aici softul:
ftp://ftp.vonino.org/public/Firmware/Vonino_Tablets/Pluri_M7/Android%206.0/

Din ce am inteles cei de la Vonino deja au scos Android 6.0 si pentru modelele de smartphone Zun X si Xylo X.

Aveti aici cativa pasi pe care trebuie sa-i faceti pentru a va instala softul dorit:

1. Accesati linkul urmator pentru a descarca tool-ul SP Flash si driverele MTK  http://spflashtool.com/
2. Pentru utilizatorii de Windows 8 sau 10, inainte de a instala driverele, trebuie sa urmati cativa pasi pe care ii gasiti aici: http://tehnotone.com...ation-tutorial/
3. Pe linkul urmator vedeti exact cum folositi tool-ul SP Flash ca sa va instalati noul soft: https://androidmtk.c...one-flash-tool
   (Aici puteti sari peste pasii 1,3, 4 ,precum si etapa cu Uninstall)

#1656
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
A avut cineva probleme cu sunetul in filme? am incercat un fisier mkv iar din 3 in 3 secunde se aude un fasait.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate