Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre Nissan Juke

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#37
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postasta1, on 28th April 2011, 12:43, said:

Iti cam lipseste tie mintea aia. Ai probleme grave daca faci asemnea afirmatii. Sa inteleg ca daca tu conduci Juke din banii parintilor esti mai destept decat aia cu Passat....

Multumesc pt primirea calduroasa, apreciez! Nu asta am zis, ci pur si simplu sunt masini pe care o anume categorie de oameni le prefera. Sincer iti spun ca imi place passatul (nu pt mine, vorbesc in general), dar de fiecare data cand vad unul, se intampla ca oamenii din masina aia sa asculte manele, la maxim, ceea ce nu m-ar determina sa-mi iau passat niciodata in viata asta. Efectiv, am dat un exemplu. In general, ceea ce place mediei, adica majoritatii, este sub standardele mele, pt ca, tot in general, majoritatea e cam proasta. Iar cand se trezeste unu' sa inoveze ceva, gata, i se pun bete-n roata.

Eu conduc Juke pe banii parintilor pt ca ai mei au considerat ca merit (si acum sa nu crezi ca mi-au luat juke in conditiile in care as fi fost una de umbla numai prin cluburi si chiulea de la scoala in mod excesiv). Ei conduc passat pe banii lor furati din italia si spania. Care merita mai mult?

#38
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Cat a costat masina ta? Cam care ar fi cel mai mic pret la care as putea cumpara-o?

#39
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postrooibos, on 28th April 2011, 12:39, said:

Malls, multumesc mult pt interventie! Raman deci la Juke, problema deocamdata sunt banii. :)

Pana in toamna as putea sa garantez ca scade pretul semnificativ :D Mai voiam sa-ti zic ceva, in legatura cu ceea ce s-a spus despre confortul in Juke. Eu sunt foarte multumita de cum e in interior, e una din putinele masini in care ma simt confortabil si imi pot regla volanul exact asa cum am nevoie. Are tot ce vrei, ai tot confortul din lume, dotari mai mult decat ar fi necesar si asa mai departe. Inainte sa te lasi influentat de pareri negative, te sfatuiesc sa mergi sa vezi cu ochii tai cum e masina in realitate, eventual o si conduci. Dar sunt sigura ca te vei indragosti.

Si pentru ceilalti, nu spun ca masina e cea mai buna din lume, clar sunt sute mai bune, ci ca e cea mai buna pt mine, iar gusturile nu se discuta. Iar daca am jignit pe cineva, imi cer scuze ca am catalogat soferii de Passat, cu siguranta exista exceptii, ca in orice. Zi placuta!

View Postrooibos, on 28th April 2011, 13:04, said:

Cat a costat masina ta? Cam care ar fi cel mai mic pret la care as putea cumpara-o?

Pai m-a dus la aproape 18 000, cu tot cu taloane si ce se mai cere, asigurare etc. E versiunea Acenta, dar cred ca pe cea mai simpla o gasesti la 15 000 acum, poate 12, 13 in toamna. Din cate am vazut si am citit, la noi in tara masina nu prea are priza la public, sau nu urmareste unul foarte larg, deci vor fi nevoiti sa scada pretul.

Edited by malls, 28 April 2011 - 12:14.


#40
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Poate ca as lua-o si SH, sunt relativ noi si alea.

#41
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Ce greu e sa-ti alegi o masina. :)  Trebuie sa ai grija sa nu o conduca prea multi manelari, trebuie sa ai grija sa nu te clasifice unii gay la volanul ei, trebuie sa aibe un design cu priza la cat mai multi si mai trebuie sa ai si bani pentru ea.

Cum nu poti impaca pe toata lumea eu zic sa incerci sa impaci doar dealerul. Daca ai bani potriviti si masina iti place nu stiu de ce mai stai pe ganduri. E masina noua, presupun ca ai trei ani garantie deci nu e chiar asa de rau daca mai pica una alta.

#42
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
apropo de malls, care se pare ca e fata, am admirat si eu azi pt prima data un Juke. pana acum mi s-a parut o masina prea ciudata ca sa fie urata dar in nici un caz ceva de admirat.
pur si simplu arata altfel cand e condusa de cine trebuie. intamplator soferita avea si o pasagera.
si chestia asta nu se intampla cu orice masina. ba as putea sa spun ca de obicei fetele/femeile nu prea stiu sa "poarte" o masina.

n-as lua nici batut asa ceva dar cui i se potriveste zic sa se bage...

legat de roibos, nu cred ca o vei tine mult. juke mi se cam pare din aceeasi categorie cu broasca.

Edited by undercoverbrother, 28 April 2011 - 19:15.


#43
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postcocolino26, on 28th April 2011, 17:59, said:

Sigur vei obtine recomandari bune si mesaje "go for it" pentru Juke daca intri pe un forum pentru gay.

Se intampla sa fii si tu pe forumul asta.
Si nu as cataloga masina drept una pt gay decat in urma unei statistici din care sa rezulte clar ca majoritatea oamenilor care o conduc e gay. Intamplator, cred ca-s singura de aici care poseda masina asta si te asigur ca nu-s gay. Sincer acum... M-ai vedea pe mine intr-un Hummer? Intr-un passat? Nu. La fel cum nici eu nu vad un domn la 4 ace, un om de afaceri intr-un Juke. Pur si simplu nu se potriveste oricui, asta nu inseamna ca gata, aia care o conduc sunt gay.

Nu ar trebui sa fie dificil pt capacitatea intelectuala a unui om sa priveasca lucrurile dpdv obiectiv si sa tolereze gusturile altora, dar se pare ca pe forumul asta, aceste concepte sunt straine multora dintre useri.

#44
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Am revenit. :( Sunt pur si simplu indragostit de Juke. Functioneaza la fel de bine ca si masina mea dar imi place foarte mult cum arata. M-am mai uitat la niste exemplare noi. Ce parere aveti de noul Ford Fiesta? Astazi de dimineata am admirat un Mini Cooper S alb, era superb. In mare stiu cat de bine se conduce dar nu cred ca as da bani pe un S SH, poate as lua unul normal. Mini one, sau cooper sau cum s-or numi. :))

#45
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Mie imi place foarte mult MiniCooper-ul, dar alta intrebuintare decat sa mergi prin oras, de la supermarket si pana la scara blocului, nu-i gasesc. Daca vrei sa mergi cu 2 prieteni si 3 bagaje la munte, deja e imposibil. Sa nu mai zic ca in general, masinile mici nu prea sunt sigure, daca intra unu-n tine, te striveste ca pe-o musca.

Asa ca gandeste-te intai de toate ce vrei de la masina ta, tu stii cel mai bine ce vei face cu ea si pe unde vei merge si abia dupa ce ti-ai stabilit standardele, cauti sa vezi ce masina se ridica la nivelul asteptarilor tale si-ti poate satisface cel mai bine trebuintele.

De ex, nu-ti iei 4x4 cand stii ca mergi numai prin oras, 10 min pe zi (decat daca esti snob:D ), cum nu-ti iei Smart daca faci naveta pe autostrada, 200 km pe zi. Gandeste practic! ;)

#46
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View Postmalls, on 30th April 2011, 19:25, said:

Sa nu mai zic ca in general, masinile mici nu prea sunt sigure, daca intra unu-n tine, te striveste ca pe-o musca.

FALS

#47
wall

wall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 29.06.2006

View Postpaul_kelso, on 30th April 2011, 21:39, said:

FALS

Asa e, te striveste ca pe un rahat de musca :D
Cand doua masini mici se busesc, cea mai sifonata iese Loganul. Cand una mica se trozneste cu una mare, nu conteaza care e mai sifonata. Soferul de la cea mica daca are noroc iese din spital in cateva saptamani, iar soferul din cea mare daca are ghinion ajunge abia dimineata acasa dupa ce da declaratii la Politie.

#48
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View Postrooibos, on 30th April 2011, 13:35, said:

Am revenit. :( Sunt pur si simplu indragostit de Juke. Functioneaza la fel de bine ca si masina mea dar imi place foarte mult cum arata. M-am mai uitat la niste exemplare noi. Ce parere aveti de noul Ford Fiesta? Astazi de dimineata am admirat un Mini Cooper S alb, era superb. In mare stiu cat de bine se conduce dar nu cred ca as da bani pe un S SH, poate as lua unul normal. Mini one, sau cooper sau cum s-or numi. :))
Pana la urma esti indragostita, il ai sau vrei sa-ti ie cooper? Pana la urma ai permis? Sau ce ai condus pana acum? Ca si eu m-am lipit sambata de un A4 cu motor 2.0 TFSI de 200 de cai si pot spune ca nu voiam sa ma dau jos, insa de la a-l conduce si a ma "indragosti", pana la a mi-l cumpara- e cale luuuunga. 17k pe chiftirita aia? tata a luat masina de 17k euro, o Jetta 1,6 tdi de 105 cai si 250 Nm, an 2010, dotari carca, are putere, e silentioasa, calitate buna a materialelor, tinuta de drum excelenta, doar ca a fost el mai ciumeg si a luat-o neagra, spala la ea non-stop cu turbojetul. Bine, el e mai in varsta, deci aici e baiul.

Totusi nu sunt lamurit cu afectiunea ta pentru ciudatenia aia de puke- iti place, o ai etc? Te-ai interesat de consum, ai facut un drive-test? Sau ai postat ca sa ai activitate, ca te plictiseai?

Edited by Lucian_M, 02 May 2011 - 20:29.


#49
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Pai nu e destul de clar ce am scris in prima postare? De la VW nu mi-a placut niciodata nicio masina, inafara de ala decapotabil care nu ma intereseaza. In general nu imi plac masinile foarte populare si care le vad pe toate drumurile. Nu am avut masina cu computer de bord, nu stiu cat consuma si nici nu vreau sa aflu. In alta ordine de idei, in parcarea de la Cora am vazut astazi un Dodge Caliber cu afis pe el. L-am sunat pe proprietar, care era o femeie si am rugat-o sa dau o tura cu masina. Pare cel putin mult mai solida decat Juke si imi place foarte mult cum arata dar totusi se rezuma la aer conditionat, geamuri, airbag si maruntisuri. Despre dodge nu am citit in viata mea vreo parere si singura masina pe care o stiam era Nitro. Cere 8500 pe ea, este din 2007, are 6 sau 7x.000 km si motor 2.0 diesel. Poate impartasi cineva vreo parere despre masina asta?

Edited by rooibos, 02 May 2011 - 20:50.


#50
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
eu recomand sa alegi cu inima , pentru ca de cate ori o sa vezi un Juke o sa intorci capul dupa el si o sa te intrebi
cum ar fi fost daca ...?

#51
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Pai daca tot mi-ai zis sa gandesc practic, asta si fac. Dodge vs Nissan, 8500 eur vs 14000 eur.

#52
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Vazui azi unul intrafic si era sa scap volanul din mana! Are o fata de brotac, de parca aia cand l-au proiectat au avut in fata o broasca! Primul gand m-a dus la Multipla!

#53
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Tu ce imi recomanzi dintre Caliber si Juke?

#54
nelutuu

nelutuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2011
BUNA.....AJUTATI-MA VA ROG SA IAU O DECIZIE...
CE PARERI AVETI DESPRE Fiat LINEA DIESEL

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate