Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

joburi in Dubai

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mrinalini

mrinalini

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.04.2011
Buna,

Imi poate recomanda cineva (care a aplicat si care a avut succes) un site (sau mai multe) cu joburi in Dubai?
Am accesat unul dar mi se pare ca nu prea dau ei importanta la aplicanti din Europa.

Si daca stiti procedura prin care cineva din Romania poate aplica si obtine un job in Dubai - desfasurare interviu, nivel de salariu, tip job.

Multumesc.

#2
prahoveanu

prahoveanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 05.02.2010

 mrinalini, on 24th April 2011, 16:22, said:

Buna,

Imi poate recomanda cineva (care a aplicat si care a avut succes) un site (sau mai multe) cu joburi in Dubai?
Am accesat unul dar mi se pare ca nu prea dau ei importanta la aplicanti din Europa.

Si daca stiti procedura prin care cineva din Romania poate aplica si obtine un job in Dubai - desfasurare interviu, nivel de salariu, tip job.

Multumesc.

Pe ce meserie?
Din ce am vazut acolo abunda pakistanezii, indienii, filipinezii , ma refer la joburile din hoteluri, din industria turistica.
Chiar nu am vazut albi lucrand, probabil sunt pe alte tipuri de joburi-pe IT, de exemplu,nu in cele de jos.

Edited by prahoveanu, 24 April 2011 - 16:38.


#3
bugy_18

bugy_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 07.03.2008

 mrinalini, on 24th April 2011, 16:22, said:

Buna,

Imi poate recomanda cineva (care a aplicat si care a avut succes) un site (sau mai multe) cu joburi in Dubai?
Am accesat unul dar mi se pare ca nu prea dau ei importanta la aplicanti din Europa.

Si daca stiti procedura prin care cineva din Romania poate aplica si obtine un job in Dubai - desfasurare interviu, nivel de salariu, tip job.

Multumesc.

www.gulftalent.com
www.jobsindubai.com
mai sunt, dar tre sa cauti si sa insisti.
vrei sa spui ca nu dau importanta aplicatiilor est europenilor probabil, ca englezii...sunt ca la ei acasa.
Depinde ce job vrei, s-au mai bine zis ce calificare ai si ce oferi.

#4
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,922
  • Înscris: 25.06.2007
Poate e cineva care a lucrat acolo si imi poate spune in cunostinta de cauza: cum un salariu lunar de circa 30.000 dirhami pt un expat (si raportat la preturi)?
Cu alte cuvinte, ar merita pt cineva din Germania, care acolo castiga cam 2/3 din suma respectiva, sa se lege la cap?

#5
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 Karhu, on 10 februarie 2014 - 14:16, said:

Poate e cineva care a lucrat acolo si imi poate spune in cunostinta de cauza: cum un salariu lunar de circa 30.000 dirhami pt un expat (si raportat la preturi)?
Cu alte cuvinte, ar merita pt cineva din Germania, care acolo castiga cam 2/3 din suma respectiva, sa se lege la cap?

Salut

Nu stiu daca pot sa te ajut prea mult, eu am avut o oferta din Qatar (cursul de schimb e cam 1 la 1) in jurul a 35.000 QAR net/luna (la ei nu se percep taxe, in UAE cred ca e la fel). In banii astia ei includeau si niste sume pentru cazare si alte beneficii. Pe langa astea mai aveau niste bonusuri anuale si de fidelitate. Persoana sa faca un calcul per total incluzand si astea si sa vada daca merita.
Din punctul meu de vedere daca acum castiga 2/3 din cat ofera ei, nu prea merita. In principiu cred ca atunci cand esti nevoit sa faci o schimbare atat de mare, trebuie sa iei minim 40-50% in plus.

Edited by mihaigerard, 10 February 2014 - 14:58.


#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,922
  • Înscris: 25.06.2007

 mihaigerard, on 10 februarie 2014 - 14:56, said:

...sume pentru cazare si alte beneficii.
Ms de raspuns.
Da, mai vin niste bonusuri, in primul rand cazarea asigurata la hotel, in conditii foarte bune, si decontarea avionului din/spre Europa. Regimul de lucru ar fi 4 saptamani acolo si 2 saptamani concediu acasa.

 mihaigerard, on 10 februarie 2014 - 14:56, said:

In principiu cred ca atunci cand esti nevoit sa faci o schimbare atat de mare, trebuie sa iei minim 40-50% in plus.
Eu cred ca abia la dublu as lua in calcul o astfel de varianta...

#7
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Dacă are cazarea asigurată și banii ăia sunt extra, atunci e o ofertă...bunuță, chiar pentru un neamț. Dacă din banii ăia trebuie să plătească separat chiria, atunci nu prea merită pentru el.
Acum depinde și ce pretenții are de la viață și omul respectiv, dacă e singur sau cu familia, dacă acceptă viața asta mai nomadă sau nu.
Dacă faci abstracție de chirie, restul cheltuielilor nu sunt foarte mari. Eu cheltuiam în jur de 4000dhs /lună, asta incluzând și echivalentul chiriei mașinii (la mine nu era cazul că aveam mașina mea). Mâncam la restaurant (în oraș) de 2 ori pe săptămână, în fiecare zi prânzul în food court, și în general nu făceam economie la nimic. În survival mode îmi ajungeau cam 1200dhs/lună pentru strictul necesar.

#8
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,922
  • Înscris: 25.06.2007
Ms de raspuns, Buntzi...
Da, cazarea e asigurata de catre firma, la hotel. A si fost acolo sa vada, acu' vreo 2 saptamani, deocamdata nu-i hotarata, se mai gandeste...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate