Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Stoarsa de energie si de rabdare

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010

View Postmaltese, on 22nd April 2011, 21:06, said:

Pasul 1: securizeaza casa si locul in care isi petrece timpul. Sa nu aiba sertare in care sa se urce, rafturi pe care sa le traga, scaune pe care sa le rastoarne. Sunt misto mobilele si accesoriile, dar o casa in care se invarte un copil trebuie sa fie intai sigura. Nu are voie sa aiba cucuie, nu din casa. Aici e vina parintilor si nu a copilului.

io-mi amintesc de-a mea, inca nu mergea in picioare, pe la 10-11 luni, folosea premergatorul. Se urca pe in picioare pe masuta de lucru atasata acestuia, tragea sertarul de la dulap si se urca in el, pe urma de-acolo se urca sus, pe masuta tv si "canta" de acolo cat o tineau corzile vocale. Cand termana concertul, se dadea singura jos de pe "scena"

View Postsimply_me, on 22nd April 2011, 23:15, said:

Foarte bine faci.Chiar daca avem impresia ca " lasa ca e slab, pot sa-i dau orice sa manance", nu e chiar asa, rezultatele se vor vedea mai tarziu si odata avand deprinderile astea nu se va abtine nici pe viitor, concluzia: atata timp cat nu stie gustul nici nu va pofti, asa ca educa-ti copilul de acum sa manance cat mai sanatos, o sa-ti multumeasca mai tarziu :)
asta-i cea mai mare tampenie pe care mi-a fost dat s-o citesc. o sa-i curga balele cand vede alti copii mancand "ceva bun".

#20
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Posttmeda, on 22nd April 2011, 16:52, said:

Fetita mea in varsta de un an este atat de energica si de doua luni de cand merge ma termina fizic dar mai ales psihic.Nu are stare,nu sta locului o clipa,isi face cate un cucui in fiecare zi....simt ca nu mai suport.......

putin lichior face minuni!
nu ma refer la tine...

#21
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View Posttmeda, on 22nd April 2011, 16:52, said:

Fetita mea in varsta de un an este atat de energica si de doua luni de cand merge ma termina fizic dar mai ales psihic.Nu are stare,nu sta locului o clipa,isi face cate un cucui in fiecare zi....simt ca nu mai suport.......


Bucura^te. Este un copil sanatos si plin de viata. Sunt clipe unice pe care nu le vei mai trai si peste citiva ani iti vei aduce aminte de ele cu placere.Stii , e vorba ,  e greu sa fii parinte tocmai de aceea e cea mai frumoasa meserie din lume, si a avea  copii, e cel mai frumos dar de la dumnezeu.
Eu, ii multumesc lui dumnezeu ca a considerat ca merit sa fiu de doua ori mamica.

Edited by Ulpiatraiana, 06 June 2011 - 17:16.


#22
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

Ulpiatraiana said:

Eu, ii multumesc lui dumnezeu ca a considerat ca merit sa fiu de doua ori mamica.
Maria, tu ești? :w00t:

#23
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Cum sa-ti raspund? Serios sau in gluma. Nu , nu sunt Maria.

#24
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Posttmeda, on 22 aprilie 2011 - 16:39, said:

Nu ii dau iaurt cu fructe.Acest iaurt este cel mai daunator.Denumirea suna bine,continutul e problema,ca nu e iaurt cu fructe ci o combinatie de aditivi,coloranti si conservanti! Iar daca citim cartile de pediatrie este bine sa dam copiilor ca si desert prajitura fara crema facuta in casa si nu din comert.Asa ca daca stiinta e evoluat si a permis cercetarea alimentelor eu tin cont de aceste lucruri si da nu ii dau copilului meu dulciuri din comert pana la 2 ani.

Ma iau cu mainile de cap cand aud parinti care recomanda sa dai dulciuri si toate rahaturile copiilor de 1 an....

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
La un an nu e indicat sa-l indopi cu zahar, dup-aia chiar nu conteaza, atita timp cit e activ. Calories in, calories out, restul e gargara. Deci o nutritie echilibrata, fara interdictii hipsteriste retardate. Am vazut de curind din intimplare un "doctor" la TV care zicea ca daca dai copiilor zahar, inhibeaza "complet" hormonu de crestere. Tot ce voiam in clipa aia era sa ma teleportez linga imbecil si sa-l intreb daca crede ca io am crescut suficient.

In alta ordine de idei, bucura-te ca e copilul activ si nu sta lesinat si se uita catre nicaieri, atunci e nasol...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate