Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

U.P.C. face încă un pas inainte: 3D!

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#235
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postalfa_alfa, on 15th June 2011, 16:03, said:

Da, ca sa nu migreze spre concurenta, nu de alta cred eu ca au bagat cele 3 canale, mai ales ca Digi Film H.D. era intr-un fel anuntat, iar cu cel pentru adulti avea intelegere.. ;)

iNES are cele mai multe canale H.D., vreo ~20. :thumbup:

L.E.: M-am uitat pe UPC.hu si UPC.pl, si am avut parte de o surpriza cam ciudata, in special la Polonezi. Polonezii chiar nu au mai miscat aproape nimic pe partea de H.D., Eurosport H.D., Eurosport 2 H.D., H.B.O. Comedy H.D., H.B.O. 2 H.D., Cinemax H.D., Cinemax 2 H.D. nu au fost introduse. Ciudat, mai ales ca U.P.C.-ul se intelegea bine cu H.B.O.-ul si Eurosport-ul. ;) La Unguri, vad ca ultima miscare a fost A.T.V. H.D., iar viitoarea va fi A.X.N. H.D.. :)
http://moya.toya.net.pl/ operatorul Toya din POLONIA  are cele mai multe programe hd pe cablu nu Upc .In Polonia cei mai multi abonati sunt la dth si apoi sunt la cablu. :peacefingers:

Edited by ramiz, 21 June 2011 - 12:28.


#236
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvarduca, on 20th June 2011, 19:23, said:

pana si titlul acestui topic ne lasa de inteles ca acest canal superb care emite in 3D chiar exista

pana si titlul acestui topic ne DA de inteles ca acest canal superb care emite in 3D chiar exista

#237
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008

View PostDIVX2006, on 16th June 2011, 06:36, said:

Alt angajat rcs plin de manie proletara ? :lol:

Mama miiiaaaaaa !!! Ce mai abereaza unii p-aici ...
DIVX2006 tu chiar crezi ca am ceva cu rcs-ul ?!? :thumbup: :coolspeak: Esti ridicol.
„Mania proletara” provine doar din faptul ca reclama UPC la 3D era MINCINOASA atata timp cat nici un minut de content 3D nu mai era transmis.
Si bineinteles ca am renegociat contractul deja semnat ... in alte conditii mult mai avantajoase pt. mine d.p.d.v. financiar.
Despre RDS & RCS am o impresie muuult mai proasta decat despre UPC. Dar nici nu pot fi de acord cu o magarie a UPC-ului ( reclama mincinoasa ). ( Si vad ca a si disparut reclama la 3D de pe site-ul UPC ... CORECT asa )

Si ca sa nu tin doar pt. mine ... DA mai nou avem content 3D pe UPC !!! Pe fashionTV HD ! Insa doar 4 reprize zilnic a cate 10 minute fiecare. In fiecare zi de la orele 15.00 , 19.00 , 22.00 si 24.00. Deocamdata doar atat ...

#238
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010
emisiuni in 3D la UPC..sunt de prin februarie..
http://forum.softped...howtopic=752582

asta si faptul ca au dat un turneu de tenis in 3D ma convins sa devin abonatul lor..

#239
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Cred ca putem scoate la vedere acest topic....mult hulit.
Deci in sfarsit vom avea si content 3D 24/24...asta in ciuda protestatarilor care au postat pe aici...... :nonobad:
@megafan
Cred ca se poate unii cu topicul High Tv 3D/

#240
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postferibalint, on 14th September 2011, 20:00, said:

Cred ca putem scoate la vedere acest topic....mult hulit.
Deci in sfarsit vom avea si content 3D 24/24...asta in ciuda protestatarilor care au postat pe aici...... :nonobad:
@megafan
Cred ca se poate unii cu topicul High Tv 3D/
trebuia sa-l lasi mort :peacefingers: ....poate vede si varduca 3 d daca a trecut la upc :lol:

#241
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
http://m24digital.co...aked-and-in-3d/ Care aveti ochelari 3d   bucurat-va de priveliste! :P

#242
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ce receptor v-a dat pentru 3d, ma refer la pachetul hd dvr?

#243
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postbarbarian, on 19 mai 2011 - 13:40, said:

"UPC Romania anunta ca reteaua sa este pregatita pentru transmisii in format 3D, fiind primul operator de telecomunicatii de pe piata locala a carui retea poate transmite astfel de continut.

Totodata, UPC anunta difuzarea, in premiera in Romania, a turneului de tenis Roland Garros in format 3D, in urma achizitiei de la Eurosport a drepturilor de transmisie, in exclusivitate, se precizeaza intr-un comunicat remis, joi, Ziare.com.

UPC Romania marcheaza astfel o noua premiera pe piata locala de telecomunicatii si continua seria de inovatii prin care clientii companiei se pot bucura de noi tehnologii si de experiente unice. Lansarea tehnologiei 3D este rezultatul investitiilor continue in modernizarea retelei, pe care compania le-a facut in ultimii 2 ani, se mai arata in document.

"Tehnologia 3D este considerata urmatoarea revolutie in televiziune si ne bucuram sa fim primul operator de telecom care ofera continut 3D in Romania. Prin transmisia turneului de tenis Roland Garros, unul dintre cele mai mari turnee de tenis ale anului, aducem clientilor nostri spectacolul 3D si emotii la cote maxime intr-o experienta unica", a declarat Severina Pascu, CEO UPC Romania.

Clientii UPC HD si HD DVR au acces la continut 3D fara niciun cost suplimentar, singura conditie fiind aceea de a detine un televizor 3D.

UPC anunta ca va oferi clientilor posibilitatea de a urmari turneul Roland Garros in format 3D prin intermediul a trei mediabox-uri: HD - Pace HD 7111, DVR HD Cisco 8584 si DVR HD Cisco 8685.

Totodata, cu ocazia lansarii tehnologiei si a continutului 3D, UPC Romania vine cu o noua oferta atractiva - pachetele Profesionist 3D si Olimpic 3D, care aduc clientilor servicii de televiziune, Internet si telefonie, precum si un mediabox HD sau DVR HD la preturi mai mici.

Pachetele Profesionist 3D si Olimpic 3D pot fi achizitionate la pretul de 55 de lei (fara TVA) si respectiv 90 de lei (fara TVA).

UPC Romania este una dintre cele mai mari companii de comunicatii prin cablu din tara noastra. Retelele UPC Romania deservesc, in acest moment, aproximativ 1.140.000 de clienti in 200 orase."


sursa Ziare.com

http://www.ziare.com...romania-1095665

Astea s-au dat in 2011: Pace HD 7111, DVR HD Cisco 8584 si DVR HD Cisco 8685

Edited by Kalman2007, 24 November 2014 - 15:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate