Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Portal 2

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
momentan sunt pe la capitolul 3 si am ramas WOW.
jucat la maxim grafica e foarte ok, desi se bazeza pe un engine lansat acum 7 ani!
pana acum jocul e foarte amuzant, puzzle-uri mai complicate decat cele din primul inca de pe acum.
deasemenea are si elemente noi introduse, momentan nu am gasit decat chestiile alea pe care sari.
cat despre co-op, ii absolut genial! :D
am jucat putin cu un prieten, si e foarte distractiv.
pentru mine e cu siguranta jocul anului.

#20
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

Quote

Valve have confirmed that Portal 2 DLC will hit this summer. Expect more details next week.

Speaking to Fast Company, Valve’s VP of marketing, Doug Lombardi confirmed that Valve will “Be announcing some DLC so folks can keep a look out for more content coming this summer. We’ll be putting more details out about that in a week or so.”

Valve will continue its excellent marketing into the new year too. Doug also told the website that “We’ll support it with more videos or more comics.”

Are you desperate for more Portals? Or have you already spent enough cash on hats and emotes?


#21
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
L-am terminat acum 1-2 saptamani si am ramas absolut uimit.Foarte tare jocul.

#22
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
azi l-am terminat si eu; cu siguranta merita jucat; modul co-op chiar e distractiv

Edited by costy_ytsoc, 08 May 2011 - 18:28.


#23
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Am terminat si eu jocul cu cateva zile dupa ce a aparut si parerea mea e ca ii foarte tare, comic. Nota 10 pentru "SUPAPE"( Valve). Ma bucur ca l-au lansat asa mai tarziu, decat sa fi venit mai devreme si sa fi fost naspa, mai bine asa.
Cu ocazia asta, pentru cei care au trecut jocul si au intalnit un mic nucleu care repeta un lucru intr-una, am ceva:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1mpaIh1Mc5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostNozavi, on 21st April 2011, 19:24, said:

:lol: Si chiar crezi c-o sa-l vezi p'asta la reducere mai mare de 10-15% in urmatoarea jumatate de an? No chance ;)
Inca un pic si puteam spune c-am avut gura aurita...

Dupa ~4 luni de la lansare, Valve taie serios (pentru prima oara) din pretul jocului: down to $30 :coolspeak:

Edited by Nozavi, 02 August 2011 - 12:03.


#25
RobyRc

RobyRc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 05.07.2011
Jucat,plictisit,aruncat..
Jocul ..e..o..prostie?
Sincer mi-a placut mult mai mult portal 1!

#26
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View PostRobyRc, on 6th August 2011, 00:36, said:

Jucat,plictisit,aruncat..
Jocul ..e..o..prostie?
Sincer mi-a placut mult mai mult portal 1!
Asa e cand le iei piratate de pe net fara sa platesti, nu esti in stare sa apreciezi un joc la care au muncit sute de oameni  :deadtongue:

#27
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
mie mi-a consumat 3 zile si mi-a placut la nebunie.

#28
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
In Co-op ,intr-o runda eu faceam tot timpul cu mana si GlaDoS zicea : "Orange ,you have -5 apperture points". Am facut din nou cu mana: "Orange,stop that,you have -10 apperture points now". Am facut din nou cu mana: "Orange,you have  -100 apperture points,are you happy now? ". Am facut din nou cu mana: "Orange,why are you doing this?Next time wen you do this you will have -10 000". Am facut din nou cu mana:"You'r not even listening me,aren't you?You now, i don't even care.I havee better things to do"

:roflmaofast:

#29
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008

View PostRobyRc, on 6th August 2011, 00:36, said:

Jucat,plictisit,aruncat..
Jocul ..e..o..prostie?
Sincer mi-a placut mult mai mult portal 1!

Pariu că n-ai trecut de primele 5 planșe ?

#30
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

Pariu că n-ai trecut de primele 5 planșe ?
asta vroiam sa zic si eu :lol:

#31
BorgOvermind

BorgOvermind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.08.2011
Ca dificultate mi s-a parut mai usor ca primul. Ca si continut, e chiar OK. La multiplayer am jucat un pic, dar stateam mai mult sa gasesc metode de a-mi omora player-ul care era cu mine. Si am gasit metode interesante rau. E mult mai fun asa decat sa joci co-op pur si simplu.

#32
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Poveste: Jucam cu acelasi personaj din primul joc, Chell,  care e plasata intr-o camera de test , pana cand inteligenta artificiala GLaDOS  se trezeste la viata si o pune la rezolvat numeroase teste. Nu vreau sa dezvalui prea multe, dar povestea este fabuloasa, abstracta, lipsita de sens si explicatii in stilul Valve.   Personajele sunt simpatice, chiar daca mai toate  sunt roboti controlati de AI, iar replicile sunt memorabile: "you monster"
Nota: 9


Gameplay: ai un portal gun cu care rezolvi testele ce implica legile fizicii. Deschizi un portal de intrare si unul de iesire . Trebuie sa cauti cubul pentru a-l aseza peste un buton pentru a debloca  iesirea din sala de test si ai la dispozitie trei geluri : albastru-propulsor pentru sarit,  portocaliu-mareste viteza, alb-ofera posibilitatea de a deschide portaluri,  avand in vedere ca portalurile nu pot fi deschise decat pe suprafata sau pe pereti albi.  Redirectionezi laserele cu ajutorul cuburilor reflectoare sau manipulezi campul magnetic ori podurile din plasma sau incerci sa elimini turetele. Pana la capitolul 5, testele sunt usoare. De la capitolul 6 incepe jocul cu adevarat.   E un joc simplist, dar superb asa cum e.   Are mod Co-op, map editor, dlc-uri. Este un joc placut, distractiv, dar iti pune si mintea la contributie.  
Nota: 9  

Prezentare:Grafica nu e punctul forte al jocului, dar e acceptabila, level designe-ul fiind exceptional.  Sunetul, actorii vocali si muzica sunt la inaltime.

Nota: 9  





Concluzie: MUST-BUY!
Se poate cumpara din magazinele romanesti cu 40 de lei .  

9 -  Extraordinar

Attached Files


Edited by BB-8, 25 March 2016 - 22:33.


#33
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Necro post. Te-ai uitat in ce an s-a postat ultima data in topicul asta? de ce ai invia un topic mort din 2011? si mai ales cu un review.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostMaVeRicK89, on 29 martie 2016 - 13:33, said:

.... de ce ai invia un topic mort din 2011? ....
o fi topicul mort, dar mie tot imi place jocul asta.

#35
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu detin ambele jocuri,Portal & Portal 2,ambele sunt niste jocuri pe care nu ai cum sa le uiti.

#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
eu am doar portal 2 dar mi-a facut creirul praf, pana cand m-am obisnuit cu modul de manipulare al spatiului.

p.s. la cateva misiuni am trisat cu youtube-ul.

Edited by arg, 15 November 2018 - 19:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate