Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Samsung ue32c5000

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ioanh12

ioanh12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2006
Buna. Am un tv led UE32C5000QWXXH cu doua intrari USB. Cei de la Samsung Romania se lauda cu un upgrade de firmware din 16 aprilie 2011.Am facut asa cum au specificat pe site, adica am formatat stick-ul, am descarcat fisierul de upgrade firmware de pe site-ul Samsung Romania, fisier cu numele (T-MSX5DEUC_2009.0.exe, 16 aprilie 2011), am dat install pe stick si a rezultat un folder cu numele(T-MSX5DEUC), singurul de pe stick. Am introdus stick-ul si pe intrare HDD si pe cea de stick(vreau sa spun ca am facut mai multe incercari). Imi citeste stick-ul si imi cere sa optez pentru media play sau upgrade software. Optez pentru upgrade, dar dupa ce citeste dupa stick imi spune ca nu este nici un folder in care sa gaseasca fisiere de upgrade.De asemenea am intart si in meniul televizorului cu telecomanda, incercind upgrade software, rezultatul fiind acelasi. Sper ca  am fost mai explicit si va multumesc daca imi dati o informatie care sa ma ajute sa fac acest upgrade(16 aprilie 2011).

Edited by ioanh12, 19 April 2011 - 21:21.


#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
O idee ar fi sa copiezi continutul folderului in radacina stick-ului si sa incerci iar.

#3
ioanh12

ioanh12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2006
Am facut si asa. Degeaba.

#4
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Acel firmware este de prin Decembrie 2010. 40C5000-ul meu (cumparat de o luna) a venit cu el. Cand l-am cumparat am vrut si eu sa vad daca este o versiune mai noua de firmware, dar o aveam pe ultima.

Nu stiu de ce au schimbat data in aprilie. Ar fi cam ciudat sa fie un update, dar sa ramana cu acelasi nume.

Attached File  samsung_003.jpg   1.86MB   88 downloads

Edited by epuru, 19 April 2011 - 23:11.


#5
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 27.11.2010
Mi-am luat un led Samsung 32ue5000. Are un lan pentru conectare la net. Daca  ma conectez la net practic ce pot face in afara de upgrate?

#6
ioanh12

ioanh12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2006
poti sa conectezi un pc care se face server DLNA. Cu ajutorul Samsung PC Share Manager, descarcat de la samsung poti citi din retea folosind player tv integrat filme, muzica si poze.

#7
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 27.11.2010
Am inteles. Multumesc mult!

#8
cornelica

cornelica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.10.2006

View Postioanh12, on 19th April 2011, 22:20, said:

Buna. Am un tv led UE32C5000QWXXH cu doua intrari USB. Cei de la Samsung Romania se lauda cu un upgrade de firmware din 16 aprilie 2011.Am facut asa cum au specificat pe site, adica am formatat stick-ul, am descarcat fisierul de upgrade firmware de pe site-ul Samsung Romania, fisier cu numele (T-MSX5DEUC_2009.0.exe, 16 aprilie 2011), am dat install pe stick si a rezultat un folder cu numele(T-MSX5DEUC), singurul de pe stick. Am introdus stick-ul si pe intrare HDD si pe cea de stick(vreau sa spun ca am facut mai multe incercari). Imi citeste stick-ul si imi cere sa optez pentru media play sau upgrade software. Optez pentru upgrade, dar dupa ce citeste dupa stick imi spune ca nu este nici un folder in care sa gaseasca fisiere de upgrade.De asemenea am intart si in meniul televizorului cu telecomanda, incercind upgrade software, rezultatul fiind acelasi. Sper ca  am fost mai explicit si va multumesc daca imi dati o informatie care sa ma ajute sa fac acest upgrade(16 aprilie 2011).

Pai copiezi fisierul executabil de pe net de la samsung, apoi  il transferi pe usb, urmand sa il desfaci acolo pe usb dand dublu click pe el apoi pe install. Se va crea un folder pe stick  si apoi scoti stickul din pc si il bagi in tv urmand pasii de upgrade software. Tv-ul il va gasi si te va intreba dak vrei sa treci de la versiunea X la versiunea Y a softului. Apesi ok si treaba merge! Cum ai facut tu e normal sa nu iti vada fisieru deoarece era o arhiva ce ai pus de pe net, intelegi? Sper sa reusesti si sa te bucuri de o vizionare cat mai placuta! :thumbup:

#9
brazvan19

brazvan19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2010

View Postcornelica, on 07 iunie 2011 - 23:36, said:

Pai copiezi fisierul executabil de pe net de la samsung, apoi  il transferi pe usb, urmand sa il desfaci acolo pe usb dand dublu click pe el apoi pe install. Se va crea un folder pe stick  si apoi scoti stickul din pc si il bagi in tv urmand pasii de upgrade software. Tv-ul il va gasi si te va intreba dak vrei sa treci de la versiunea X la versiunea Y a softului. Apesi ok si treaba merge! Cum ai facut tu e normal sa nu iti vada fisieru deoarece era o arhiva ce ai pus de pe net, intelegi? Sper sa reusesti si sa te bucuri de o vizionare cat mai placuta! Posted Image

Ce spui tu mai sus este acelas lucru cu ce a exemplificat Ioanh12, numai ca tu le-ai spus cu alte cuvinte.
Asa am facut si eu, am aceeas problema.

#10
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
A apărut o versiune mai nouă: T-MSX5DEUC-2013.0

#11
maxsmac

maxsmac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2007
Are cineva binarele de la firmware salvate pe undeva? Samsung nu le mai ofera pe site-ul lor!
Am ue32c5000  (UE32C5000QW vers CN02) . Firmware actual instalat: T-MSX5DEUC-2010.1
Ideal ar fi sa le gasesc si pe cele noi si pe cele vechi (in caz ca trebuie sa revin dupa un upgrade).

Edited by maxsmac, 11 April 2018 - 23:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate