Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

problema canon A410

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011
am o camera foto canon a 410 de 5 ani  :D  . nu am avut nicio problema cu ea pana ieri. am facut dimineata niste poze super, eram chiar incantata, iar la pranz am vrut sa fotografiez niste nori si imi scotea totul alb. am mai incercat cu diverse peisaje pe afara dar tot alb imi scotea. in interior scoate pozele aproape ok. cu niste dungi orizontale cateodata, cand intalneste insa lumina de afara albeste in zona respectiva. ce ar putea fi?

Attached Files



#2
LaurentiuConst

LaurentiuConst

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 265
  • Înscris: 11.04.2011
asta-i ghicitoare inventata de tine ?

#3
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
@mirelutza91 Din pacate a crapat senzorul! Nu prea mai ai nimic de facut! :(

Edited by DannyMC, 18 April 2011 - 17:54.


#4
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011

View PostDannyMC, on 18th April 2011, 16:53, said:

@mirelutza91 Din pacate a crapat senzorul! Nu prea mai ai nimic de facut! :(
iubesc enorm jucaria asta. si totusi in ultima instanta ce ar mai fi de facut? :notangel:

View PostLaurentiuConst, on 18th April 2011, 16:52, said:

asta-i ghicitoare inventata de tine ?
poate tie ti se pare un fleac. mie nu, si nu am chef de ghicitori :thumbdown:

#5
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
Daca esti din Bucuresti poti sa le faci o vizita celor de la Cris Professional Service. Este singurul service autorizat Canon (daca stiu eu bine).
Daca nu esti din Bucuresti poti sa le dai un telefon :P sa vezi ce spun!

Edited by DannyMC, 18 April 2011 - 18:27.


#6
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011

View PostDannyMC, on 18th April 2011, 17:26, said:

Daca esti din Bucuresti poti sa le faci o vizita celor de la Cris Professional Service. Este singurul service autorizat Canon (daca stiu eu bine).
Daca nu esti din Bucuresti poti sa le dai un telefon :P sa vezi ce spun!
deocamdata o sa sun pana ajung in bucuresti. multumesc mult!

#7
mishudd

mishudd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 07.12.2007
La cat costa un Canon A490 (~250RON), nu merita nici macar sa intrebi la service. E pacat de aia 60RON care-i dai pe diagnoza.

#8
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011

View Postmishudd, on 18th April 2011, 17:53, said:

La cat costa un Canon A490 (~250RON), nu merita nici macar sa intrebi la service. E pacat de aia 60RON care-i dai pe diagnoza.
atunci tre sa imi caut alt canon A410.  :coolspeak:

#9
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Pe ce considerent vrei alt 410 ? sa vezi cum moare senzorul in scurt timp si la el  :D
http://www.f64.ro/pr...lver/index.html recomand la pretul afisat - vezi oferta
Are si emagul dar cu incarcator well
A410 filmeaza fara sonor , 495-ul cu sonor plus alta generatie , merge pe modul auto la fel de usor ca 410-le

#10
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011

View PostNeohori, on 18th April 2011, 19:15, said:

Pe ce considerent vrei alt 410 ? sa vezi cum moare senzorul in scurt timp si la el  :D
http://www.f64.ro/pr...lver/index.html recomand la pretul afisat - vezi oferta
Are si emagul dar cu incarcator well
A410 filmeaza fara sonor , 495-ul cu sonor plus alta generatie , merge pe modul auto la fel de usor ca 410-le
pentru ca mi se pare foarte practcica pt nevoile mele. m-am indragostit de ea de 5 ani. si daca alta lafel ma mai tine inca 2 sunt multumita. intentionez sa imi iau ceva profesional pentru mica mea pasiune, dar momentan nu am nici timp nici bani pentru asta :D

View PostNeohori, on 18th April 2011, 19:15, said:

Pe ce considerent vrei alt 410 ? sa vezi cum moare senzorul in scurt timp si la el  :D
http://www.f64.ro/pr...lver/index.html recomand la pretul afisat - vezi oferta
Are si emagul dar cu incarcator well
A410 filmeaza fara sonor , 495-ul cu sonor plus alta generatie , merge pe modul auto la fel de usor ca 410-le
http://www.facebook....100000747317522

#11
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Daca te-ai indragostit de ea ai doar doua variante : ori o trimiti la Cris ori cumperi de pe okazii alta .
Totusi parerea mea e sa mergi pe una noua pina vei stringe bani pentru un dslr (cred ca la asa ceva te-ai referit  :P )

#12
mirelutza91

mirelutza91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2011
am trimis un mail la Cris. sa vad... acum caut ceva de imprumut pt Paste... sa am cu ce sa imortalizez momente :((

#13
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postmirelutza91, on 18th April 2011, 22:29, said:

am trimis un mail la Cris. sa vad... acum caut ceva de imprumut pt Paste... sa am cu ce sa imortalizez momente :((

   E pamblica de la motorul de iris defecta.Se rezolva cu 80ron.Daca esti interesata da-mi un PM.Numai bine.

View PostDannyMC, on 18th April 2011, 18:53, said:

@mirelutza91 Din pacate a crapat senzorul! Nu prea mai ai nimic de facut! :(


     Daca era senzorul "crapat" nu mai intelegeai tu nimic din poza.Pamblica de la motorul de iris e de vina....

#14
viper78

viper78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.12.2007

View Postmirelutza91, on 18th April 2011, 18:36, said:

am o camera foto canon a 410 de 5 ani  :D  . nu am avut nicio problema cu ea pana ieri. am facut dimineata niste poze super, eram chiar incantata, iar la pranz am vrut sa fotografiez niste nori si imi scotea totul alb. am mai incercat cu diverse peisaje pe afara dar tot alb imi scotea. in interior scoate pozele aproape ok. cu niste dungi orizontale cateodata, cand intalneste insa lumina de afara albeste in zona respectiva. ce ar putea fi?

Salutare,
Am exact aceeasi problema ca si tine, tot dupa 5 ani de functionare impecabila Canon A410. Poze cu blitz si film face fara probleme. Afara, la lumina zilei toate ies albe. In casa, unde este mai intuneric, fara blitz, ies pozele dar cu dungi orizontale.
Te rog spune-mi ce ai rezolvat la service pentru ca nici eu nu vreau sa renunt la aparat, l-am luat cand s-a nascut fetita mea si toate pozele cu ea sunt facute cu el.

Attached Files


Edited by viper78, 25 April 2011 - 18:20.


#15
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Inteleg sa aibe valoare sentimentala pozele facute fetitei, dar chiar si aparatul?

#16
viper78

viper78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.12.2007

View Postdani.user, on 25th April 2011, 20:30, said:

Inteleg sa aibe valoare sentimentala pozele facute fetitei, dar chiar si aparatul?

Normal ca NU, dar daca se poate repara fara costuri mari, sunt dispus s-o fac. :peacefingers:

#17
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postviper78, on 25th April 2011, 19:19, said:

Salutare,
Am exact aceeasi problema ca si tine, tot dupa 5 ani de functionare impecabila Canon A410. Poze cu blitz si film face fara probleme. Afara, la lumina zilei toate ies albe. In casa, unde este mai intuneric, fara blitz, ies pozele dar cu dungi orizontale.
Te rog spune-mi ce ai rezolvat la service pentru ca nici eu nu vreau sa renunt la aparat, l-am luat cand s-a nascut fetita mea si toate pozele cu ea sunt facute cu el.


    S-au reparat 3 aparate de pe forum.Toate aceeasi problema (pamblica intrerupta motor iris).Numai bine.

#18
viper78

viper78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.12.2007

View Postcat3y3_2003, on 1st May 2011, 01:26, said:

S-au reparat 3 aparate de pe forum.Toate aceeasi problema (pamblica intrerupta motor iris).Numai bine.

Merci. Il duc la service. O sa scriu pe forum rezultatul. :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate