Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aragaz care nu mai tine focul aprins

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
daree

daree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 11.10.2011
Salutare. Am si eu o problema asemanatoare. De cand am instalat conducta de gaz de la congaz nu prea mai merge aragazul cum trebuie. un singur ochi merge cum trebuie adica  nu se stinge, pe cand celelalte ochiuri nu prea le reusesc a le mentine in  functiune. Cateodata vor dar de cele mai multe ori nu vor sa arda  Nu stiu cesa zic. Ceva pareri ? opinii?
Ms mult

#20
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 25.11.2004
Inainte ce ai folosit , butelie cu GPL ?
Ai schimbat duzele?

#21
geluoradea

geluoradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 22.12.2011
deci pana la urma care-i treaba cu butelia incarcata la statie gpl? nu are acelasi gaz inauntru? eu umplu la statie gpl de 5 ani si nu am avut probleme.

#22
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Cand folosesti butelie , ai un alt tip de gaz decat la retea ... si din cauza asta se folosesc alt tip de duze ... de obicei sunt livrate cu aragazul ... si dureaza 5 min sa le schimbi ...

#23
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
Am si eu o problema cu un aragaz gorenje cumpărat acum 2 saptamâni. Mai exact afuma. Flacara este galbena in ultima parte. Am schimbat diuzele deoarece o folosesc pe butelie si am strâns la maxim șuruburile de reglare așa cum scrie in instructiuni. Din postările de mai sus am văzut ca trebuie reglat aerul primar dar nu știu de unde. Astia de la service mi- zis ca trebuie sa - l duc la ei dar eu locuiesc la 80 km si e greu cu transportul. Va rog sa m-a ajutati cu Indicații precise. Multumesc frumos

#24
crt_unic

crt_unic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.11.2007
Este foarte importanta presiunea la arzator. Inainte de toate asigurate ca ai un regulator bun. 30mb pt gpl.
Unele produse nu au reglaj de aer, sunt calculate perfect pt o anumita presiune.
Sper ca ai fost atent la schimbarea duzelor.

Edited by Wzzz, 04 January 2014 - 20:31.
fara citat!


#25
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
Am schimbat 2 ceasuri si la fel face. Pe ele scrie 300mmss. Chiar nu știu ce sa-i mai fac


#26
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
Nu va jucati cu gazele ! Cei care aveti doua maini stangi, mai bine nu va bagati si chemati pe cineva calificat. O greseala si e deajuns sa aveti pe constiinta suflete nevinovate.

#27
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
Chiar nimeni nu m-a poate ajuta?  Pe cei care nu vorbesc la subiect va rog abtineti-va

#28
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 25.11.2004
Pune o poza cu arzatorul sa vedem daca are reglaj de aer.

#29
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
@ Istrati  din păcate nu am cum sa fac poze deoarece nu sunt in localitate dar îți spun ca nu are. L-am desfăcut din toate încheieturile si nu am găsit nicio tablita de reglaj nimic. Am dat si o grămada de bani pe el.


#30
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 25.11.2004
Atunci mai poti sa incerci cu duze mai mici , de exemplu fa o proba cu duza de la ochiul mic la cel mijllociu , sau de la mijlociu la ochiul mare.
Sau invers de la mare la mic.

#31
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Pentru reglajul arzatorului la Gorenje, am gasit Attached File  Arzator reglaj.GIF   20.15K   367 downloads aceasta.

#32
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
@miron am făcut de la început acel reglaj

#33
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Poate atasati o poza care sa cuprinda robinetul, arzatorul si traseul dintre ele, pentru a indentifica unde si cum se face mixajul dintre gaz si aer.

Edited by miron1947, 12 January 2014 - 12:10.


#34
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
La Attached File  Picture 005.jpg   43.95K   121 downloadsarzatoarele vechi reglajul aerului se realiza prin deplasarea colierului de tablaAttached File  Picture 004.jpg   129.22K   115 downloads
poate la modelul Dvs. fanta pentru aer este fixa si a ajuns ceva murdarie in ea si a obturat-o partial.

Edited by miron1947, 12 January 2014 - 14:15.


#35
geaner

geaner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.02.2011
Știu cum era la aragazurile vechi. Sistemul asta diferă ptr a nu are reglaj. A făcut așa de la început , latoate ochiurile. Pana vineri nu am cum sa fac poze parca nu sunt acasă. Ma gândeam sa cumpăr un ceas de butelie cu reglaj dar nu știu dacă rezolv mare lucru. Multumesc dn Miron pentru ca încercați sa ma ajutati

#36
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006

 geaner, on 12 ianuarie 2014 - 19:35, said:

nu are reglaj.
Daca admisia aerului este fixa, cautati si curatati prizele de aer.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate