Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Game of Thrones (2011 - 2019)

* * * * - 20 votes
  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#2197
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
De obicei ma informez de pe IMDB. Poate scrie ceva relevant acolo. Sau mai astepti pana incepe sezonu urmator si ceva informatii or veni cel tarziu atunci.

#2198
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View Postmisu78, on 21 octombrie 2016 - 21:59, said:

Sezonul 7 cu 7 episoade si sezonul 8 cu 6? Ca aud fel si fel de versiuni.....

Ca sa citez exact din cei doi D, "inca 13-15 episoade" dupa sfarsitul sezonului 6.
Dupa care s-a anuntat ca sezonul 7 o sa aiba 7 episoade, iar de aici concluzia ca sezonul 8 o sa aiba 6, dar nu se stie inca nimic despre asta.
Explicatii aditionale:
- din spusele lor, nu pot produce mai mult de 10 episoade pe an la calitatea cu care ne-au obisnuit, asta incluzand tot, de la prima scena filmata si pana cand trag toate episoadele pe dvd-uri...sau pe ce sunt ele. CGI, figuranti, alegerea/inspectarea locurilor de filmare, post-productie, plus inca o gramada de lucruri.
- nu-i mai intereseaza sa participe la Emmy-uri anul viitor (ca sa participi la Emmy trebuie sa difuzezi nu stiu cate episoade pana la o anumita data, nu-i chiar la gramada, nu intri in concurs oricum...de exemplu cu sezonul 6 a fost o problema, legata de Vinyl, dar chiar daca au inceput mai tarziu fata de anul trecut, programarea a fost de asa natura incat au reusit sa participe, si sa si castige, o gramada de Emmy-uri; ceva de genul trebuie sa difuzezi 6 episoade din sezon pana pe 15 iunie ca sa intri cu intreg sezonul la Emmy)
- nu vor s-o lungeasca la infinit, sa mulga vaca cum zicem noi, ca in cazul altor seriale; cica asa au gandit de la inceput. (desi eu zic ca era loc suficient de 10 episoade pentru ultimile doua sezoane, material ar fi avut suficient si fara sa para c-o lungesc aiurea)
- au nevoie de multa zapada de la mama ei - de exemplu acum filmeaza in Spania, dar in ianuarie o sa filmeze in Islanda.
- actorii au in vedere si alte proiecte....in sensul ca au trecut, sau o sa treaca, deja 8 ani si cam ajunge. In fine, nu stiu care actor s-ar plange de banii si celebritatea aduse de GoT, dar pot exista si cazuri din astea....desi asta pare mai mult un alint.

Si apropo de versiuni...deja e plin de netul de spoilere privitoare la scenariul sezonului 7. La inceput nu pareau foarte credibile, dar dupa aia, pe masura ce-a trecut timpul si au aparut si pozele/filmarile din Spania, par chiar foarte reale. Asa ca pentru cine e curios (ca mine), reddit va da raspunsul.
Oricum...uau ! Posted Image

Edited by worldwide, 29 October 2016 - 13:55.


#2199
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postworldwide, on 29 octombrie 2016 - 13:44, said:

...nu stiu care actor s-ar plange de banii si celebritatea aduse de GoT, dar pot exista si cazuri din astea....desi asta pare mai mult un alint.
Jack Gleeson

[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BNjEyMzc2NjE5MF5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQyODM0MTE@._V1_UY317_CR131,0,214,317_AL_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2200
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View Postmaster_oz, on 30 octombrie 2016 - 20:00, said:

Jack Gleeson
Jack Gleeson, in ciuda renumelui adus de GoT, nu-i chiar Lena Headey, Liam Cunningham sau Diana Rigg; a jucat vreo 5 secunde in nu mai stiu care Batman si cam atat, cel putin la nivel mare, mare in sensul de franciza globala, caci altminteri cati au auzit de Stephen Dillane/Stannis pana sa apara in GoT, desi e un actor foarte bun (eu l-am urmarit in The Tunnel) de exemplu ?! Oricum, chiar din ce spune el mai jos, recent, reiese ca-i un tip foarte norocos si asta, partial macar daca nu intr-o masura foarte mare, este datorita GoT.
“Yeah, I mean I suppose I’m in the lucky position, I mean, jeez, it’s a tricky question to answer in terms of my like financial status. I suppose I’m in the lucky position where I can look towards an occupation that first and foremost I enjoy rather than [if] it’s financially profitable,” he said, shifting uncomfortably on the sofa for the first time. “I suppose I’m in the position where I’m working out what that thing is, and then hopefully I can become good enough that I earn some money, but that’s a kind of luxury that pretty much no one else has, so I’m very grateful for it.”
http://www.thedailyb...gyny-fears.html

P.S. "Sictirul" asta a iesit la suprafata, sau a debutat, dupa GoT. Nu l-am auzit sa fie neinteresat de actorie si bani pana n-a iesit de acolo, deci cred ca si el pana la urma stia care-i este interesul.

Edited by worldwide, 31 October 2016 - 15:01.


#2201
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
A murit Aemon Targaryen. De data asta si in realitate.

http://www.mediafax....hrones-16017675

#2202
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Postadadoi, on 20 aprilie 2011 - 08:51, said:

io zic că e naşpa, nici nu pute în faţa cărţii.
Nu mă aşteptam să mă dezamăgească în halul ăsta, ce naiba, doar a fost şi rr martin la filmări...

Pot spune doar "wtf?!".

on:
Se pregonizeaza cate sezoane vor fi in total?

#2203
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Mai sunt doua.

#2204
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
L-am terminat si eu, de fapt am ajuns la zi.. Am inceput sezonul intai prin septembrie, primele trei-patru sezoane m-au captivat si le-am vazut pe nerasuflate, insa de prin sezonul cinci am inceput sa ma plictisesc, ultimile episoade sunt trase de par, iar serialul in general si-a pierdut farmecul.

#2205
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Trebuia sa mai faci pauze intre vizionari: faci altceva, vezi un  alt film sau chiar un alt serial, altfel chiar intervine plictisul de  vedea acelasi tip de personaje, aceiasi naratiune.

Daca ma uit la ceva si incep sa butonez telefonul e clar ca nu are rost sa continui sa las filmul sa ruleze, il opresc si ma uit alta data.

#2206
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
E oficial. La sfarsitul lui februarie termina de filmat sezonul 7 iar in septembrie se reunesc pentru ultimile 6 episoade din sezonul 8.
https://instagram.fo...550824960_n.mp4

#2207
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
A murit actorul care l-a interpretat pe Mag the Mighty!  Neil Fingleton, gigantul Mag the Mighty din distribuția celebrei serii de televiziune "Game of Thrones" ("Urzeala tronurilor") a decedat la vârsta de 36 de ani.

http://www.telegrafo...at-la-36-de-ani

#2208
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,931
  • Înscris: 11.07.2016
Am vazut serialul...
Mi-am cumparat cartile Game of Thrones.
Acum am ajuns cu cititul la ultima carte aparuta - Dansul dragonilor ...si nu prea mai seamana cartea cu filmul....( cartea e mai faina)
stie careva cand apare urmatoarea carte?
Si daca seria 7 si 8 din serial va avea vreo legatura cu cartile? (in afara de personaje)

#2209
Griffin_77

Griffin_77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 11.08.2013
The Game of Thrones season 7 release date is July 16, 2017.
Mai avem de asteptat. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qq0B0NVKghA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2210
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Eu oricum am cam uitat cu ce era serialul pana sa scoata astia noul sezon.Incet se mai misca....

#2211
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
unde gasesc si eu un site in care sa vad toate sezoanele ?

#2212
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Cauta pe Google seriale online. Cu siguranta gasesti.

#2213
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,428
  • Înscris: 20.02.2008
Sau daca ai HBO, direct pe HBO GO.

#2214
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Un serial cu intrigă anostă. A avut un prim sezon bun, dar pe parcurs s-a fâsâit rău de tot. O lălăială.

Edited by fflloorryynn, 27 March 2017 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate