Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum sa scap de cainii care-si fac nevoile pe gazonul din fata casei?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Toti cei care il indeamna sa otraveasca, sa electrocuteze, sa hacuiasca si alte indemnuri din astea "crestinesti", realizati ca fapta voastra se numeste instigarea la comiterea de infractiuni ?

#38
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Da! Insa eu nu-mi pun cainele sa se rahateasca la usa altuia. Am un bun-simt. Daca altii nu-l au, sa sufere consecintele. ii spui unui om ca nu e bine ce face, iar pe el il doare-n coor, molto bene, sa sufere.

#39
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Mie imi pare rau de caine ca de aia nici n-am pus planurile in aplicare pana acum, dar nici cu usa pisata nu mai vreau sa stau. Norocul a fost ca eu dau cam rar pe la locatia respectiva.

#40
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 DRAKo, on 14th April 2011, 13:56, said:

Inainte sa trec la solutia extrema voi incerca sa mai discut omeneste cu proprietarii.
Solutia a doua: arunc pe iarba diferite substante gen repellent.

In caz de esec o sa fac o reclamatie la politia comunitara. Daca nu se rezolva ca au nevoie de dovezi, trec la crima si sa stranga ei dovezile.
Ti-am trimis mesaj cu adresa magazinului de unde poti cumpara produsele : spray si niste bete care se infig in iarba. Sprayul a fost foarte eficient la cainii din cartierul meu care se naravisera sa-si faca nevoile chiar in fata portii mele unde este un copac.

#41
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
Freddy12, imi trimiti si mie adresa magazinului as vrea sa iau si eu spary-ul dac zici ca da rezultate  :)

#42
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 deea_eea, on 18th April 2011, 10:04, said:

Freddy12, imi trimiti si mie adresa magazinului as vrea sa iau si eu spary-ul dac zici ca da rezultate  :)
Activeaza-ti mesageria privata . Cred ca DRAKko  nu si-a activat MP-ul si de aceea la mine apare ca nu i-am trimis mesajul.

#43
LaurentiuConst

LaurentiuConst

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 265
  • Înscris: 11.04.2011
Problema asta cu nevoile cainilor in fata casei dumitale este un pic mai complicata.
1.Cainele isi face nevoile acolo din instinctul primar de asi marca teritoriul lui de influienta si superioritate. Marcheaza prin fecale o zona , ca sa miroasa un intrus ca acolo nu este binevenit. Asadar cainele nu face asta din rautate ci pur si simplu din instinct de patruped.
2 ca sa scapi de supararea asta , trebuie sa abordezi problema cu aceasi unitate de masura, adica sa marchezi tu teritoriul tau ca o fiinta superioara si dominanta si cainele sa se simta el acolo un intrus si sa-ti recunoasca superioritatea
3 asa ca stii ce ai de facut ( sa nu fie vecini prin prajma sa te vada cu pantalonii in vine, ca te faci de ras)

#44
DRAKo

DRAKo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 12.04.2006

 Freddy12, on 18th April 2011, 11:52, said:

Activeaza-ti mesageria privata . Cred ca DRAKko  nu si-a activat MP-ul si de aceea la mine apare ca nu i-am trimis mesajul.

O am activata, dar nu am primit nimic! Daca nu merge pune adresa aici te rog!

#45
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 DRAKo, on 14th April 2011, 09:11, said:

Am urmatoarea problema: cainii cu stapani care-si fac nevoile pe gazon si arbustii ornamentali din fata casei. Am rugat proprietarii acestora sa nu-i mai lase sau sa stranga dupa ei, dar m-au amenintat cu bataia pe motiv ca ce treaba am eu cu ei.
Ar fi ceva solutii cu care sa stropesc iarba care sa-i alunge?
Aparatele cu ultrasunete se pare ca nu au efect asupra cainilor cu stapan.
Daca reclam la autoritati se rezolva ceva? Cum trebuie procedat?
Sa le pun otrava in iarba?
Sa strang excrementele si sa le pun la usa proprietarilor?
Din pacate sunt stapani de caini cu un comportament antisocial.Considera ca este ok sa isi lase cainele sa faca ce vrea pe domeniul public si devin foarte violenti cand cineva le atrage atentia.
Daca va intalniti cu astfel de oameni trebuie sa faceti imediat plangere la politie.
De asemenea doresc sa infiintez o asociatie de cetateni pentru protejarea oamenilor de acesti proprietari violenti de caini.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate