Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

(Apolodor13) Marea Provocare - Casuta Dascalu

- - - - -
  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#685
Apolodor13

Apolodor13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 11.12.2006

View Postsearcher-star, on 15 ianuarie 2013 - 16:21, said:

Cat costa toata, cu instalatii si fara teren?

Pai am zis ca cine este interesat inca mai am un excel...il dau pe mail si-ti faci calculul de acolo.
In alta ordine de idei, anul asta vreau sa dau decorativa pe casa, imi puteti spune si mie un pret rezonabil pentru operatia asta?
Astept si pentru spuma preturi si sfaturi, daca aveti....

#686
luckydreamer

luckydreamer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 06.08.2011

View PostApolodor13, on 17 ianuarie 2013 - 11:07, said:

Pai am zis ca cine este interesat inca mai am un excel...il dau pe mail si-ti faci calculul de acolo.
In alta ordine de idei, anul asta vreau sa dau decorativa pe casa, imi puteti spune si mie un pret rezonabil pentru operatia asta?
Astept si pentru spuma preturi si sfaturi, daca aveti....


EU am dat decorativa (prins polistiren cu mamaligi,2 mase de spaclu,plasa,decorativa)cu aproximativ 22 lei/mp inclusiv schela inclusa.

#687
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,952
  • Înscris: 30.08.2005
vorbeste cu MikeC, cel cu casa Leiden. Nu parea convins de alegere. Eu am mers pe 20 de cm de expandat de 18 kg/mc plus sapa de 5-6 cm. Nici o problema pana acum. Fa o socoteala si vezi cum iesi. Spuma stiu ca e scumpa pentru ce ofera.

#688
alibabu

alibabu

    Hapciu'Politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,121
  • Înscris: 19.05.2009
in constanta la denbreven costa 7 euro / mp  / cm ..... ( minim 3 cm  deci un minim de 21 euro / mp ..... mie mi se pare mult ..... )

#689
vycxs2

vycxs2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 06.06.2006
Asa e, spuma e mult prea scumpa raportata la coeficientul termic.  
Decorativa stiam de 8 lei/mp - de la CRG parca - zisese undeva ca l-a costat 28lei/mp polistirenul + decorativa, din care 20 a fost polistirenul.

#690
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
Esti hotarat pt spuma?
Un esp adevarat bine taiat si asezat, nu e bun?
:)

#691
Apolodor13

Apolodor13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 11.12.2006
Nu stiu ce sa mai zic cu spuma asta, am mai sapat si eu pe ici pe colo...Ideea e cam asa: procedeul e ok daca dai cu celuloza care cica ar lasa sa "respire" casa. Cu spuma poliuretanica nu prea e indicat. In ceea ce priveste decorativa, eu am termosistemul si plasa plus adezivul dat. Nu mai trebuie dat decat o amorsa si decorativa. Am gasit la serviciu niste baietasi care lucreaza la fatada cladirii si le-am propus sa le platesc 2 zile de munca cu dublu cat iau ei pe ziua de lucru....adica 1 mil de caciula pe zi. Adica cam 4 mil sa dea cu amorsa si decorativa, 2 zile. Suprafata ar fi undeva la 100mp minus ferestrele.Fara schela ca e casa doar parter. Asa ca am rezolvat-o si pe asta, caldura sa vina....sa incep treaba.

#692
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
DE MAINE, 3 ZILE VA FI PRIMAVARA TARZIE!
CU UN 14-15 GRADE LA BUCURESTI.

#693
editeditro

editeditro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.05.2011
buna,
am intrat din nou pe topicul tau si caut pozele care le-am mai vazut si mi-au placut, acum nu in calitate de visator, in graficul meu scrie ca pe 01.09.2013 trebuie sa ma mut in casuta noua

#694
Apolodor13

Apolodor13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 11.12.2006

View Postediteditro, on 06 iunie 2013 - 21:52, said:

buna,
am intrat din nou pe topicul tau si caut pozele care le-am mai vazut si mi-au placut, acum nu in calitate de visator, in graficul meu scrie ca pe 01.09.2013 trebuie sa ma mut in casuta noua
Bravo stimabile, asa sa fie!

#695
caduletz

caduletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2009
Buna ziua stimabile domn Apolodor 13!
Cam de cateva luni ma tot gandesc cum sa ma apuc de constructia unei casute, dar (exista un dar) inca nu m-am hotarat (lipsa acuta de timp) sa dau o fuguta pana la o firma in domeniu pentru un calcul estimativ pentru aceasta casuta si tare as dori sa ma ajutati cu o informatie in ceea ce priveste costul materialelor eventual pretul final la care ati ajuns fara teren si fara mobila.

#696
caduletz

caduletz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcaduletz, on 29 iulie 2013 - 14:19, said:

Buna ziua stimabile domn Apolodor 13!
Cam de cateva luni ma tot gandesc cum sa ma apuc de constructia unei casute, dar (exista un dar) inca nu m-am hotarat (lipsa acuta de timp) sa dau o fuguta pana la o firma in domeniu pentru un calcul estimativ pentru aceasta casuta si tare as dori sa ma ajutati cu o informatie in ceea ce priveste costul materialelor eventual pretul final la care ati ajuns fara teren si fara mobila.


Acum am vazut ca inca mai aveti un excel dupa care as putea sa fac niste calcule. As fi recunoscator daca mi-ati trimite un e-mail la [email protected]

#697
darkangel1000

darkangel1000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.10.2015

View PostApolodor13, on 17 ianuarie 2013 - 11:07, said:

Pai am zis ca cine este interesat inca mai am un excel...il dau pe mail si-ti faci calculul de acolo.
In alta ordine de idei, anul asta vreau sa dau decorativa pe casa, imi puteti spune si mie un pret rezonabil pentru operatia asta?
Astept si pentru spuma preturi si sfaturi, daca aveti....
Salut

Poti sa imi trimiti si mie tabelul in excel ?

Multumesc .

#698
Radupantea

Radupantea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.09.2017
View PostApolodor13, on 17 ianuarie 2013 - 10:07, said:
Pai am zis ca cine este interesat inca mai am un excel...il dau pe mail si-ti faci calculul de acolo.
In alta ordine de idei, anul asta vreau sa dau decorativa pe casa, imi puteti spune si mie un pret rezonabil pentru operatia asta?
Astept si pentru spuma preturi si sfaturi, daca aveti....
Salut

Poti sa imi trimiti si mie tabelul in excel ?

Multumesc .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate