Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ClickShop (Romtelecom) vs eMAG

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Deci, azi cică s-a lansat un nou șop onlain www.clickshop.ro

Quote

Romtelecom a lansat un mall online cu prețuri mai mici ca eMAG.ro
Romtelecom a lansat clickshop.ro,  un mall care comercializează de la electronice și produse IT, până la  echipamente pentru casă și grădină sau articole sportive și de  lifestyle.

Începând de astăzi, Romtelecom este primul operator de comunicații de  pe piața locală care deține în portofoliul său un mall online.

Clickshop este o platformă online administrată de Romtelecom și dezvoltată de Deutsche Telekom, pe modelul magazinului online similar, aparținând grupului german.

Clickshop oferă produse de ultimă generație, la prețuri competitive, livrate direct din Germania.

Toate  produsele vor avea manuale de utilizare și în format electronic, care  pot fi descărcate direct de pe site, iar transportul este gratuit pentru  orice comandă de peste 300 de lei.
sursa



La o primă vedere este mai ieftin decât tradiționalul emag. Cică competiția face bine la prețuri. Voi ce părere aveți ?

Edited by paradigmatic, 12 April 2011 - 12:48.


#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Site-ul (pentru moment) e mult mai slab decat emagul pe parte de filtrari/optiuni/etc...
Produse mult mai putine.

Sa-l lasam sa creasca...

LE: Si politica de returnare suna a "varza" http://www.clickshop.ro/app/agb.do punctul 3.5. (unde varza = discutii inutile)

#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 Ravy, on 12th April 2011, 13:54, said:

Sa-l lasam sa creasca...
Așa este dar au în spate 2 mamuți care au puterea să îngroape emagu prin prețuri. Nu mai spun că le vor ciordi și o parte din personal.

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006

 paradigmatic, on 12th April 2011, 14:04, said:

Așa este dar au în spate 2 mamuți care au puterea să îngroape emagu prin prețuri.
Sigur ca da... ca interesul firmelor va fi sa aiba pretul cel mai mic si nu profit cat mai mare. Cand o sa mai creasca si ei ca site o sa vezi ca o sa creasca si preturile. Acuma eu zic ca este doar apa de ploaie :tomato:

#5
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Orice producator/retailer are interes sa vanda. Mai bine multe produse ieftine care se vand bine, decat produse scumpe care nu se vand :)

Eu cred ca are viitor clickshopu' asta...

#6
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Din ceea ce vad eu au preturi mai mari ca la emag :thumbdown: ,sau poate am orbul gainilor??? :eek:

#7
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

 Viorelsolar, on 12th April 2011, 14:18, said:

Din ceea ce vad eu au preturi mai mari ca la emag :thumbdown: ,sau poate am orbul gainilor??? :eek:
Da un exemplu.

#8
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 Ravy, on 12th April 2011, 14:05, said:

Sigur ca da... ca interesul firmelor va fi sa aiba pretul cel mai mic si nu profit cat mai mare.
Interesul este să-ți pui cu botu pe labe competiția, mai ales atunci când poți face asta. După ce elimini acești factori destabilizatori, compensezi prin prețuri și profituri pe măsură.

 Viorelsolar, on 12th April 2011, 14:18, said:

Din ceea ce vad eu au preturi mai mari ca la emag :thumbdown: ,sau poate am orbul gainilor??? :eek:
Eu m-am uitat la câteva produse cum ar fi un laptop de la epăl și un ipod d-ăla mic cu ecran color și le-am găsit mai ieftine pe clickșop.

#9
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Oare ce sistem folosesc pentru a genera/actualiza pagina web ca arata ciuruit rau codul sursa, spatii goale la greu!

#10
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Chiar era necesar titlul pus? "emag vs clickshop (romtelecom), un versus sângeros!!!"  :w00t:

Emag este cu multe clase peste site-ul de care te arati asa de entuziasmat, nu au de ce sa-si faca griji. Pe langa preturi eu apreciez foarte mult la un astfel de magazin si politica de garantie si de returnare si aici nu vorbesc doar de cele 10 zile obligatorii.

Edited by Mr. Incredible, 12 April 2011 - 13:48.


#11
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
ce oferta vasta de netbookuri  :thumbdown:
2 in stoc si 3 la furnizor

#12
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cred ca deja comparati prea devreme cele doua, clickshop fiind de-abia la inceput. Sa-l lasam sa mai creasca, cum zicea cineva. Dar daca nu are si telefoane mobile, tot degeaba zic eu. Si n-ar fi rau sa mai taie din preturile alea exagerate.

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Emag are niste preturi cu muuuuult adaos comercial. Hai sa ne uitam la ceilalti comeptitori, gen pcgarage.

Cat de aiurea e, sa compari 2 magazine, unul cu o vechime de cativa ani, si unul cu o vechime de cateva zile?

#14
alexp79

alexp79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 14.03.2007
Garantia data de emag e cel putin suspecta.De ce nu dau garantie de la producatorii de piese.Service nu au(au cativa studenti care diagnosticheaza lucruri simple..un cablu scos..un termirice),restul problemelor se duc catre furnizori.A trebuit sa sun de 3 ori in aceiasi zi sa nimeresc un vanzator amabil sa-mi vanda un procesor ''in stoc''.

#15
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Intr-adevar emag are preturi putin cam maricele dar au transportul gratuit.
Chiar nu stiam de clickshop. Am sa-l iau in calcul in viitor.

L.E. M-am uitat putin pe site si pot spune ca nu m-a impresionat absolut cu nimic.

#16
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

 paradigmatic, on 12th April 2011, 14:04, said:

Așa este dar au în spate 2 mamuți care au puterea să îngroape emagu prin prețuri. Nu mai spun că le vor ciordi și o parte din personal.
Ingroapa pe naiba, emag in momentul de fata e un fel de Amazon al Romaniei.
Sa nu uitam ca ei au transportul gratuit indiferent de suma.

Unele produse sunt mai ieftine altele mai scumpe...

Eu sunt client fidel emag pe partea de IT dar daca nu gasesc produsele cautate de mine la o oferta avantajoasa apelez la alte magazine.

De exemplu acum 2 saptamani vroiam sa imi cumpar un card MicroSD de 8GB clasa 10 iar la emag nu am gasit asa ca am apelat la pcgarage.

Edited by Just_Cavalli, 14 April 2011 - 15:26.


#17
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004
plus ca emag are plata in XX rate fara dobanda gen CardAvantaj, Garanti...Raiffeisen...si nu sunt 3-6 rate, sunt 16-20 de rate.. ceea ce e super, chiar daca au preturile mai mari decat alte magazine online.

#18
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 Just_Cavalli, on 14th April 2011, 16:25, said:

Eu sunt client fidel emag pe partea de IT dar daca nu gasesc produsele cautate de mine la o oferta avantajoasa apelez la alte magazine.
Same here...
Cumpar de unde gasesc mai avantajos in momentul achizitiei, excluzand bineinteles, firmele dubioase de garsoniera si pe cele cu conditii aberante - ex Azerty.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate