Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

R.C.S. a reluat negocierile pentru cumpărarea U.P.C. România.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2961 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Sursa: R.D.I.
Today, 10:47                                armand25

                   Senior Member   Expert              
              
   Join Date: Mar 2006   Location: OLTENIA         Posts: 1,360         Rep Power: 1061032_
                     E din ce in ce mai clar. In cateva luni va fi oficial. Se va schimba stapanul..
--------------------------------------------------------------------
                                                                                                     Today, 12:17
serpiko
        
               Member   Mentor                 
   Join Date: May 2003   Location: Undeva in Muntii Alpi....         Posts: 809         Rep Power: 498894 _
                     Se aude ca UPC e foarte interesata de preluarea RCS&RDS, mai ales daca mai pun mana si pe Liga 1 in martie .
  
  Toate cele bune [ http://www.rdi-board.com/images/smilies/excl.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]!
                           __________________
   @Serpiko
-------------------------------------------------------------------------------
Today, 12:17
val2032
  Junior Member Teacher

Join Date: Dec 2008 Posts: 292 Rep Power: 33548262
rcs-rds este intr-un foarte mare cacat, pe care din pacate...NU numai el il stie...
-------------------------------------------------------------------
http://www.capital.ro/uploads/pics/severina_pascu_2.JPGOare, Savarina va fi noua șefă a lui Cătălin?Posted Image Cătăline, să te pregătești să-i freci pantofii Marchizului. :samui: Excelenţă, să fii blând cu Cătălin! :bigwhitegrin:
----------------------------------------------------
Ori invers (adăugat la data de 24.02.2011):

R.C.S. negociază preluarea U.P.C.:

In aceste zile se discuta in strainatate o intelegere prin care R.C.S.-R.D.S., principalul operator de cablu si de D.T.H., sa preia reteaua competitorul sau U.P.C. in România.

Atit R.C.S., cit si U.P.C., au afaceri pe mai multe piete este europene, astfel incit tranzactia ar putea insemna cedarea României de catre U.P.C. in schimbul unui alt teritoriu, la care sa renunte R.C.S.

Efectele unei astfel de miscari sint incalculabile nu doar pentru piata de cablu si de platforme TV prin satelit, ci si pentru cea de furnizori de internet. Desi, nu exista cote de piata unanim recunoscute, R.C.S. si U.P.C. reprezinta impreuna, aproape la orice estimare, cel putin 55% din piata!
Sursa: http://www.tolo.ro/

Edited by megafanro, 24 February 2011 - 15:00.
UP: R.C.S. negociază preluarea U.P.C.:


#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
buuuuuna rau asta... :D :lol:
aia n-au nici dupa ce bea apa si cumpara erdeesu'...
parca vindea la rusi, acu' si-a bagat picioru' si el de kalashnikov? :lol:
teszari le-a dat cu flit nemtilor de la DT si si-a bagat picioru' in el de miliard de euro si vinde la muritorii astia de foame care viseaza DOCSIS-uri? :roflmaofast:
leprele astea care dau net de 3Mb la pret de 50Mb? care incarca factura de convorbiri telefonice de parca ai suna numai in Thuraya si in Inmarsat?
care au decodoare de-si fac update de software din 3 in 3 minute?

maine-poimaine aud ca vinde compania la vreun grup de talibani sau la vreo ceata de maimute care manaca bana cu tot cu coaja.

ma scuzati, ma duc sa lesin de ras. :lol:

LE: frate, da ce mecla are savarina aia...iti taoe orice pofta de a intra intr-o cofetarie.

Edited by dygey, 12 February 2011 - 23:40.


#3
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010

 dygey, on 12th February 2011, 23:33, said:

leprele astea care dau net de 3Mb la pret de 50Mb? care incarca factura de convorbiri telefonice de parca ai suna numai in Thuraya si in Inmarsat?
Subscriu. S-ar inrautati situatia. Cred ca ar mai baga 3-4 taxe de 'mentenanta' astia.  :thumbdown:

#4
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010

 megafanro, on 12th February 2011, 23:23, said:

Se aude ca UPC e foarte interesata de preluarea RCS&RDS, mai ales daca mai pun mana si pe Liga 1 in martie .
Daaa! Si Barcelona e cumparata de Real Madrid sa stiti! :lol:

#5
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Da Serpiko asta cine e? Un fel de D-zeu pe pamant? Sau ce? daca am ajuns sa-l citam aici...

#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 Florinbv, on 12th February 2011, 23:44, said:

Da Serpiko asta cine e? Un fel de D-zeu pe pamant? Sau ce? daca am ajuns sa-l citam aici...
Pentru că suntem încă în democrație...

#7
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Eu intrebam pe bune cine e omul? Chiar nu am idee.

#8
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 dygey, on 12th February 2011, 23:33, said:

buuuuuna rau asta... :D  :lol:
aia n-au nici dupa ce bea apa si cumpara erdeesu'...
parca vindea la rusi, acu' si-a bagat picioru' si el de kalashnikov? :lol:
teszari le-a dat cu flit nemtilor de la DT si si-a bagat picioru' in el de miliard de euro si vinde la muritorii astia de foame care viseaza DOCSIS-uri? :roflmaofast:
leprele astea care dau net de 3Mb la pret de 50Mb? care incarca factura de convorbiri telefonice de parca ai suna numai in Thuraya si in Inmarsat?
care au decodoare de-si fac update de software din 3 in 3 minute?

maine-poimaine aud ca vinde compania la vreun grup de talibani sau la vreo ceata de maimute care manaca bana cu tot cu coaja.

ma scuzati, ma duc sa lesin de ras. :lol:

LE: frate, da ce mecla are savarina aia...iti taoe orice pofta de a intra intr-o cofetarie.
sa fii tu sanatos, parintii de afara ai upc au suficienti bani sa cumpere de 2 ori erdeesu! cat despre DT  sa stii ca ei au renuntat la a mai cumpara erdeesu dupa ce au analizat din mai multe puncte de vedere respectivul operator.se cam termina cu mokangeala la erdees.....

#9
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Se tot termina cu mocangeala de cativa ani prietene, nu te-ai plictisit sa te repeti? mai schimba placa...

#10
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
pai si au voie sa cumpere? nu se duce drq concurenta? nu va fi monopl dupa aia?

#11
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
Daca analizezi istoricul rds-ului iti dai seama ca ei or construit totul pe datorie, dar or evitat dealungul timpului sa plateasca datorile. Cum construiau/cumparau un sediu nou, cum il amanetau la banca.

UPC-ul are in spate o multinationala foarte importanta pe piata telecom din lume. Ca in sucursala din romania s-o evitat bagatul de bani ii partea a 2-a.
Dar sa cumpere o jumatate de piata telecom ii destul de tentant. Partea nasoala ii ca, in general printre clientii rds-ului predomina persoane cu probleme financiare mari, persoane care nu dispun de bani pentru a investi in calitate. Aici se va lovi UPC-ul, cand va vedea ca nu va recupera prea curand banii bagati.

Sa nu uitam de reteaua plina de innadituri a rds-ului.

Edited by add2005, 13 February 2011 - 00:13.


#12
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
ce dracu' sa cumpere lesinatii astia de la Liberty mai fratilor? ei nu sunt in stare sa-si treaca reteaua macar asa incetisor, pe bucatele, pe fibra optica sau sa-si cumpere naibii odata mai multa teava pe extern si cateva decodoare mai acatarii.
ei viseaza la internet 3G, MVNO in Italia si Spania si IPTV? daca unguru' i-a flituit pe nemti cu miliardu' lor de euro si cu marimea lor cu tot, se uita la astia care trimit pliante la fostii cu "vino inapoi la UPC pentru o oferta mult mai buna" si care mai au cu chiu cu vai 200.000 de clienti?
hai s-o lasam dracu' si de democratie si de tot...ba aud ca Orange (France Telecom) cumpara UPC, ba aud ca Romtelecom (Deutsche Telecom) cumpara UPC!
de cel putin 5 ani aud ca unguru' e mort de foame si ca vinde, iar el ba tranteste un 3G, ba un IPTV, ba mai trimite vreo 300 de oameni in cine stie ce oras sa-l treaca pe fibra.
cert e ca pe UPC l-a trimis bine de tot la origini, iar pe Romtelecom l-a pus la treaba.

#13
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
n`au amanat, n`au avut cu ce plati, au imprumutat cu gaj 75% din societate, eu asa stiu
iar banii urmand a fi investiti in 3g, pentru ca doar ce luasera licenta
probabil au tocat banii in 3g, iar rezultatele au intarziat sa apara, pentru ca nu poti pcni din degete si clientii sa vina imediat, o piata de date mobile era deja si nu putea intra intre marii grei cu preturi asemanatoare, asa ca au bagat abonamente "moca"
probabil asta i`a costat mult, plus abonamentele ieftine de la fibra

parerea mea e ca marea greseala a fost cu 3g, trebuia sa lase licenta la cosmote de la bun inceput, de aici au inceput sa piarda

Edited by Cutzu, 13 February 2011 - 00:16.


#14
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@add2005 esti tare... doamne cate ineptii :death: Tu vorbesti de calitate la UPC?

#15
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
are dreptate
in afara de pret/Mb, rdsul sta prost la alte capitole, conectare, relatii cu clientii, durata rezolvarii avariei

#16
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Capitole la care UPC exceleaza... :naughty:  Eu stiu realitatea mea, si anume am internet ieftin/stabil si in paramatrii.  De prosteli cu retele innadite si clienti cu probleme financiare care nu vor investi in CALITATE n-am chef.
Ma lamureste si pe mine cine e Serpiko asta?

Edited by Florinbv, 13 February 2011 - 00:37.


#17
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 Florinbv, on 13th February 2011, 00:35, said:

Capitol la care UPC exceleaza... :naughty:
si inca foarte bine
iar realitatea ta se va prabusi, daca te uiti in alte tari, unde salariul e mult mai mare fata de ce avem noi, abonamentele de internet nu sunt asa ieftine, de viteza ce sa mai zic
rds`ul nu are cum sa`si sustina afacerea la preturile actuale, asta e adevarul

#18
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Moama ce lupta e aici.
All in all eu`s multumit de UPC, oameni seriosi, cand ai problema a doua zi sunt la usa sa le rezolve, calitatea TV ireprosabila, nu stiu cum merge net-ul la ei.
Cel mai jenant lucru pe care l-a facut  RDS a fost ca au luat toata meciurile de fotbal, pana si campionatul national, bai NATIONAL, care ar trebui vazut de toata tara l-au cumparat ei.... Oricum campionatul este de 2 lei si  calitatea TV la fel, ca la toata lumea pe unde am fost se vedea ca naiba si aveau si cabluri noi.
Despre internet, RDS mi se pare super praf, cred ca iarna am in lista la mess numai: " OMG FFS RDS" sau "RDS de 2 lei" si plus ca am auzit ca astepti si o saptamana sa repare o avarie omfg, care eu la firma mea de net, nu prea cunoscuta in romania, daca patesc ceva in maxim 1-2 ore rezolva tot daca nu se intampla seara dupa ora 8 sau in cel mai rau caz a doua zi dimineata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate