Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Creare aplicatii telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rhadou

rhadou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 05.12.2010
Salut, sunt nou pe aici, nu stiu nimic despre aplicatiile pentru telefoane, de aceea as vrea sa ma ajutati, sa imi spuneti si mie ce limbaje si programe ar trebui sa invat si sa folosesc pentru a crea asa ceva. M-ar interesa sa stiu cu ce se pot crea aplicatiile de aici: http://www.freelance...ob/Android.html, aici:        http://www.freelance...y-job/iPad.html si aici: http://www.freelance...bile-Phone.html. Va multumesc anticipat.

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
La Apple nu stiu cum este cu programatul, dar Android-ul merge mana in mana cu Java si trebuie ceva munca sa stapanesti bine acest limbaj, personal il vad foarte incalcit si greoi, ca pe limba rusa de fel, dar nu te impiedica sa-l intelegi.

#3
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
La apple trebuie sa detii un sistem mac. Folosesti xcode si codezi in Objective C.  E foarte simplu si in plus de asta ai si un simulator de Iphone.

#4
rhadou

rhadou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 05.12.2010

View Postemillian, on 8th April 2011, 13:47, said:

La apple trebuie sa detii un sistem mac. Folosesti xcode si codezi in Objective C.  E foarte simplu si in plus de asta ai si un simulator de Iphone.
pentru a folosi xcode trebuie sa stiu java?se pot face aplicatii doar pt iphone cu acest program?

View Postemillian, on 8th April 2011, 13:47, said:

La apple trebuie sa detii un sistem mac. Folosesti xcode si codezi in Objective C.  E foarte simplu si in plus de asta ai si un simulator de Iphone.
pentru a folosi xcode trebuie sa stiu java?se pot face aplicatii doar pt iphone cu acest program?

Edited by rhadou, 08 April 2011 - 16:11.


#5
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Pentru Apple nu este necesar neaparat un sistem Mac. Aplicatiile pot fi create si de sub Windows in Adobe Flash CS5. Pentru Windows Phone 7 ai la dispozitie Visual Studio Express 2010 care este gratuit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate